posnijmy-o-seksie

Większości z nas zdarza się miewać częściej lub rzadziej sny o tematyce seksualnej. Często tematyka nie pokrywa się z naszymi pragnieniami, dziwimy się swoim snom, zastanawiamy się nad ich znaczeniem. Czasem jesteśmy nimi zmęczeni, czasem nas przerażają.

W moim śnie

Aby rozpoznać znaczenie snu nie musisz udawać się do psychoanalityka. Jeśli zastanowisz się nad swoimi snami zgodnie z proponowanymi poniżej regułami, zapewne uda Ci się rozszyfrować to, co próbuje Ci przekazać Twoja podświadomość.

Nie traktuj snu jako wyrazu swoich pragnień, oczekiwań, niespełnionych dążeń, wskazówek itp. Jak to często zwykliśmy robić „na chłopski rozum”. Interpretacja, jakkolwiek jest możliwa nie jest wcale taka prosta i przyczynowo- skutkowa. Daje Ci to więc pewien dystans, jeśli śnisz o przemocy seksualnej to nie oznacza, że jesteś dewiantką. Musisz tylko zastanowić się co to może oznaczać.

Gra w skojarzenia

Będziesz potrzebowała kartki papieru i długopisu. Najpierw wypisz najważniejsze elementy Twojego snu: miejsce, czas, przedmioty, otoczenie i osoby, które w nim występują. Nie pomijaj niczego, co wydaje Ci się ważne.

Joanna P.