nie-pozwol-by-nietrzymanie-moczu-stalo-sie-zrodlem-kompleksow

Choroba nigdy nie powinna wiązać się z kompleksami. Nietrzymanie moczu jest dolegliwością, która często staje się ich źródłem. Nie pozwól, by tak się stało!

Nietrzymanie moczu – powód do wstydu i kompleksów

Nietrzymanie moczu od razu kojarzy się z poczuciem wstydu. Nie powinno tak być, ponieważ to choroba jak każda inna. Może dotknąć każdego, nie tylko kobiety po ciąży czy w okresie menopauzy. Staje się coraz powszechniejszym zjawiskiem i niestety źródłem kompleksów. Objawy choroby są dla wielu kobiet krępujące. Przez nietrzymanie moczu czują się nieatrakcyjne i brzydkie. Spada ich pewność siebie i poczucie piękna. Zamykają się na kontakty towarzyskie i zawodowe, co często wiąże się z alienacją od społeczeństwa. Choroba przysłania wszelkie zalety, ukazując tylko wady. Znacząco wpływa na psychikę, tworząc świat pełen kompleksów.

Dyskretny problem

Kompleksy są związane także z obawami, jakie niosą objawy choroby. Boimy się wpadki w towarzystwie. Nie chcemy, by ktokolwiek zauważył naszą chorobę. Wcale nie musimy się o to martwić. Na rynku dostępne są specjalne wkładki higieniczne, które stosuje się przy nietrzymaniu moczu, Pozwalają zachować czystość i świeżość, niwelując nieprzyjemny zapach. Z takim zabezpieczeniem będziemy czuć się zawsze komfortowo, bez obawy o wstydliwe sytuacje.

Nowoczesne metody leczenia nietrzymania moczu

Choroba związana z niekontrolowanym oddawaniem moczu jest wyleczalna. Dostępne są różne, skuteczne metody terapii. Można stsoować środki farmakologiczne czy metody chirurgiczne. Mniej inwazyjna jest fizjoterapia i ćwiczenia mięśni Kegla. Nowoczesna medycyna także jest otwarta na tego typu problem. Oferuje liczne zabiegi laserowe, które bardzo szybko i bezpiecznie pozbywają się niechcianej choroby. Zamiast więc skupić się na kompleksach, warto przyjrzeć się sposobom leczenia nietrzymania moczu. Schorzenie szybko odejdzie w niepamięć, pozwalając nam na aktywne i szczęśliwe życie, bez żadnych kompleksów.

Katarzyna Antos