Miłość i związki

Jak postępować z kobietą, która boi się sparzyć? Porady dla facetów

jak postępować z kobietą która boi się sparzyć

Trafiłeś na kobietę, która prawdopodobnie boi się sparzyć? Nie okazuje czułości sama z siebie, nie inicjuje zbyt wielu spotkań? Często zachowuje się jak twoja koleżanka, co najwyżej koleżanka z plusem? Czujesz się przez nią wykorzystywany i traktowany jako kumpel od seksu?  Spokojnie, ona wcale nie musi być niezainteresowana związkiem. Wiele kobiet trzyma bezpieczny dystans i przyjmuje maskę królowej śniegu, gdyż boi się zranienia. Złe doświadczenia robią swoje. Jak postępować z kobietą, która boi się sparzyć?

Często przytulaj

Kobieta, która boi się sparzyć, poczuje się zdecydowanie pewnie, jeśli będziesz ją często przytulał. Podczas spaceru możesz objąć ją w pasie. Przy oglądaniu filmu chwycić pod biustem, a gdy gdzieś stoicie, przytulać od tyłu i całować w policzek. Takie gesty kojarzą się kobietom z czystymi zamiarami. To działa na ich podświadomość. Dlatego też przytulaj ją często i  koniecznie rób to zaraz po seksie.  Jeśli ona poczuje się przy tobie pewnie, może wreszcie sama wyjdzie z inicjatywą i się przytuli do ciebie.

Doceń, gdy wyjdzie z inicjatywą i sama się przytuli

Jeśli ona już się przełamie, przytuli się do ciebie, pocałuje, chwyci za rękę, to doceń jej gest. Też ją mocno obejmij, pocałuj, przetrzymaj jej rękę.  Jeśli przytula się do ciebie po seksie, to obejmij ją ramieniem i daj całusa. Ona musi poczuć, że to, co robi, spotyka się z twoją aprobatą. Inaczej więcej tego nie powtórzy, tylko jeszcze bardziej zamknie się w swojej skorupie i będzie odtrącała nawet twoje próby przytulania.  Zawsze możesz jej napomknąć: o jak miło, nie mam nic przeciwko, abyś robiła to częściej. Zobaczysz, że takie zdanie zadziała na nią pozytywnie i wasza relacja sporo na tym zyska.

Mów jej komplementy

Niech poczuje, że jest dla ciebie bardzo atrakcyjna. Pochwal jej wygląd, w kulturalny sposób ujmij to, co cię w niej kręci. Możesz też komplementować jej zachowanie, charakter, strój, makijaż, talent etc. Kobiety nabierają zaufania do mężczyzn, którzy mówią im szczere komplementy. Gdy zobaczy, że ty jej chętnie mówisz miłe rzeczy, sama się odważy i powie to, co uważa od dawna. Np., że masz seksowną klatę;)  Kobietę, która boi się sparzyć i okazywać emocje, trzeba jakoś ośmielić.  Najlepiej dając dobry przykład.

Odpisuj jej na wiadomości, nawet takie zwyczajne i pociągnij temat

Nawet jeśli irytuje cię sposób, w jaki do ciebie pisze. Raz na dwa tygodnie i to jeszcze z jakimś „interesem”, odpowiedz jej normalnie na wiadomość i pociągnij temat. Zawsze możesz zapytać: „a poza tym co tam u ciebie”. Gwarantujemy, że podejmie temat i rozmowa będzie dużo dłuższa. Kobieta, który boi się sparzyć, często szuka racjonalnego powodu, dla którego mogłaby się odezwać np. z prośbą o radę, ale w głębi duszy liczy na to, że pociągniesz rozmowę lub ona będzie mogła to zrobić, gdy odpiszesz.  W końcu pisząc na jakiś neutralny temat, nie ryzykuje odrzucenia czy usłyszenia słów: „co się tak przyczepiłaś, daj mi święty spokój”. Jak jej nie odpiszesz, ona się tylko mocniej zaczopuje i więcej do ciebie nie napisze.

Wychodź z inicjatywą

Spróbuj ją czasem gdzieś zaprosić – do siebie, na spacer, na piwo, pizzę. Nie musisz też od razu nazywać tego randką. Po prostu wyciągnij ją gdzieś ze sobą, taka kobieta będzie czekała, aż ty wyjdziesz z inicjatywą. Na pewno nie będzie tak otwarta jak twoje były, które nie miały oporów, by wyjść z propozycją spotkania 5 razy w tygodniu.

Zdrabniaj jej imię, mów słoneczko

W ten sposób pokazujesz jej, jak sam chcesz być traktowany. Poza tym dajesz jej odczuć, że masz czyste intencje i nie chcesz jej skrzywdzić. W ten sposób budujesz zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Możesz się do niej zwracać: Kochanie, Kochana, Słońce, Kotku lub często zdrabniać jej imię. Jeśli ona zobaczy, że robisz to naprawdę często, to wejdzie jej w nawyk pieszczotliwe zwracanie się pod twoim adresem.

W żartobliwy sposób mów o tęsknocie

Jeśli chcesz, aby ona zaczęła mówić o uczuciach, w tym o tęsknocie, musisz sam zacząć to robić.  Możesz oczywiście zrobić to nieco żartobliwie np. stęskniłem się za twoim zapachem/stęskniłem się za tobą, bo nikt inny nie chce słuchać o moim samochodzie.  Możesz też zachęcić ją do wyznań, przytulić na powitanie i zapytać: stęskniłaś się?

Zabieraj ją na romantyczne spacery

To także dobrze działa na kobiecą podświadomość. Zabierz ją na romantyczny spacer na rzekę, powiedz na głos o romantycznej scenerii/nastroju. Ona zacznie czuć, że wasza relacja zmierza we właściwym kierunku i powoli zaczną pękać  w niej kolejne blokady. Może na początek po prostu się do ciebie przytuli? Nagrodź ją za to np. całusem.

Przy okazji powiedz jej, że zawsze może do ciebie napisać z problemem

Kobieta, która boi się sparzyć, zacznie ci się zwierzać, jeśli zaznaczysz, że jej wiadomości są dla ciebie zawsze mile widziane. Możesz jej powiedzieć, że może zawsze pisać do ciebie z każdą radością i problemem. Podkreśl, że nigdy ci nie przeszkadza.  Na pewno to jej doda odwagi i zmieni jej perspektywę postrzegania kontaktu z tobą.

Nie prowokuj jej, bo nic to nie da

Nie odpisując jej na wiadomość, czy prowokując w inny sposób, nic nie ugrasz, bo ona jest osobą, która bardzo dobrze się kontroluje i nie pozwala wyjść emocjom na wierzch. Może opowiedzieć o nich swojej przyjaciółce, ale tobie nic na ten temat nie powie.

Po seksie przytul ją i zapytaj, co chciałaby najbardziej powtórzyć

Jeśli chcesz się dowiedzieć, co najbardziej lubi podczas seksu lub czy było jej z tobą dobrze, po mocno ją przytul, pocałuj w usta i zapytaj, co chciałaby w przyszłości powtórzyć. Wtedy na pewno dowiesz się czegoś więcej. Może nawet się odważy i za coś cię pochwali.

Komentarze

Irena

2 lata temu

Przede wszystkim nie można być nachalnym. Tego akurat kobiety po przejściach najmniej potrzebują. Ale ważne jest wsparcie drugiej osoby, świadomość, że jest ktoś na kogo można liczyć…
Kobieta po przejściach potrzebuje czasu, aby oswoić się z rozstaniem, więc mężczyźni nie powinni naciskać na ani na zbliżenia, ani na oficjalne zostanie parą. Kobieta musi dojrzeć do nowego związku.

Zostaw komentarz