pomysly-na-ekologiczne-prezenty

W Dniu Matki, na urodziny albo ślub – okazji jest wiele by obdarować najbliższych prezentami. Nie zawsze muszą to być kwiaty albo czekoladki. Jeśli macie dość banalnych prezentów, podpowiadamy co kupić, aby było nietypowo, stylowo i przede wszystkim w 100% ekologicznie.

Ekologiczne gadżety są modne i na pewno wpisują się w najnowsze trendy. Najwięcej różności można znaleźć w Internecie. Zwiększa się też ilość sklepów z produktami tego typu. Wystarczy patrzeć na metki i opakowania, szukając napisów Fair Trade, ECO lub EKO.

Eko-ekskluzywnie

Ekskluzywnie i eko? Idealny będzie zestaw pióra i długopisu w oprawie z bambusa, drewna lub specjalnie stylizowanej gałązki. Wszystko w tekturowym albo drewnianym etui.

Dla wielbicieli komputerów polecamy bambusowy zestaw: mysz optyczną, port USB oraz pendrive. Bardziej wykwintna będzie bambusowa skrzynia na wino i zestaw otwieraczy w ekologicznej oprawie. Drewno ma wiele zastosowań – wizytownik, komplet do golfa, a nawet ekskluzywny zegarek na rękę!

Zielony prezent

Wiele wyjątkowych okazji zasługuje na szczególną pamiątkę. Ślub, narodziny dziecka, ważna rocznica – niech będą powodem do posadzenia nowego drzewka! Bardzo oryginalny i niebanalny prezent w postaci sadzonki zaskoczy każdego i będzie żywą pamiątką dla kilku najbliższych pokoleń. W razie braku warunków do zasadzenia drzewa zawsze można podarować sadzonki kwiatów albo ziół do kuchennego ogródka.

M. Borowik