Natura i eko Naturalne piękno

Naturalnie piękna

naturalnie-piekna

Zbliżający się letni czas to okazja aby pokazać trochę więcej ciała niż dotychczas. Jak sprawić aby dzięki naturalnym składnikom zadbać o kondycje skóry?

Sposoby jak naturalnie stać się czekoladą

Za koloryt naszej skóry odpowiada melanina. To jej zwiększona produkcja powoduje, że zaczynamy się rumienić, a w efekcie jesteśmy opalone.

Naturalnym sposobem aby pobudzić jej produkcję, są składniki występujące w niektórych roślinach.
Są to psoraleny i furokumaryny. Występują między innymi w lubczyku ogrodowym czy rucie zwyczajnym.
Należy jednak podkreślić, że są to substancje bardzo intensywnie działające. Przed ich częstszym stosowaniem należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ skutki mogą przynieś poważną szkodę dla skóry.

Nawilżona bez kremu?

Nasza skóra do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje nawilżenia. Odpowiedni poziom wody i tłuszczu zapewnią nam naturalne produkty takie jak:

  • ogórek
  • maliny
  • czarne jagody
  • melon
  • aloes
  • opuncja

Anna Czternastek

Zbliżający się letni czas to okazja aby pokazać trochę więcej ciała niż dotychczas. Jak sprawić aby dzięki naturalnym składnikom zadbać o kondycje skóry?

Wymienione składniki tworzą na skórze cienką warstwę, która utrudnia wyparowywanie wody (pocenie się).

Pomogą opóźnić starzenie

Oczywiście nikt jeszcze nie wynalazł cudownego środka zapobiegającego powstaniu zmarszczek,ale można ich powstanie opóźnić w naturalny sposób. Pomogą nam w tym takie specyfiki jak:

  • olej z nasion ogórecznika
  • olej z awokado
  • korzeń żeń-szenia (w znaczący sposób zwiększa poziom estrogenu będącego żeńskim hormonem)

Pamiętajmy w codziennej pielęgnacji naszego ciała, że to co najlepsze pochodzi prosto z natury.

Anna Czternastek

Komentarze (8)

elle@elle

8 lat temu

tak to co naturalne najlepsze ,dlatego ja lubie robic np ,maseczki ze swiezych owocow ,prosto, latwo ,niedrogo i wiem ze w 100%naturalne:)))

pati25

12 lat temu

Oczywście że to co pochodzi prosto z natury jest najlepsze.Dlatego właśnie teraz mamy dużo możliwości korzystając z darów natury.

okulary

12 lat temu

Wygląd na co dzień to jest ważna sprawa ,jesteśmy pod urokiem wiosny ,robi się coraz cieplej jest nam przyjemniej bo coraz bliżej do lata.Istnieje niebezpieczeństwo większego nasilenia słońca na naszą skórę .Wtedy istnieje możliwość skorzystania z tego co najlepsze specyfików prosto z natury .
Lubczyk ogrodowy stosuję w niedużej ilości jako przyprawę,to nie istnieje możliwa szkodliwość,co naprawdę nie słyszałam wcześniej że jest intesywnie działająca na słońce.

GloriaVictis

12 lat temu

„Wymienione składniki tworzą na skórze cienką warstwę, która utrudnia wyparowywanie wody (pocenie się).”
Wydaje mi się, ze jednak nie chodzi o pocenie, tylko o TEWL czyli transepidermalną (przezskórną) ucieczkę wody- to aby ją ograniczyć stosujemy kremy i to jej zmniejszenie „nawilża” skórę, więc jeśli wymienione w tekście rośliny mają zastąpić kosmetyki to wydaje mi się, że nastąpiło przekłamanie.

malgosia74

12 lat temu

Natura jest lekarstwem na wszystko 🙂 Fakt, nie tylko kosmetyki daja nam naturalne piekno… Owoce, warzywa, picie dużej ilosci wody , by nawodnic organizm, to istotne sprawy, o których nie mozna zapomnieć, by oczarowac pieknem wiosną i latem 🙂 Koloryt cery jest da wiekszości ważna sprawą, ja też lubie mieć opalone ciało… beta karoten w marchewce… soki z marchwi, o niebo lepsze i zdrowsze os kremów samoopalajacych… Nawilzona, jędrna skóra szybciej wchłania promienie słoneczne … Uwielbiam naruralną opalenizne i dary natury…

Zostaw komentarz