Seks

Jak mężczyźni DDA podchodzą do seksu?

Jak mężczyźni DDA podchodzą do seksu

DDA to dorosłe dzieci alkoholików, oczywiście, nałóg rodziców nie u wszystkich tak samo przekłada się na dorosłe życie. Wiele osób potrafi się odnaleźć w dorosłym świecie bez większych trudności, ale istnieją ludzie, którzy wciąż mają w sobie wewnętrzne dziecko, tak bardzo podatne na zranienie. Jak mężczyźni DDA podchodzą do seksu?

Syndrom DDA a przedmiotowe traktowanie kobiet

Mężczyźni DDA mogą przyjąć jedno z dwóch odmiennych podejść do seksu. Niektórzy traktują erotyczne igraszki jako protezę bliskości, nie są bowiem w stanie zbliżyć się do kobiety, zaufać jej i obdarzyć uczuciem. Tacy faceci będą wymieniać kochanki jak rękawiczki. Uwielbiają jednonocne przygody, które mają tak nieformalny charakter, iż nie prowadzą do żadnych zobowiązań, które mogłyby im ciążyć na dłuższą metę.  Dla nich seks jest przyjemnością samą w sobie, podczas której wyładowują swój popęd. Erotyczne igraszki z takimi mężczyznami są pozbawione uczuć, czułości. Przypominają czysto mechaniczny seks.

Mężczyźni DDA, którzy uprawiają seks z miłości

Po drugiej stronie bieguna znajdują się mężczyźni DDA, dla których seks znaczy naprawdę wiele. Jest im bardzo trudno przełamać się do pierwszego razu. Wynieśli bowiem z domu całą masę kompleksów. Z jednej strony bardzo mocno czują się odpowiedzialni za przyjemność kobiety, gdy ona nie szczytuje tak, jak to sobie wcześniej wyobrażali, czują się niespełnieni. Mają wrażenie, że zawiedli ją tak jak swoją matkę, która musiała przez ich złe zachowanie słuchać awantury wywołanej przez pijanego ojca.  Z drugiej strony boją się zostać wyśmiani, skrytykowani. Każdy drobiazg rozpatrują w kategorii wpadki, którą zostanie im wytknięta.

Na seks decydują się dopiero wówczas, gdy spotkają kobietę, w której naprawdę się zakochają. Jest ona dla nich najważniejsza, liczą na jej wyrozumiałość. Zaufanie przychodzi im z trudem. Zresztą po seksie może znowu pojawić się jego deficyt. On uważa, że kiepsko wypadł, ona mówi co innego, ale on uważa, że go okłamuje, bo z litości chce być dla niego miłą. Nie ufa jej zapewnieniom, które są szczere.

Dlaczego on milknie po wspaniałej nocy?

Takie osoby po seksie na ogół milkną. Dopóki trwa euforia wywołana przez hormony, to czują się zadowolone i spełnione. Jednak potem koktajl przestaje działać, kończy się, a wtedy w głowie pojawiają się wątpliwości. Byłem kiepski w łóżku, nie zaspokoiłem jej, pewnie ona mnie już nie zechce, wstydzę się jej pokazywać na oczy. Taki mężczyzna po seksie może się oddalić, odciąć emocjonalnie od kobiety, gdyż jest mu bardzo smutno, że ją zawiódł, a przecież tak mocno ją kochał. Ją będzie wkurzało jego milczenie, uzna, że potraktował ją przedmiotowo.  A on po prostu będzie się wstydził, że nie spełnił jej oczekiwań. Uzna, że ona zasługuje na kogoś lepszego i pewnie porównała go ze wszystkimi swoimi dotychczasowymi kochankami, a on wypadł beznadziejnie.

Dlaczego on uważa, że cię zawiódł?

