Medycyna estetyczna Zmarszczki

Polski kolagen

polski-kolagen

Mało kto wie, że to właśnie polskim chemikom kosmetyka zawdzięcza jedno z największych odkryć: naturalny kolagen. Czym on jest, gdzie go można spotkać i jakie ma właściwości? Oto krótka historia polskiego kolagenu.

Kolagen stanowi 30% całkowitej masy białka ludzkiego. To właśnie on jest odpowiedzialny za jędrność, sprężystość, i właściwe nawilżenie skóry. To właśnie kolagen nieustannie odnawia jej komórki. Występuje w całym ciele człowieka – w mięśniach, chrząstkach, a nawet zębach!

Niestety nasz organizm stopniowo, wraz z wiekiem, zmniejsza produkcję kolagenu – a jego niedobór ma katastrofalne skutki. Nie pomaga też nieustanna aktywność fizyczna, która niszczy kolagen. Także powtarzające się infekcje przyczyniają się do jego utraty, gdyż bierze on czynny udział w obronie naszego organizmu przed drobnoustrojami czy toksynami.

Ponieważ kolagen jest naturalnym budulcem występującym w tkankach żywych organizmów, naukowcy od dawna próbowali uzyskać preparaty zawierające te cenne białko. Niestety – tracił on swoje właściwości w momencie wydzielenia go z tkanki zwierząt.

Udało się to dopiero polskim naukowcom z Pracowni Badań Spółdzielczości Rybackich w Gdyni w latach ’80. M.Skrodzki, A.Michniewicz i H.Kujawa wyizolowali bezpośrednio ze skóry rybiej niezwiązane molekuły kolagenu, które wiązały cząsteczki wody – dokładnie tak, jak robi to kolagen w naszej skórze.

Joanna Pastuszka-Roczek

Mało kto wie, że to właśnie polskim chemikom kosmetyka zawdzięcza jedno z największych odkryć: naturalny kolagen. Czym on jest, gdzie go można spotkać i jakie ma właściwości? Oto krótka historia polskiego kolagenu.

Uzyskany preparat wystarczyło odpowiednio przefiltrować, aby stał się naturalnym kosmetykiem o wysokich walorach nawilżających i przeciwzmarszczkowych. Jest on również doskonałą maścią leczącą wszelkie zmiany skórne – od oparzeń przez reakcje alergiczne aż do ran skóry i odleżyn.

Aby spowolnić efekty starzenia się skóry należy dostarczyć kolagen z zewnątrz. Polski kolagen cieszy się międzynarodową sławą, gdyż jako jedyny jest “żywy” – zachowuje biologiczną aktywność przez cały czas i naturalnie wiąże cząsteczki wody tak, jakby został wytworzony przez sama komórkę.

Jest to szczególnie ważne dla dojrzałych kobiet – nie tylko spowalnia, ale na jakiś czas zatrzymuje on efekty starzenia! Pobudza on nasze komórki do samodzielnego wytwarzania kolagenu, niejako przywracając im drugą młodość. Dodatkową zaletą jest to, że jest całkowicie bezpieczny dla alergików.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź na stronę
www.kolagendlakobiet.pl

Joanna Pastuszka-Roczek

Komentarze (18)

pati25

10 lat temu

Po wielu pozytywnych opiniach o kolagenie zdecydowałam się do kupić.Wprawdzie nie był on tani.Muszę powiedzieć,że na mnie on nie podziałał :((sick)
A stosowałam zgodnie z instrukcją.Przyjmowałam naturralną wit.C .

sirena46

11 lat temu

Pewnie nie jedna Pani kupiła by sobie kolagen , ale niestety jest on drogi. Nie każdego stać , aby wydać aż tak dużą kwotę tym bardziej, że na jednym opakowaniu się nie skończy.No cóż samo życie.

nicolle_26@o2.pl

11 lat temu

Bardzo ciekawe.N pewn powiem o tym mamie, może się skusi i przestanie w końcu narzekać:)

filodendron

11 lat temu

Może to młode pokolenie dziewcząt zacznie dbać o skórę od najmłodszych lat,Prawdę mówiąc chyba najważniejsze są geny .Wiem też ,że ciężka choroba potrafi tę wieloletnią dbałośc zniszczyć w ciągu kilku dni.Wszystko jest ulotne i kosmetykami na jakiś czas możemy przytrzymać urodę.Ja o kolagenie mam dobre zdanie.Moja mama używała kiedyś kolagenowych płatków pod oczy i rezultaty były dobre ,aczkolwiek nie na dłuższą metę.Trzeba by było używać ich codziennie.Widziałam w sklepie Aldii-płynny kolagen ,może być dobry.

klealork

11 lat temu

Otóż właśnie! Z moich wiadomości wyczytanych w naukowych artykułach /tak je określali ich autorzy/ wynika, że starzenie się jest procesem nieodwracalnym. Można je trochę spowolnić, jeśli zaczniemy o siebie dbać już w młodym wieku. A kto zaprząta sobie głowę starzeniem się mając lat 20?

memorka

11 lat temu

Trochę nie dowierzam, że ten kolagen jest taki superowy. Może któraś go używała i napisze swoje odczucia?

pati25

12 lat temu

Przeczytałam jeszcze raz wszystkie informacje o kolagenie na sttronce podanej na końcu artykułu.To niesamowite,że taki produkt może zdziałać takie cuda i „rrozprawi się” z każdym problemem skóry

Emilly27k

12 lat temu

dulcynea napisał(a):
> Zainteresował mnie polski kolagen. Postanowiłam ,że zainwestuję i go sobie kupię . Ale….krem to chyba trochę za mało . A na tonik, krem pod oczy,peeling? to już dużo za drogo!

Masz rację niestety również mnie cena zaskoczyła. Uważam,że stanowczo za drogi jest kolagen. Nie stać mnie na ten kosmetyk.

dulcynea

12 lat temu

Zainteresował mnie polski kolagen. Postanowiłam ,że zainwestuję i go sobie kupię . Ale….krem to chyba trochę za mało . A na tonik, krem pod oczy,peeling? to już dużo za drogo!

Margotka

12 lat temu

bardzo ciekawy artykuł, nie wiedziałam, że mamy sukcesy na tym polu – jak zwykle, cudze chwalicie, swego nie znacie. Powinno się cześciej o tym mówić.

Annagata

12 lat temu

Wszystkie moje kremy zawierają kolagen.Jednak wraz z upływem czasu zauważam pojawianie się nowych zmarszczek czy wiotczenie skóry.Genetycznie zostałam jednak „obciążona”skórą bez zmarszczek.Kobiety w mojej rodzinie po prostu ich nie posiadają,a skóra zmienia się ok.70-go roku życia.

drobina

12 lat temu

Często kupuję kosmetyki na bazie kolagenu. To co „niszczę” aktywnością fizyczną, trzeba odbudować kolagenem. Bilans musi wyjść na zero. 😉

pati25

12 lat temu

Brawa dla polskich naukowców za to odkrycie :)Kolagen spełnia takie ważne funkcje.Od niego zależy w jakim stanie jest nasza skóra,kiedy pojawią się zmarszczki.Mam coraz większą ochotę na zakup kolagenu.Tylko ta cena.Z mojej renty…słabo to widzę,to marzenie 🙁

filodendron

12 lat temu

Nie wiedziałam, że polscy naukowcy odkryli kolagen.To wielki sukces i pomoc dla kobiet na całym świecie.Kolagen wspaniale poprawia cerę i spłyca zmarszczki.

marysia77

12 lat temu

Teraz wiem dlaczego moje moje ciało traci jędrność,sprężystość i wilgotność.Kolagen ode mnie ucieka.Powinnam dobrać odpowiednie kosmetyki z kolagenem.

flinta_13

12 lat temu

Dzięki naszym naukowcom będziemy piękniejsze z dnia na dzień :))) A kolagen nam w tym pomoże 🙂

Zostaw komentarz