poznaj-masazery

Pod ogólną nazwą masażery kryją się urządzenia, które za pomocą odpowiednich ruchów, wibracji, promieniowania lub wydzielania ciepła, masują nasze ciało.

Pomogą wyszczuplić miejsca, w których w ostatnim czasie przybyło nam parę centymetrów – brzuch, uda, biodra. Wymasują napięty grzbiet i kark, a nawet rozluźnią zakwaszone po ćwiczeniach fizycznych uda, łydki i ramiona.

Masaż z użyciem specjalnych wypustek pobudzi krążenie, wygładzi skórę i pomoże w walce ze znienawidzonym cellulitem. Te wszystkie dolegliwości towarzysza nam na co dzień odkąd wkroczyłyśmy w wiek około menopauzalny. A czasu żeby wybrać się do masażysty lub pojechać do spa ciągle brak. Tu z pomocą przychodzą różnego rodzaju urządzenia przeznaczone do użytku domowego, które używane regularnie przynoszą znakomite rezultaty.

Zacznijmy od tych najprostszych pozbawionych baterii i kabli, mających postać myjek i szczotek, często zaopatrzonych z gumowe lub plastikowe wypustki. Zakup takiego prozaicznego masażera to wydatek rzędu 9-16 złotych. Nie jest to dużo, szczególnie kiedy szybko zauważycie, ze codzienna pielęgnacja ciała przy ich użytku szybko przynosi rezultaty. Najlepiej wykonywać ją pod prysznicem z użyciem pachnącego żelu pod prysznic o wybranych właściwościach lub np. sproszkowanych alg. Gładka skóra, redukcja cellulitu i zapobieganie wrastania włosków po depilacji powinna zachęcić was do regularności w masowaniu ciała.

Interesującym wyborem jest też użycie ręcznego przyrządu do masażu, który działa na zasadzie masażu uderzeniowego. Zbudowany jest on zwykle z główek poruszających się na przemian z częstotliwością od 2000 1/min do 3000 1/min, dzięki czemu powstają intensywne ruchy uderzeniowe przenoszone na masowane strefy ciała. Do przyrządów takich często dołączone są wymienne końcówki służące masażu punktowego i akupresury.

Urządzenia z podczerwienią dodatkowo emitują wyjątkowo przyjemne promieniowanie cieplne, które dociera nawet do głęboko położonych tkanek. W przyrządach takich główki masujące nagrzewają się lekko, zapewniając masowanemu relaksację i odprężenie. Masażery emitujące światło podczerwieni polecane są wszystkim paniom, u których w okresie przekwitania nasiliły się bóle mięśni i stawów. Te z was, które właśnie rozpoczęły regularną aktywność fizyczną, dzięki urządzeniu mogą zwiększyć elastyczność mięśni i przyspieszyć proces ich regeneracji po wysiłku. Masaż w szybki sposób odżywi i dotleni nasze mięśnie, a także poprawi czucie powierzchniowe i głębokie oraz usprawni przewodzenie bodźców nerwowych, łagodząc objawy drętwienia kończyn- częstej dolegliwości okresu po menopauzalnego.

Anna J