Moda

Podkreślanie pośladków przy drobnej sylwetce – o czym warto pamiętać?

Podkreślanie pośladków przy drobnej sylwetce

Zdjęcie autorstwa Alexandr Podvalny z Pexels

Choć mogłoby się wydawać, że podkreślanie pośladków to nic prostszego, wystarczą obcisłe spodnie, to w grę wchodzą różne niuanse. Należy przy tym zwrócić uwagę na typ figury i wymiary poszczególnych części ciała. Podkreślanie pośladków przy drobnej sylwetce – o czym warto pamiętać?

Spis treści:

  1. Spodnie z wysokim stanem
  2. Spódnice z wysokim stanem na gumce
  3. Podkreślanie pośladków przy drobnej sylwetce. Twarde jeansy zastąp spodniami materiałowymi
  4. Sukienki bodycon lepsze od jeansów
  5. Kombinezon, czyli umiejętne podkreślanie pośladków

Spodnie z wysokim stanem

Podkreślanie pośladków przy drobnej sylwetce bywa problematyczne, zwłaszcza jeśli chodzi o dobór spodni. Na rynku możemy znaleźć spódnice na gumce, jednak tego typu jeansów na ogół się nie produkuje. Tymczasem drobne kobiety często stają przed nie lada dylematem. Wiele z nich ma bardzo wąską talię, przez co nawet spodnie w rozmiarze XS potrafią im odstawać, a jednocześnie szersze biodra i krąglejsze pośladki. Zakup spodni w rozmiarze XXS rozwiązuje problem talii, ale przyczynia się też do spłaszczenia pośladków i dyskomfortu w okolicach bioder. Można by kupić większe spodnie, które dobrze leżą we wszystkich partiach ciała za wyjątkiem pasa, a następnie sięgnąć po pasek. Jednak to rozwiązanie również nie jest pozbawione wad. Po pierwsze, trudno kupić pasek z wystarczającą liczbą dziurek, gdy ma się drobną sylwetkę. Po drugie, szczupłe kobiety nie mają zbyt wiele tkanki tłuszczowej, przez co pasek automatycznie wbija im się w ciało.

Spódnice z wysokim stanem na gumce

Spódnice z wysokim stanem stanowią lepsze rozwiązanie. Po pierwsze, jeans to dość sztywny i twardy materiał, przez co doskonale kompresuje wystający brzuszek, ale dokładnie to samo robi z naszymi pośladkami. Po drugie, spódnice z wysokim stanem na gumce rozwiązują problem odstawania na wysokości talii. Jeśli gumka jest odpowiednio ciasna, to będzie się naciągać, dopasowując do indywidualnych wymiarów sylwetki.

Podkreślanie pośladków
Zdjęcie autorstwa Elina Fairytale z Pexels

Podkreślanie pośladków przy drobnej sylwetce. Twarde jeansy zastąp spodniami materiałowymi

Powróćmy na chwilę do materiału, z którego wykonano spodnie. Jak wcześniej wspominaliśmy, jeans to twardy materiał, który świetnie kompresuje wystający brzuszek, dlatego wiele kobiet go kocha.  Jednak podkreślanie pośladków przy drobnej sylwetce lepiej przeprowadzić, wykorzystując do tego celu spodnie materiałowe. Te nie ściskają brzucha i pośladków tak mocno jak jeans, przez co są nie tylko wygodniejsze w noszeniu, ale też ładniej podkreślają szczupłą sylwetkę.

Sukienki bodycon lepsze od jeansów

Podkreślanie pośladków przy drobnej sylwetce  najlepiej przeprowadzać za pomocą miękkich materiałów. One tak mocno nie ściskają brzucha i pupy, przez co nie odbierają im objętości.  Sukienki bodycon wspaniale komplementują kobiecą sylwetkę. Podkreślają biust, wcięcie w talii, biodra oraz pośladki. Na dodatek są dostępne w wielu ciekawych odcieniach i mogą pochwalić się oryginalnym dekoltem czy dołem o wykończeniu charakterystycznym dla tulipana.

Kombinezon, czyli umiejętne podkreślanie pośladków

Kombinezon to ubranie, które rozwiązuje problem odstawania spódnicy czy spodni na wysokości pasa. Tutaj mamy do czynienia z jednoelementową częścią garderoby. W rezultacie nic nam nie spadnie, jeśli w talii będzie troszkę luzu. Kombinezon pozwala wspaniale podkreślić nogi, szersze biodra i krągłe pośladki. Na dodatek może mieć głębszy dekolt i dyskretnie eksponować biust oraz wystające obojczyki.

Dodaj komentarz