NTM Życie z NTM

Nie pozwól, by nietrzymanie moczu stało się źródłem kompleksów!

nie-pozwol-by-nietrzymanie-moczu-stalo-sie-zrodlem-kompleksow

Choroba nigdy nie powinna wiązać się z kompleksami. Nietrzymanie moczu jest dolegliwością, która często staje się ich źródłem. Nie pozwól, by tak się stało!

Nietrzymanie moczu – powód do wstydu i kompleksów

Nietrzymanie moczu od razu kojarzy się z poczuciem wstydu. Nie powinno tak być, ponieważ to choroba jak każda inna. Może dotknąć każdego, nie tylko kobiety po ciąży czy w okresie menopauzy. Staje się coraz powszechniejszym zjawiskiem i niestety źródłem kompleksów. Objawy choroby są dla wielu kobiet krępujące. Przez nietrzymanie moczu czują się nieatrakcyjne i brzydkie. Spada ich pewność siebie i poczucie piękna. Zamykają się na kontakty towarzyskie i zawodowe, co często wiąże się z alienacją od społeczeństwa. Choroba przysłania wszelkie zalety, ukazując tylko wady. Znacząco wpływa na psychikę, tworząc świat pełen kompleksów.

Dyskretny problem

Kompleksy są związane także z obawami, jakie niosą objawy choroby. Boimy się wpadki w towarzystwie. Nie chcemy, by ktokolwiek zauważył naszą chorobę. Wcale nie musimy się o to martwić. Na rynku dostępne są specjalne wkładki higieniczne, które stosuje się przy nietrzymaniu moczu, Pozwalają zachować czystość i świeżość, niwelując nieprzyjemny zapach. Z takim zabezpieczeniem będziemy czuć się zawsze komfortowo, bez obawy o wstydliwe sytuacje.

Nowoczesne metody leczenia nietrzymania moczu

Choroba związana z niekontrolowanym oddawaniem moczu jest wyleczalna. Dostępne są różne, skuteczne metody terapii. Można stsoować środki farmakologiczne czy metody chirurgiczne. Mniej inwazyjna jest fizjoterapia i ćwiczenia mięśni Kegla. Nowoczesna medycyna także jest otwarta na tego typu problem. Oferuje liczne zabiegi laserowe, które bardzo szybko i bezpiecznie pozbywają się niechcianej choroby. Zamiast więc skupić się na kompleksach, warto przyjrzeć się sposobom leczenia nietrzymania moczu. Schorzenie szybko odejdzie w niepamięć, pozwalając nam na aktywne i szczęśliwe życie, bez żadnych kompleksów.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

pati25

8 lat temu

Ten problem nietrzymania moczu jest coraz bardziej znany i często się o nim mówi.Nie powinnyśmy już mieć z jego powodu żadnych kompleksów.Przecież jest tyle metod leczenia,,,tyle środków higienicznych,aby nie dopuścić do prrzykrych sytuacji

elle@elle

8 lat temu

to prawda ze nietrzmynie moczu moze byc ogromnym dyskomfortem psychicznym,u mnie bylo anatomiczne podloze przyczyną

drobina

8 lat temu

Nie pozwalam!:-X Od wielu lat ćwiczę mięśnie Kegla. Myślę, że to między innymi dzięki tym ćwiczeniom nie mam problemów z NTM.

Mindi

8 lat temu

Nietrzymanie moczu to trudna, intymna sprawa. Myślę, że w obecnych czasach świadomość problemów z NTM jest tak ogólnie znana, że osoby dotknięte tym problemem znajdą zrozumienie. Są podkładki i pieluchomajtki, więc jest to estetycznie łatwiejsze. Z drugiej strony powinnyśmy bardziej się starać aby zapobiegać, koniecznie ćwiczmy mięśnie Kegla.

Zostaw komentarz