naturalne-sposoby-na-piekne-wlosy-latem

Wysokie temperatury, promieniowanie UV, ciągłe pocenie się na zmianę z wychłodzeniem, woda z jeziora… to wszystko sprawia, że nasze włosy często latem wyglądają jak przysłowiowa wiązka siana. Jak temu zaradzić?

Zimą i wiosną przede wszystkim dbamy o dobre odżywianie – to jest kluczem do pięknych włosów. Jednak latem czekają nas nowe wyzwania i zwykła suplementacja nie wystarczy. Latem stawiamy na zewnętrzne sposoby pielęgnacji!

Sprawdzone sposoby na piękne włosy latem. Zadbaj o skórę głowy

Kiedy na dworze panuje upał, naturalne jest, że się pocimy, wy wyregulować temperaturę ciała. Sam pot nie szkodzi kondycji naszych włosów, gdyż składa się głównie z wody. Problemem jednak są bakterie, które żerują na substancjach odżywczych, które wraz z nim opuszczają nasze ciało. Ich procesy przemiany materii zanieczyszczają skórę, a to w konsekwencji prowadzi do zwiększonej produkcji łoju. Efekt – tłuste, sztywne włosy.

Jednak codzienne mycie włosów szamponami, nawet tymi najłagodniejszymi, nie sprzyja kondycji skóry głowy – pozbawiamy się w ten sposób potrzebnej nam ochrony. O wiele lepiej jest przemywać głowę naparem przygotowanym z liści mięty, a myć szamponem – co drugi dzień.

Wysuszone słońcem włosy

Kąpiel w jeziorze, basenie lub rzece, połączona z intensywnym suszeniem włosów na słońcu, często owocuje suchymi, szorstkimi włosami. W takim wypadku nie używamy mięty, a naparu z kwiatu lipy, albo liścia czy korzenia prawoślazu.

Joanna Pastuszka-Roczek