nowy-zabieg-thermage

Wraz z postępem globalizacji do Polski wkracza nowy zabieg – Thermage. Zabieg, który ma zagwarantować piękniejszą cerę, skórę brzucha czy pośladków, jest coraz to popularniejszy w naszym kraju. Na rynku medycyny estetycznej, wśród wielu obecnych metod odmładzania, Thermage jest prawdziwą innowacją.

Co to jest Thermage? Jest to przede wszystkim niechirurgiczny i bezinwazyjny zabieg mający na celu nadanie skórze młodszego wyglądu. Jest to innowacyjna metoda wykorzystująca fale radiowe, pod wpływem których głębsze warstwy skóry ulegają nagrzaniu, a cała skóra napina się i uelastycznia, co prowadzi do jej oczyszczenia i uzyskania długotrwałego efektu znacznie młodszej skóry. Zabieg ten jest w 100% bezpieczny i oprócz pozytywnych opinii lekarzy i pacjentek zyskał już wiele certyfikatów i wyróżnień.

Działanie Thermage i jego efekty

Aby wyjaśnić działanie zabiegu Thermage na warstwę skórną należy wcześniej zapoznać się ze znaczeniem urządzenia Thermacool stosowanego podczas zabiegu. Urządzenie uelastycznia wiele rodzajów skóry – poczynając od twarzy, szyi i dekoltu, poprzez kończyny górne i dolne oraz brzuch, kończąc na tak delikatnych miejscach jak powieki. Dokładne działanie tego urządzenia polega na objętościowym nagrzewaniu skóry i tkanki podskórnej za pomocą fal radiowych. Wraz z tkanką skórną ogrzewany jest kolagen, którego włókna z wiekiem stały się cieńsze i mniej liczne. Dzięki ogrzaniu kolagenu włókna pogrubiają się, czego widocznym efektem jest zniknięcie zwisających fałdów skóry, gładsza i bardziej jędrna powierzchnia, a także powrót naturalnego i zdrowego kolorytu. Dzięki zabiegowi skóra matowa i zmęczona staje się bardziej rozjaśniona i ożywiona.

Tym, co wyróżnia zabieg Thermage spośród innych zabiegów wykorzystujących radiofrekwencję, jest przede wszystkim uniknięcie “sztucznego efektu” polegającego jedynie na rzekomej poprawie stanu skóry, podczas gdy jej wygląd został jedynie poprawiony po zabiegu przez różne kosmetyki. Czasami bywa i tak, że skóra zostaje sztucznie pobudzona, co w efekcie końcowym prowadzi do jej nadmiernego zmęczenia ciągłym, nieprawidłowym pobudzaniem i tym samym prowadzi do gorszego wyglądu niż przed zabiegiem. W przypadku Thermage podobne incydenty nie mają miejsca. Zabieg jest szczegółowo opracowany i sprawdzony, zarówno naukowo jak i w praktyce.

Dodatkowym atutem Thermage jest długotrwały efekt, co jest jednoznacznym dowodem prawdziwej poprawy stanu skóry. W Thermage wykorzystuje się przede wszystkim pobudzenie skóry do szybszych reakcji katabolicznych związanych z eliminowaniem zniszczonego, “starego” kolagenu. W większości zabiegów radiofrekwencyjnych, niszczy się stary kolagen nie dając szansy na powstanie nowego kolagenu lub w ogóle stary kolagen nie zostaje wyeliminowany, co sprawia, że powstaje nowy, ale stary nadal nadmiernie zalega w skórze sztucznie ją “rozpychając”. Efekt po takich zabiegach jest krótkotrwały. Thermage wykorzystując objętościowe podgrzewanie w trzech wymiarach dociera do głębszych warstw skórnych, czego rezultatem jest szybsze “wyrzucanie” starego kolagenu, ale także szybsze powstawanie na jego miejsce nowych, dodatkowo ulepszonych o ilość i jakość włókien kolagenowych.

Pozytywne statystyki

Warto wiedzieć, że zabieg Thermage nadaje się niemal dla każdej grupy wiekowej, czyli dla kobiet od 30 do 70 lat. Warto również wiedzieć, że zabieg ten może być zastępnikiem metod chirurgicznych czy botoksu, dając bezpieczniejszy przebieg i lepszy efekt. Wśród przeciwwskazań do zabiegu wymienia się ciążę, okres karmienia, choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne, okres leczenia niektórymi lekami, obecność rozrusznika serca lub innych podobnych urządzeń. Efektywność tego zabiegu jest bardzo duża. Odsetek występowania skutków ubocznych to 0,3 %. Dotyczą one lekkich opuchnięć lub zaczerwienienia zaraz po zabiegu i znikają w przeciągu kilku dni. Współczynnik bezpieczeństwa zabiegu oceniany jest na 99,8 %, a czas trwania zabiegu to 0,5 – 2 godziny.

Thermage dostępny dziś w wielu salonach medycyny estetycznej, jest wspaniałym zastępnikiem tradycyjnych chirurgicznych i inwazyjnych metod, gdzie częściej występują efekty uboczne, powikłania i ryzyko otrzymania niechcianego efektu. Dodatkowo chirurgia może okazać się droższa. Niech ta publikacja będzie zatem zachętą do pogłębienia informacji na temat zabiegu Thermage i ewentualnego wypróbowania go na sobie w celu wyeliminowania pewnych oznak starzenia, bądź zwyczajnego poprawienia urody. Nie sposób by blisko pół miliona zadowolonych ze swojego lepszego wyglądu kobiet myliło się co do tej innowacyjnej metody.

Więcej o zabiegu: Termage – trwały lifting bez skalpela

ALNG