Kultura Styl życia

Niebezpieczna gra – Emilia Wituszyńska

Niebezpieczna gra

Emilia Wituszyńska to tegoroczna debiutantka, która powieścią Niebezpieczna gra stara się zaskarbić sympatię czytelników. Pomimo iż to pierwsza książka na koncie pisarki, to jest ona bardzo dobrze skonstruowana. Od tego tytułu po prostu nie można się oderwać.

Powieść idealna na letnie popołudnia

Akcja Niebezpiecznej gry rozgrywa się bardzo dynamicznie, przez co trzeba się naprawdę bardzo mocno skupić, aby nadążyć za biegiem wydarzeń.  Emilia Wituszyńska bardzo umiejętnie połączyła wątek kryminalny z romansem.  W rezultacie powstała bardzo przyjemna pozycja, przy której można odpocząć w słoneczne popołudnie.

Utalentowana policjantka

Weronika Kardasz na co dzień pracuję w policji, gdzie słynie ze skrupulatności. Wszyscy podziwiają ją za dokonania  w wydziale kryminalnym. Nie brakuje jej odwagi i pewności siebie.  Niestety, kobietę spotyka bardzo ciężkie doświadczenie. Podczas policyjnej zasadzki ginie partner Weroniki, który był jednocześnie jej najlepszym przyjacielem. Kardasz udaje się na roczną przerwę, aby dojść do siebie.  Jednak po powrocie do pracy nikt nie patrzy na jej trudne doświadczenia, od razu zostaje rzucona na głęboką wodę. Weronika to postać kobieca, którą polubi każda czytelniczka za jej zadziorność, nieustępliwość oraz posiadanie własnego zdania.

Gwiazdor, który stał się świadkiem przestępstwa

Przemysław Rej ma status gwiazdy, na co dzień pracuje jako aktor. Posiada spory majątek i prowadzi dość hedonistyczny styl życia. W prasie brukowej cieszy się opinią kobieciarza. To jednak fałszywy obraz mężczyzny. W prawdziwym życiu jest on bowiem bardzo wrażliwym człowiekiem. Pewnej nocy Przemysław wraca z imprezy, na której alkohol lał się strumieniami. To właśnie wówczas staje się świadkiem morderstwa. Policja przyznaje mu ochronę mającą mu zapewnić bezpieczeństwo.  Do tego zadania wydział kryminalny oddelegowuje Weronikę. Cała akcja ma status poufny ze względu na zagrożenie, na które narażony jest Rej.  Aby nikt nie zorientował się, o co chodzi w relacjach Weroniki i Przemysława, mają oni udawać parę.  To rozwiązanie żadnemu z nich nie przypadło jednak do gustu, gdyż obydwoje pałają do siebie niechęcią.

Czy Przemek i Weronika się dogadają? W jakim kierunku zacznie zmierzać ich relacja? Niebezpieczna gra to powieść, która bardziej koncentruje się na emocjach między głównymi bohaterami aniżeli wątku kryminalnym.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz