perlowa-pielegnacja

W okresie menopauzy skóra traci sprężystość. Pozbawiona wody staje się naciągnięta i sucha. Poza mimicznymi, pojawiają się nowe zmarszczki – głębokie i trudne do usunięcia. Aby przeciwdziałać tym procesom zalecane jest stosowanie wyciągów z perły. Doskonale uzupełnia ona działanie ekstraktów z kawioru.

Odżywcze bogactwo składników

Dzięki zawartych w strukturze perły aminokwasów, działa ona odżywczo na skórę, nawilża ją, odżywiają i przede wszystkim spowalniają proces starzenia się. Ponadto wyciągi z pereł zawierają sole mineralne, które działają tonizująco i remineralizująco, regulując metabolizm komórek skóry i przywracając jej młody wygląd. Dodatkowo masa perłowa pochłania szkodliwe promieniowanie UV, na którego niekorzystne działanie skóra narażona jest najbardziej w okresie klimakterium.

Perła dobra na blizny

Perła wpływa również na wygładzenie blizn, łagodzi objawy trądziku, który czasami pojawia się u kobiet w trakcie przekwitania. Kosmetyki z zawartością z perły zmiękczają stwardniałą tkankę blizn, dzięki czemu te ostatnie stają się łagodniejsze, a po czasie znikają.

Anna J