Męska Strefa Seks +40

Potencjał seksualny

potencjal-seksualny

Pierwszym, co musisz zaakceptować jako kobieta jest fakt, iż z upływem wieku, problemy z osiąganiem erekcji stają się u mężczyzn normalne. To nie jego wina czy zaniedbanie, więc jeśli chcesz mu pomóc, musisz wyzbyć się postawy oceniającej, krytykującej i ośmieszającej. Jaki jest męski potencjał seksualny?

Jeśli reprezentowałabyś którąś z powyższych, jakakolwiek pomoc własna, a nawet specjalistyczna, nie odniosą rezultatu, gdyż bariera psychologiczna będzie nie do przekroczenia.

Pełną erekcję pomożesz partnerowi osiągnąć przede wszystkim nalegając na diagnozę lekarską, wykluczającą somatyczną etiologię problemów Twojego partnera. Nakłonienie do wizyty lekarskiej jest punktem wyjścia, od którego zaczynamy pracę nad satysfakcjonującym życiem seksualnym obojga. Pozwala nam ona odzyskać przekonanie, że ze strony ciała wszystko jest w porządku bądź podjąć leczenie niwelujące ten problem.

Kolejnym, często niedocenianym aspektem jest rola stymulacji seksualnej.

Należy pamiętać o tym, że z wiekiem jej rola wzrasta, a osiągnięcie seksualnego podniecenia wymaga większej ilości czasu oraz wysiłku. Nie chodzi tu wyłącznie o samą aktywność seksualną, ale o zadbanie o odpowiednią atmosferę. Możesz zapytać swojego partnera o jego preferencje, fascynacje i postarać się o ich zrealizowanie.

Jeśli jesteście ciekawi i otwarci na nowości w sypialni, eksperymentujcie. Zakupcie dobry, fachowy poradnik dotyczący sztuki miłości, który będzie inspiracją dla innowacji i odkrywania tego, co do tej pory pozostawało nieodkryte.

Bądź życzliwa, wyrozumiała, tolerancyjna dla starań swojego mężczyzny. W różnych codziennych sytuacjach staraj się podkreślać jego męskość. Zwracaj uwagę na te cechy, które dotykają bezpośrednio jego samooceny jako pełnowartościowego mężczyzny, jak zaradność, bohaterstwo, odnoszenie sukcesów, racjonalne myślenie i zdecydowanie. Postaraj się, by Twój partner miał szansę brać udział w aktywnościach, które stawiałyby go w roli eksperta, specjalisty, bohatera.

Zobaczysz, jak wiele zmieni się po wprowadzeniu w życie tych postulatów.
Na jakość życia seksualnego wpływ ma wiele czynników, pozornie bardzo odległych od tematyki seksu. Działa to na naszą korzyść i choć czasu nie cofniemy, to zawsze możemy stworzyć taką atmosferę, jakbyśmy znów mieli po 20 lat.

Joanna P.

Komentarze (5)

maniek

13 lat temu

I kobiety i mężczyźni mają w tym wieku swoje problemy, trzeba cierpliwości, wyrozumiałości i więcej czułości, mężczyźni też jej potrzebują.

trojan94

13 lat temu

Znam takich mężczyzn, którzy skrzętnie ukrywają swoje problemy w sferze seksualnej i wizyta u lekarza byłaby dla nich niemal poniżeniem ich godności męskiej. Nic bardziej błędnego. Lepiej pójść do lekarza niż niszczyć powoli swój związek.

gwolska

13 lat temu

Ośmieszanie czy szydzenie z człowieka jest oburzające, a w przypadku sfery seksualnej wręcz obrzydliwe. Jesteśmy tylko ludźmi i zarówno kobieta jak mężczyzna zmienia się wraz z upływającym czasem. I tylko wzajemne zrozumienie i wzajemna pomoc korzystnie wpłynie na sprawy seksualne.

topik4433

13 lat temu

Wzajemne zrozumienie to bardzo ważna kwestia i najważniejsze aby działało w obydwie strony. Musimy zdawać sobie sprawę, że nieunikniony jest upływ czasu i konsekwencje z tym związane, więc pozostaje tylko zaakceptować to co z nami się dzieje.

basikmac

13 lat temu

Zgadzam się! Tolerancja, zrozumienie i życzliwość powinna iść w jednym i drugim kierunku: kobieta – mężczyzna – i odwrotnie 🙂

Zostaw komentarz