Seks Stop z rutyną!

Potrzeby seksualne kobiet

potrzeby seksualne kobiet

Mężczyznom bardzo często wydaje się, że kobiety mają takie same potrzeby seksualne jak oni, tymczasem te dość mocno odbiegają od wyobrażeń panów.  Jeśli nie zdobędziemy się na szczerą rozmowę z partnerem, ten może żyć w nieświadomości wiele lat, a my stracimy zainteresowanie erotyczną sferą życia. Przedstawiamy najczęstsze potrzeby seksualne kobiet.

Potrzeby seksualne są kwestią bardzo indywidualną, podobnie jak libido. Jedne panie mają większą ochotę na erotyczne igraszki, inne z kolei odczuwają ją raz na kilka tygodni. Wpływ na kobiece libido wywiera wiele różnych czynników, w tym faza cyklu menstruacyjnego, jej stan zdrowia, problemy w życiu osobistym oraz wiek.

Potrzeby seksualne kobiet podczas owulacji

Największy apetyt na seks kobiety na ogół mają w okresie owulacji. Tak zostałyśmy zaprogramowane przez naturę, że erotyczne igraszki najbardziej interesują nas wówczas, gdy mamy dni płodne. Trzeba przyznać, że jest to racjonalnie uzasadnione, wszak seks powinien służyć przetrwaniu gatunku.  Niemniej jednak erotyczna sfera  życia stanowi źródło ogromnej satysfakcji i radości.  Dzięki rozwojowi współczesnej medycyny i pojawieniu się skutecznych środków antykoncepcyjnych, seks można uprawiać dla przyjemności.

Na zbudowanie bliskiej relacji potrzeba czasu

Potrzeby seksualne kobiet na ogół dość znacznie różnią od męskich. Przede wszystkim panie potrzebują trochę czasu na zbudowanie intymnej atmosfery. Bez gry wstępnej seks nie będzie dla nich satysfakcjonujący. Mężczyźni na ogół są od razu gotowi, aby przejść do rzeczy. Panie potrzebują trochę czasu, aby ich organizm poczuł podniecenie, które odgrywa kluczową rolę przy wytwarzaniu wydzieliny w obrębie pochwy. Bez niej współżycie może zakończyć się silnym bólem.

Nie na pierwszej randce

Niezwykle istotne jest także poczucie bliskości. Kobiety rzadziej idą do łóżka z przypadkowo poznanym mężczyzną niż panowie ze swoimi nowymi znajomymi.  Wiele z nich potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, miłości i akceptacji, aby zdecydować się na ten krok.  Nie chcemy pokazywać się w pełnej krasie osobom, co do których nie mamy przekonania, że zaakceptują nasze mankamenty urody.

Co wpływa negatywnie na kobiece libido?

Tym, co wpływa negatywnie na kobiece libido, bardzo często jest stres. Nie da się go całkowicie wyeliminować, żyjemy w czasach nieustannej gonitwy. Musimy pracować nad sobą i nieustannie rozwijać swoje umiejętności, aby inni nie okazali się od nas lepsi i nie zajęli naszego stanowiska.  Ponadto kobiety bardzo często bardziej przeżywają złą atmosferę w firmie. Krzywe uśmiechy koleżanek z biura potrafią odbierać im radość życia i pewność siebie.  Choć niemal każdy z nas nie raz słyszał, że w ogóle nie należy brać do siebie nieprzyjemnych komentarzy od obcych ludzi, którzy chcą nam wbić szpilę, na ogół zapominamy o tej radzie, gdy problem bezpośrednio dotyczy nas. Zajęte zmaganiami ze złośliwymi koleżankami,  myślami o planowanej redukcji etatów w firmie i pochłonięte nieszczęśliwą miłością naszej nastoletniej córki, przestajemy interesować się seksem. Ostatnią rzeczą, na jaką mamy ochotę późnym wieczorem, jest zbliżenie z partnerem.

Negatywnie na kobiece libido oddziałują też kompleksy, których każda z nas ma bez liku. Małe piersi, wystający brzuch, blizna na plecach – wszystko to odbiera nam apetyt na seks i satysfakcję ze zbliżenia, jeśli już do niego jakimś cudem dojdzie. Staramy się ukryć swoje niedoskonałości, przez co w ogóle nie oddajemy się chwili przyjemności.   Na szczęście problem może rozwiązać kochający partner, który utwierdzi nas w przekonaniu, że pomimo niedoskonałości wciąż pozostajemy dla niego atrakcyjne i warte uwagi.

Nadmiar obowiązków zmniejsza pożądanie seksualne

Potrzeby seksualne kobiet, a właściwie ich realizację, ogranicza też życie rodzinne. Bardzo często to panie są stroną, która w pełni uczestniczy w wychowywaniu dzieci. W rezultacie to one muszą sprawdzić zadanie domowe swojej latorośli, ugotować zupę na drugi dzień i posprzątać salon przed wizytą teściowej. Równy podział obowiązków może pomóc podnieść temperaturę w sypialni.

Seks na zgodę?

Bardzo ważne jest też natychmiastowe wyjaśnianie wszelkich nieporozumień. Mężczyźni traktują seks jako sposób na zgodę, podczas gdy kobiety rezygnują z niego, gdy w ich związku dojdzie do kłótni. Sprzeczki warto wyjaśniać przed wejściem do łóżka i tym samym  pozwolić na rozładowanie się atmosfery.

Jak widać potrzeby seksualne kobiet  są uzależnione od wielu zmiennych. Na część z nich mamy wpływ, więc starajmy się dołożyć wszelkich starań, aby wieczory upływały nam w miłej, intymnej atmosferze, wszak warto korzystać z życia. Kochający partner  może skutecznie wyleczyć nas z kompleksów i pomóc w pozbyciu się stresu.

Irmina Cieślik

Komentarze (2)

pati25

6 lat temu

Kobieta ma swoje potrzeby seksualne.Ale zależą one od wielu czynników.A mężczyźni nie zdają sobie z tego sprawy.Dlatego,aby lepiej poznać to kobietę i jej potrzeby to Panowie powinni zapoznać się z tym artykułem

filodendron

6 lat temu

Potrzeby seksualne kobiet często są nie do odgadnięcia przez partnera. Wiele kobiet cierpi przez to , że meżczyźni nie dają im tego, czego kobiety chcą. Kobiety są z natury wstydliwe i nie mówią czego, by chciały i tak w małżeństwie latami mogą czuć się niezaspokojone.

Zostaw komentarz