olejowanie-wlosow

Nie jesteś zadowolona z kondycji swoich włosów? Odnosisz wrażenie, że ostatnio stały się suche i matowe? Przed myciem głowy pokryj kosmyki olejem. Jakie zalety niesie ze sobą naturalna pielęgnacja?

Częste farbowanie włosów i korzystanie z dobrodziejstw prostownicy odbija się negatywnie na kondycji kosmyków. Suche, matowe pasma nie dodają nam uroku. Na szczęście istnieją domowe sposoby, które pozwalają przywrócić naszej fryzurze dawny blask. Prawidłowo dobrany olej potrafi zdziałać cuda.

Olejowanie włosów – przebieg

Zabieg polega na rozprowadzeniu oleju na włosach i skórze głowy. Osoby, które zmagają się z nadmiernym przetłuszczaniem, mogą poprzestać na końcówkach. Po aplikacji zakładamy foliowy czepek i owijamy głowę ręcznikiem. Ten prosty trik wzmacnia działanie oleju. Po 1-4 h zmywamy tłustą powłoczkę przy pomocy szamponu i nakładamy ulubioną odżywkę.

Wybór oleju a rodzaj włosów

Kosmyki różnią się między sobą budową, co przekłada się na działanie poszczególnych olejów. Wyróżniamy następujące rodzaje włosów:

  • wysokoporowate, ten typ charakteryzuje się szorstkością, kruchością, nadmierną łamliwością. Włosy są matowe, sprawiają wrażenie pozbawionych życia. Często wykazują tendencję do puszenia i rozdwajania. Wysokoporowate kosmyki łatwo poddają się koloryzacji i nie stawiają oporu podczas modelowania. Szybko schną i pochłaniają spore porcje odżywek. Temu rodzajowi włosów służą następujące oleje: słonecznikowy, rzepakowy, lniany, sojowy, sezamowy, ze słodkich migdałów.

Irmina