cukierki walerianowe

Znasz to uczucie kiedy po ciężkim dniu marzysz tylko o tym, by położyć się do łóżka i wyspać, jednak sen nie przychodzi? Kręcisz się z boku na bok,  a każda minuta dłuży się niemiłosiernie? Większości z nas taka sytuacja przytrafia się sporadycznie, jednak jeżeli ten stan trwa dłużej niż 3-4 noce pod rząd, to możemy mieć do czynienia z początkami bezsenności.  Jak sobie z nią poradzić i odzyskać zdrowy  i spokojny sen?

Sen a stres

 

Sen jest bardzo ważny dla naszego zdrowia, zarówno fizycznego jak i psychicznego.  Kiedy śpimy nasz organizm intensywnie się regeneruje i zbiera siły na kolejny dzień. Następuje wtedy wyłączenie aktywności ośrodkowego układu nerwowego i jego odnowa na poziomie fizycznym. Wystarczą 2-3 bezsenne noce, a nasza kondycja fizyczna i psychiczna pogarsza się, słabnie pamięć i zdolność koncentracji. Brak snu ma także negatywny wpływ na aktywność, obniża odporność na różnego rodzaju choroby, a także zwiększa ryzyko wypadków. Człowiek niewyspany jest także rozdrażniony, niejednokrotnie drobnostka może doprowadzić go do frustracji.

Na jakość i długość snu wpływa wiele czynników. Najczęstszym z nich jest długotrwały stres, który całkowicie rozregulowuje nasz układ nerwowy. Kiedy jesteśmy nieustannie narażeni na stres nasze serce zaczyna pracować szybciej, następuje wzrost ciśnienia tętniczego krwi, rozszerzenie oskrzeli i źrenic. Może także dojść do zwiększenia poziomu glukozy we krwi i pogorszenia perystaltyki jelit. W ten sposób nasz organizm „szykuje się do walki”. Tym samym w stanie tak wielkiego pobudzenia nie ma mowy o śnie. A brak snu napędza machinę wydzielania hormonów stresu i koło się zamyka. Dlatego powinniśmy szczególnie zadbać o ogólne samopoczucie, aby jak najszybciej poprawić jakość snu.

 

Spokojnej nocy

W walce o dobry sen należy postępować dwutorowo. Ważna jest higiena snu, wprowadzenie regularnych pór zasypiania, unikanie picia kawy czy palenia papierosów przed snem, a także ciężkostrawnego jedzenia późną porą. Bardzo istotnym elementem jest właściwe przygotowanie się do snu. Pamiętajmy, że przed położeniem się do łóżka powinniśmy przewietrzyć naszą sypialnię, zasłonić okna, wziąć gorącą kąpiel i wyciszyć się. Gdy dokuczają Ci bezsenne noce zweryfikuj także swoje menu pod kątem obecności w nim produktów bogatych w mikro- i makroelementy. Bardzo ważny jest właściwy poziom magnezu, który odgrywa istotną rolę podczas reakcji stresowej organizmu i prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

Poza higieną snu warto także zadbać o swój układ nerwowy i złagodzić skutki stresu.  Pomocna może być tu aktywność fizyczna, właściwa dieta, kontakt z naturą, przyjaciółmi. Dobrze mieć także pasję, która da nam możliwość samorealizacji i odpędzi złe emocje nagromadzone w ciągu dnia.

cukierki walerianowe

cukierki walerianoweW okresie wzmożonego stresu warto włączyć do diety zioła takie jak waleriana, która ukoi nerwy i zapewni zdrowy sen. Waleriana sprawi, że poczujemy naturalne odprężenie i senność. Ekstrakt z tego niezwykłego zioła można przyjmować w formie herbatek ziołowych lub cukierków. Pamiętajmy jednak, aby wybierać naturalne i sprawdzone produkty takie jak Cukierki Walerianowe firmy Reutter. Są one produktem wspomagającym osoby zmagające się ze stresem i bezsennością. Znajdziesz w nich tylko naturalne składniki – ekstrakt z waleriany i olejek z lawendy, pozytywnie wpływające na polepszenie samopoczucia. Waleriana wykazuje działanie odprężające i uspokajające, lawenda z kolei wycisza organizm. Cukierki Walerianowe firmy Reutter można spożywać po szalonym dniu w pracy, na uczelni oraz podczas przygotowywania się do snu. Osoby, które odczuwają trudność z wysypianiem się w nowych miejscach, np. podczas podróży, powinny mieć ze sobą walerianowe cukierki, które są prostym sposobem na uciszenie bodźców. Są w wygodnej formie, bez zaparzania.

Cukierki Walerianowe firmy Reutter to współczesny sposób na dostarczenie organizmowi cennych składników, dla ludzi żyjących w intensywnym tempie i stresie dnia codziennego. Fachowcy z fabryki Reutter dbają, by ich produkty ziołowe były dopracowane w każdym detalu.

Można je nabyć w aptekach oraz zielarniach co świadczy o tym, że produkt posiada długą datę ważności, był odpowiednio przechowywany i starannie dostarczony. Kto raz poznał apteczne cukierki walerianowe wiodącej firmy Reutter z pewnością doceni inne ich produkty, np.: wielokrotnie wyróżnione cukierki szałwiowe Reutter.