Dzieje się Nagrody

Nagroda: Niepokoje wychowanka Törlessa

nagroda-niepokoje-wychowanka-t-rlessa

Powieść Roberta Musila zadaje wciąż aktualne i fundamentalne pytania o źródła przemocy i w przejmujący sposób opisuje mechanizmy manipulacji człowiekiem.

Akcja rozgrywa się w internacie gdzieś na prowincji monarchii austro-węgierskiej i opowiada o przeżyciach czterech uczniów – Törlessa, Beineberga, Reitinga i Basiniego. Dwaj z nich przyłapują tego ostatniego na kradzieży i w zamian za przemilczenie całej sprawy przed dyrekcją poddają go coraz brutalniejszym prześladowaniom. Zwornikiem akcji czyniąc przeżycia Törlessa, książka przedstawia jego dorastanie duchowe, proces wydobywania się z gmatwaniny niejasnych i sprzecznych emocji związanych z własną osobowością, którą kształtuje między innymi stosunek do okrucieństwa własnego i innych oraz dwulicowość oficjalnego („dorosłego”) świata.

W zeszłym tygodniu ogłosiliśmy konkurs, w którym dzięki uprzejmości wydawnictwa Zysk i S-ka można było wygrać 1 z 3 egzemplarzy książki Niepokoje wychowanka Törlessa. Nadeszła pora, aby poznać laureatów.

Niepokoje wychowanka Törlessa wędrują do:

  • Aneczka2015
  • karinienka
  • Dariana

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Redakcja, artykuł sponsorowany

Komentarze (10)

pati25

9 lat temu

Moje gratulacje Aneczko2015,karinienko i Dariano 🙂 Poznacie tych czterech wychowanków.Przyjemnego czytania 🙂

drobina

9 lat temu

Namnożyło nam się konkursów to i laureatek nowych przybywa:-)
Gratulacje Babeczki!:-) Życzę Wam przyjemnej lektury:-)

Emilly27k

9 lat temu

filodendron napisał(a):
> Gratulacje szkoda,że ja nic nie wygrywam od bardzo długiego czasu

Filunia uda się kochana wygrać. Ja też czekałam na przesyłkę ponad 1, 5 miesiąca i co się okazało- dziś przyszła. Oby szczęście się uśmiechnęło do Ciebie:)
Do każdej z nas:) :)))

Zostaw komentarz