Uroda

Niebieska kreska – hit tej wiosny!

Niebieska kreska

Tej wiosny króluje niebieska kreska. To właśnie ją można zobaczyć w filmikach makijażowych największych marek kosmetycznych, które dyktują trendy. Jak ją wykonać? Komu pasuje niebieska kreska? Co zrobić w przypadku opadającej powieki?

Jak przygotować powiekę do makijażu?

Zacznijmy od tego, że niezależnie od tego, jaką techniką będziesz wykonywała niebieską kreskę, musisz przygotować na to swoją powiekę. Zacznijmy od nałożenia bazy pod cienie, która utrzyma makijaż w ryzach przez kilkanaście godzin. Jeśli nie dysponujesz primerem do tego etapu make upu, nałóż na powierzchnię powieki ruchomej swój ulubiony korektor pod oczy, dokładnie go rozetrzyj za pomocą płaskiego, zbitego, syntetycznego pędzla, po czym utrwal nakładając cień bazowy. Niebieska kreska będzie wyglądała najlepiej namalowana na beżowym tle. Jest ono stosunkowo neutralne, dlatego też pozwala na wykonanie mocniejszego akcentu w makijażu. Dlatego na bazę pod cienie, tudzież korektor pod oczy nakładamy jasny, beżowy cień. Panie o chłodnym typie urody powinny celować w neutralny lub różowy beż. Natomiast kobiety obdarzone cieplejszym typem urody, w neutralny lub żółtawy beż.

Jak unieść opadającą powiekę?

Jeśli masz opadającą powiekę i chcesz ją lekko unieść, możesz to zrobić matowym cieniem w nieco ciemniejszym odcieniu, który nakładasz nad załamaniem powieki.  Panie o ciepłym typie urody powinny sięgnąć po średni brąz, natomiast panie o chłodnej karnacji celować w szarość.

Czym wykonać niebieską kreskę?

Teraz przechodzimy do niebieskiej kreski. Możesz ją wykonać na trzy sposoby. Jeśli lubisz mocne, graficzne kreski, sięgnij po eyeliner w niebieskim kolorze. Jeśli nie masz wprawnej ręki, najlepiej sprawdzi się eyeliner w pisaku, który pozwala namalować jaskółkę jednym, płynnym pociągnięciem lub dwoma-trzema krótszymi. Jeśli zależy ci na lekko rozmytej kresce, zrób kreskę miękką kredką w niebieskim odcieniu, po czym rozblenduj ją pędzelkiem kuleczkowym.  Możesz też wykonać kreskę za pomocą niebieskiego cienia do powiek i ładnie ją rozmyć. To idealne rozwiązanie dla kobiet, które nie lubią mocnych, graficznych kresek, mają ostre rysy twarzy lub cenią sobie romantyczny look. Niebieska kreska jest najłatwiejsza do wykonania, gdy sięgniemy po cienie. Jeśli zatem nie czujesz się na siłach pracować z eyelinerem lub kredką, sięgnij po cienie i cienki pędzelek, po czym rozetrzyj go pędzelkiem kuleczkowym.

Niebieska kreska pasuje każdej z nas!

Niebieska kreska pasuje każdemu kolorowi tęczówki. Niebieskookim pomoże wydobyć kolor ich tęczówki. Brązowookie z jej pomocą podkreślą oczy za pomocą kontrastu. Natomiast zielonookie powinny sięgnąć po granatowy eyeliner lub cień do powiek.

W tym sezonie modne  też podkreślanie na niebiesko dolnej powieki. Tutaj malujemy kreskę za pomocą cieni do powiek i ją rozcieramy. Przy czym stosujemy prostą zasadę: im bliżej wewnętrznego kącika, tym kreska ma być cieńsza.

Komentarze

Zostaw komentarz