zabiegi medycyny estetycznej
Zdjęcie autorstwa Sora Shimazaki z Pexels

Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Moda na poprawianie urody przyszła do nas z USA. Teraz, gdy zabiegi medycyny estetycznej stały się nieco tańsze i szeroko rozpowszechnione, można je wykonać nawet w niewielkich miejscowościach, są dostępne dla każdego. Dawniej zazdrościłyśmy gwiazdom Hollywood idealnie gładkiej cery, która stanowiła zasługę zabiegów medycyny estetycznej. Choć zasługują one na uwagę, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. O czym warto pamiętać, decydując się na zabiegi medycyny estetycznej?

Spis treści:

  1. Zabiegi medycyny estetycznej powinny być dobrane do naszej cery
  2. O czym warto pamiętać, decydując się na zabiegi medycyny estetycznej? Sprawdź uprawnienia i doświadczenie osoby wykonującej zabieg beauty
  3. Higiena w gabinecie medycyny estetycznej ma znaczenie
  4. Aby uzyskać pełny efekt, zabieg medycyny estetycznej należy powtarzać
  5. Zabiegi medycyny estetycznej dają mniej trwałe efekty

Zabiegi medycyny estetycznej powinny być dobrane do naszej cery

Tak naprawdę wiele z nas nie wie, na jaki zabieg medycyny estetycznej się zdecydować. Nie dysponujemy bowiem rozległą wiedzą z tego zakresu.  W gazetach często możemy natknąć się na reklamę jakiegoś salonu beauty, który zaprasza na HIFU w promocyjnej cenie. My jednak nie wiemy, co kryje się za tym tajemniczym skrótem. Na czym polega ten zabieg medycyny estetycznej, jakiemu rodzajowi cery jest dedykowany i jakie przynosi rezultaty. Ta niewiedza nie powinna nas jednak zniechęcać. Zabiegi beauty warto konsultować z dermatologiem, który zajmuje się też tego typu usługami. Dobry specjalista nie będzie brał pod uwagę wyłącznie swojego zarobku, ale przede wszystkim potrzeby naszej cery. Na ich podstawie dobierze odpowiedni zabieg medycyny estetycznej.

O czym warto pamiętać, decydując się na zabiegi medycyny estetycznej? Sprawdź uprawnienia i doświadczenie osoby wykonującej zabieg beauty

Medycyna estetyczna to nie chirurgia plastyczna, mogłoby się zatem wydawać, że tutaj ryzyko powstania szkód jest znacznie mniejsze. Niestety, nawet popularny zabieg beauty może wyrządzić naszej skórze krzywdę. Dzieje się tak, gdy wykonuje go osoba o niewielkim doświadczeniu, która ukończyła weekendowy kurs i nie posiada praktyki w tym zakresie.  W miarę możliwości zabiegi medycyny estetycznej wykonuj u dermatologa, który wie, jak działa skóra. Ponadto posiada spore doświadczenie w danym zakresie.

Higiena w gabinecie medycyny estetycznej ma znaczenie

Bardzo często kierujemy się niską ceną zabiegu beauty, tymczasem ta nie zawsze idzie w parze z odpowiednim podejściem do klienta i jego bezpieczeństwa. Zresztą nawet pięknie wyglądający, nowoczesny salon medycyny estetycznej może redukować koszty działalności, wykorzystując wielokrotnie końcówki jednorazowego użytku lub dopuszczając się zaniedbań w zakresie higieny. Pamiętaj, że zabiegi beauty często przerywają ciągłość naskórka, przez co otwierają wrota dla bakterii oraz wirusów. W związku z tym powinny być wykonywane z należytą starannością. Jeśli masz wątpliwości co do tego, czy osoba wykonująca zabieg beauty założyła czyste rękawiczki, założyła na urządzenie nowe, jednorazowe końcówki, zwróć jej na to uwagę. Pamiętaj, że twoje bezpieczeństwo jest tutaj najważniejsze. Nie o to chodzi, aby mieć gładką twarz kosztem zakażenia wirusem HIV czy HCV.

Aby uzyskać pełny efekt, zabieg medycyny estetycznej należy powtarzać

Zabiegi medycyny estetycznej zazwyczaj przynoszą najlepsze rezultaty wówczas, gdy są powtarzane w regularnych odstępach czasu. Czasem konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku laseroterapii i usuwania blizn.  W związku z tym lepiej uzbierać większą kwotę, zamiast pójść tylko na jeden zabieg i stanąć w miejscu, ponieważ nie stać nas na kolejne. Taki jednorazowy zabieg często stanowi wyrzucenie pieniędzy w błoto. Chyba że poddajemy się zabiegowi bankietowemu, który ma doraźnie rozjaśnić naszą cerę i ją wygładzić.

Zabiegi medycyny estetycznej dają mniej trwałe efekty

Lifting twarzy przeprowadzony przez chirurga plastycznego zapewnia długotrwałe efekty. Jednak zabieg medycyny estetycznej, który polega np. na obstrzykiwaniu twarzy własnym osoczem, jest mniej trwały. Twarz będzie po jego przeprowadzeniu wygładzona, co optycznie odejmie nam lat, niemniej po kilku miesiącach procedura będzie wymagała powtórzenia.