Dbaj o włosy i paznokcie Uroda
Olejowanie włosów

Nie jesteś zadowolona z kondycji swoich włosów? Odnosisz wrażenie, że ostatnio stały się suche i matowe? Przed myciem głowy pokryj kosmyki olejem. Jakie zalety niesie ze sobą naturalna pielęgnacja?
Częste farbowanie włosów i korzystanie z dobrodziejstw prostownicy odbija się negatywnie na kondycji kosmyków. Suche, matowe pasma nie dodają nam uroku. Na szczęście istnieją domowe sposoby, które pozwalają przywrócić naszej fryzurze dawny blask. Prawidłowo dobrany olej potrafi zdziałać cuda.
Olejowanie włosów – przebieg
Zabieg polega na rozprowadzeniu oleju na włosach i skórze głowy. Osoby, które zmagają się z nadmiernym przetłuszczaniem, mogą poprzestać na końcówkach. Po aplikacji zakładamy foliowy czepek i owijamy głowę ręcznikiem. Ten prosty trik wzmacnia działanie oleju. Po 1-4 h zmywamy tłustą powłoczkę przy pomocy szamponu i nakładamy ulubioną odżywkę.
Wybór oleju a rodzaj włosów
Kosmyki różnią się między sobą budową, co przekłada się na działanie poszczególnych olejów. Wyróżniamy następujące rodzaje włosów:
- wysokoporowate, ten typ charakteryzuje się szorstkością, kruchością, nadmierną łamliwością. Włosy są matowe, sprawiają wrażenie pozbawionych życia. Często wykazują tendencję do puszenia i rozdwajania. Wysokoporowate kosmyki łatwo poddają się koloryzacji i nie stawiają oporu podczas modelowania. Szybko schną i pochłaniają spore porcje odżywek. Temu rodzajowi włosów służą następujące oleje: słonecznikowy, rzepakowy, lniany, sojowy, sezamowy, ze słodkich migdałów.
Irmina
Nie jesteś zadowolona z kondycji swoich włosów? Odnosisz wrażenie, że ostatnio stały się suche i matowe? Przed myciem głowy pokryj kosmyki olejem. Jakie zalety niesie ze sobą naturalna pielęgnacja?
Wybór oleju a rodzaj włosów cd.
- średnioporowate, zazwyczaj stanowią pomost pomiędzy wysoko- a niskoporowatymi kosmykami. Ubytki są mniejsze, włosy wykazują umiarkowaną tendencję do puszenia. Paradoksalnie, ich pielęgnacja przysparza najwięcej trudności. Wybór odpowiedniego oleju stanowi nie lada wyzwanie. W przypadku włosów wysokoporowatych sprawdzają się oleje bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, z kolei niskoporowate preferują nasycone kwasy tłuszczowe. Właścicielkom średnioporowatych kosmyków poleca się następujące oleje: arganowy, z pestek winogron, z orzechów włoski, z róży piżmowej, z krokosza barwierskiego.
- niskoporowate, charakteryzują się gładkością i zdrowym blaskiem. Zadbane kosmyki są obiektem zazdrości wielu kobiet, ale ich pielęgnacja nastręcza sporo trudności. Ten typ włosów można łatwo obciążyć. Wiele drogeryjnych odżywek sprawia, że kosmyki są przyklapnięte i szybko się przetłuszczają. Pasma schną wolno i odmawiają współpracy podczas stylizacji. Właścicielki włosów niskoporowatych powinny zaopatrzyć się w następujące oleje i masła: olej kokosowy, olej z awokado, masło kakaowe, masło shea, masło z mango.
Początkowo pokrywanie włosów tłustą warstwą może budzić opór, ale warto przekonać się do olejowania. Ten prosty zabieg wykonany w domowym zaciszu przywraca kosmykom zdrowy blask i witalność.
Irmina
« Naturalne afrodyzjaki
pati25
7 lat temu
To prosty zabieg pielęgnacyjny.Dokładnie podano jaki olej należy dobrać do poszczególnego rodzaju włosów.Na pewno zabieg olejowania może poprawić kondycję włosów.
Przyda się moim włosom.Przeczytam najpierw opinie koleżanek
Tess
7 lat temu
Ciekawy pomysł i pewnie włosy będą w lepszym stanie. Poczekam aż koleżanki wypróbują i przekażą swoją opinię czy łatwo się robi to olejowanie i czy działa 🙂
drobina
7 lat temu
Ciekawy artykuł, z fajnymi radami. Moje włosy z powodu niedoczynności tarczycy stały się suche i matowe. Muszę chyba pomyśleć o tym olejowaniu włosów. Może to poprawi ich kondycję?
Mindi
7 lat temu
Coś nowego dla mnie. Jedynym zabiegiem jaki stosowałam na włosy to było żółtko z olejkiem rycynowy, Ale to inny rodzaj olei, popytam w sklepach kosmetycznych o działanie i czy nie ma po takim zabiegu kłopotu z farbowaniem.