Kultura Styl życia

Nie patrz – Marcel Moss

Nie patrz – Marcel Moss

Marcel Moss zaskarbił sobie przychylność wielu czytelników za sprawą powieści Nie odpisuj.  Nakładem Wydawnictwa Filia w styczniu ukaże się thriller psychologiczny Nie patrz. Dlaczego warto po niego sięgnąć?

Ucieczka w pracę przed traumą

Ewa jest cenioną psychoterapeutką, w swoim środowisku cieszy się ogromnym szacunkiem. Główna bohaterka wkłada w swoją pracę całe serce. Próbuje w ten sposób uciec myślami od traumatycznych wydarzeń, które rozegrały się przed laty.

Szantaż, któremu ulega Ewa

Sytuacja Ewy diametralnie zmienia się, gdy pewnego dnia otrzymuje na Instagramie materiał wideo od Martyny. Kobieta stawia psychoterapeutce ultimatum. Albo Ewa pomoże jej rozwikłać zagadkę kryminalną i poznać winnych morderstwa, albo nagranie zostanie upublicznione. Psychoterapeutka pragnie uniknąć kompromitacji. Ta bowiem uniemożliwiłaby jej pracę w zawodzie i normalne funkcjonowanie.

Ewa ulega szantażowi i prowadzi swoje własne śledztwo. W jego wyniku odkrywa, że śmierć mężczyzny dość mocno wiąże się z jej przeszłością, o której wolałaby zapomnieć.  Nie patrz to thriller psychologiczny, który trzyma w napięciu do samego końca. Jego lektura jest niezwykle pasjonującym przeżyciem, ponieważ występuje wiele nagłych zwrotów akcji.

Powieść poruszająca wiele trudnych problemów

Powieść Nie patrz to także wyraziści bohaterowie, którzy borykają się z własnymi problemami i słabościami. Część z nich jest niezrównoważonych psychicznie.  Czasem trudno było zrozumieć i odgadnąć motywy ich postępowania. W książce Nie patrz poruszono wiele trudnych tematów takich jak gwałt, hejt, szantaż, przemoc, alkoholizm i zdrada.  Marcel Moss ma swój niepowtarzalny styl, który sprawia, że książka intryguje, czyta się ją naprawdę szybko.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz