premenopauza-a-nadwaga

Współczesna moda na chudość okazuje się zgubna nie tylko dla naszego poczucia wartości. Badania wykazują, że kobiety o niskim współczynniku zawartości tłuszczu w organizmie szybciej wchodzą w okres menopauzy. Doświadczają również gwałtowniejszych objawów przekwitania. Warto zatem pokochać warstewkę zdrowego tłuszczyku, a nasze ciało odwdzięczy się nam z nawiązką.

Zaokrąglone jest stylowe

Na to, kiedy będziemy musiały rozstać się z miesiączkowaniem, wpływa szereg czynników. Całe szczęście, na niektóre mamy wpływ. Jednym z nich jest styl życia. A ważną część stylu życia stanowi odżywianie.

Naukowcy porównując nawyki żywieniowe Europejek i Amerykanek stwierdzili, że zdrowiej żyjące mieszkanki Starego Kontynentu wchodzą w okres menopauzalny później.

Kobiety niedożywione z kolei mogą przestać trwale miesiączkować nawet pięć lat wcześniej od koleżanek. Tzw. zdrowy styl życia powinien zainteresować kobiety jeszcze przed menopauzą, by mogły ją przejść we właściwym wieku i w sposób łagodny.

Estrogen x3

Jak ważna jest tkanka tłuszczowa niech zilustruje nam fakt, że jest ona naturalnym magazynem dla jednego z trzech rodzajów estrogenu. Estradiol, estron i estriol to święta trójca gospodarki hormonalnej kobiety.

Anna Piosik