Mężczyźni DDA chcą być w łóżku mistrzami, gdyż wynieśli z domu błędne przekonanie, że przynosisz bliskim zawód, gdy nie jesteś dość doskonały.  To błąd, ponieważ seks z założenia ma zbliżać ludzi i stanowić mile spędzony czas obfitujący w czułość. Nie ma przy tym znaczenia, ile znasz pozycji, gdzie go uprawiasz i jak długo. Kobiety też nie liczą na mega orgazm za każdym razem, wolą dotyk mężczyzny, który wie, jak gładzić ciało i całować je. Poza tym  swoje seksualne zadowolenie wyrażają dużo delikatniej, poprzez przytulenie, pocałunek, lekkie dyszenie. Mężczyzna DDA często nie ma ojca, z którym mógłby porozmawiać o seksie. On by mu powiedział o tym, jak bardzo obraz z filmów porno odbiega od kobiecego szczytowania w realu.

Do tego dochodzą dość często kompleksy związane z wyglądem. Pewnie się jej nie spodobam, gdyż nie mam idealnej sylwetki jak Cristiano Ronaldo. Ona pewnie wyśmieje moje bujne owłosienie lub jego brak, nie spodoba jej się moja klata i brzuch. Będzie potem naśmiewać się ze mnie ze swoimi przyjaciółkami. Stop!  Kobieta, jeśli chce uprawiać z tobą seks, to akceptuje cię takim, jakim jesteś. Więcej wiary w siebie.

Dlaczego mężczyźni DDA boją się przedmiotowego traktowania podczas seksu?

Mężczyzna DDA bardzo często boi się przedmiotowego traktowania podczas seksu. Pod tym względem jego obawy nie odbiegają zbyt mocno od tego, co czuje większość kobiet, idąc z facetem do łóżka. Taki mężczyzna przyzwyczaił się, że jako dziecko  był potrzebny swoim rodzicom tylko do opieki nad młodszym rodzeństwem albo przynoszenia wódki do domu. Oni byli dla niego mili, gdy czegoś od niego chcieli. Warto jednak zaufać kobiecie, zwłaszcza gdy ona także chce rozmawiać z tobą na normalne tematy, lubi się do ciebie przytulać etc.

Najlepszy seks w życiu

Drugi typ mężczyzn DDA jest paradoksalnie najlepszymi kochankami dla bardzo wielu kobiet. Facet panicznie boi się, jak wypadnie w łóżku, czy stanie na wysokości zadania, uprawia samobiczowanie po każdym stosunku, a ona jest nim zachwycona. Mężczyzna DDA sam potrzebuje czułości, więc też okazuje ją podczas seksu. Lubi całować swoją partnerkę, przytulać ją, gładzić po ciele, przy nim ona czuje się naprawdę piękna. Dla drugiego mężczyzny DDA gra wstępna to podstawa, jemu naprawdę bardzo zależy na przyjemności partnerki, bo mocno ją kocha. Stara się zaspokajać jej pragnienia i to jest piękne. Seks z takim mężczyzną zawsze jest przyjemny, ponieważ on pod żadnym względem nie chce zrazić do siebie kobiety, sprawić jej przykrości, zadać bólu. Dla niego seks to wyraz miłości, kochania się, choć może mówić, że chodzi mu tylko o zaspokojenie swoich potrzeb. On po prostu tak bardzo boi się kompromitacji, że woli zaprzeczyć swoim uczuciom, aby samemu uniknąć mocniejszego zranienia.

Dla drugiego typu mężczyzn DDA bardzo ważne jest też przytulanie przed i po seksie. On tego też potrzebuje, a kobietom bardzo się podoba taka forma czułości.

Dlaczego on zachowuje się w zaskakujący sposób?

Mimo to mężczyzna po wspólnie spędzonej nocy może się dystansować, bać kolejnego zbliżenia. Można wręcz czasem odnieść wrażenie, że woli masturbację, wysyłanie nagich fotek od spotkania. Nie wynika to wbrew pozorom z jego złej woli, przedmiotowego traktowania kobiet i braku miłości. On po prostu tak bardzo boi się, że znów zawiedzie ukochaną kobietę, że woli nie próbować się do niej zbliżyć fizycznie. Jednocześnie potrzebuje jej, rozmowy z nią, lubi na nią patrzeć, więc zachęca do wysyłki gorących fotek.

Dodaj komentarz