Uroda

Jakie możliwości daje nam medycyna estetyczna?

Jakie możliwości daje nam medycyna estetyczna

Chyba nie ma osoby, która byłaby w 100% zadowolona ze swojego wyglądu, a nawet te najmniejsze mankamenty urody mogą wpędzić w ogromne kompleksy. A jakie są tego skutki, wie chyba każdy z nas – niska samoocena, brak pewności siebie oraz problemy w kontaktach międzyludzkich. Taki stan, jeżeli trwa bardzo długo, może prowadzić do poważnych problemów, nawet do depresji. Dzięki nowoczesnej medycynie estetycznej w klinice Neo Beauty – http://neobeauty.pl/, mamy możliwość nie tylko poprawy swojego wyglądu, ale też pozbycia się większości niedoskonałości np. blizn po trądziku, które są niezbyt przyjemną pamiątką po tej chorobie skóry. 

Zabiegi, które poprawią wygląd skóry 

  1. Peelingi medyczne – te przeprowadzone w klinice nieco różnią się od peelingów, które możemy przeprowadzić sami w domu. Przede wszystkim efekt po takich zabiegach jest bardziej widoczny i utrzymuje się dłużej. Peelingi tego typu to preparaty sporządzone na bazie kwasu migdałowego lub glikolowego. Zabieg ten musi być przeprowadzony przez doświadczonego specjalistę, który dobierze preparat o odpowiednim stężeniu, co jest gwarancją bezpieczeństwa i najlepszego efektu.
  2. Korekta blizn – zabieg ten polega na wstrzyknięciu pod skórę specjalnego preparatu, dzięki któremu blizna zostanie zlikwidowana w całości lub częściowo. Zabieg ten trwa ok. 15 minut, a jego efekty są widoczne po mniej więcej dziesięciu dniach od wstrzyknięcia. Utrzymują się średnio kilka miesięcy.

Stomatologia estetyczna – czyli jak poprawić wygląd zębów? 

Zęby – to właśnie przez nie wielu z nas wpada w kompleksy, bo ich wygląd znacznie różni się od tego, co widzimy w reklamach i na okładkach czasopism. Mimo właściwej higieny jamy ustnej i regularnych wizyt u stomatologa, nieraz mają one nieestetyczny wygląd oraz brzydki kolor. Dużo tu też zależy od uwarunkowań genetycznych, ponieważ pewnych rzeczy po prostu nie przeskoczymy i nie mamy na nie wpływu. Jednak są sposoby na to, by poprawić wygląd naszego uzębienia i zacząć uśmiechać się szeroko. Jakie? Wystarczy wybrać któryś z popularnych zabiegów stomatologii estetycznej w klinice stomatologicznej Neo Dentica z Łodzi – https://www.neodentica.pl/. Dla współczesnej stomatologii nie ma rzeczy niemożliwych. Dzięki nowoczesnym technologiom mamy możliwość pozbycia się praktycznie każdej wady zgryzu oraz poprawienia wyglądu zębów.

Jakie mamy możliwości, aby poprawić kolor i kształt zębów? 

  1. Wybielanie zębów – zabieg ten ma na celu poprawę koloru naszych zębów. Najlepiej, aby był on przeprowadzony pod okiem specjalisty. Do wyboru mamy dwie metody:Metoda nakładkowa – zabieg ten wykonywany jest w domu. Wcześniej lekarz przygotowuje specjalną szynę oraz dobierze żel wybielający o odpowiednim stężeniu. Wkładki te należy zakładać na noc, a cały proces wybielania trwa ok. czterech tygodni, a efekty mogą się utrzymywać nawet do trzech lat.
    • Wybielanie przy użyciu lampy – zabieg ten wykonywany jest w gabinecie, pod ścisłą kontrolą lekarza. Do wybielania służy specjalna lampa. Efekt widać od razu i utrzymuje się ok. dwóch lat.
  2. Zmiana kształtu zębów – tu do wyboru mamy kilka różnych opcji, a najbardziej korzystna zostaje indywidualnie dobrana przez lekarza. Przerwy między zębami mogą zostać zmniejszone za pomocą materiałów kompozytowych, kształt zęba można zmienić przy pomocy licówek porcelanowych lub koron zębowych.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz