Uroda

Jakie zabiegi na twarz po 40 – po czterdziestce?

zabiegi na twarz po czterdziestce

Każdy okres życia człowieka ma swoje uroki. Dzieciństwo  jako pełnia beztroski i radości, dorosłość zaś potęga wiedzy i bagaż doświadczeń. Niestety oprócz zalet, mają i pewne wady. Jedną z nich, szczególnie uciążliwą z perspektywy kobiet, jest starzenie się skóry, które wchodząc w czwartą dekadę życia, znacznie przybiera na sile. Wprawdzie natury nie da się zatrzymać, jednak można ją trochę oszukać, poddając swoją twarz zabiegom medycyny estetycznej. Jakie zabiegi na twarz będą jednak najlepsze po 40-stce? Czego najbardziej potrzebuje dojrzała skóra i dlaczego?

Stan skóry po 40 – po czterdziestce

Niestety nadchodzi ten czas, gdy mimo iż nadal czujemy się jakbyśmy mieli 20 lat, to zmiany zachodzące przede wszystkim na naszej twarzy, coraz bardziej zdradzają naszą rzeczywistą metrykę. W tym okresie uwydatniają się bowiem takie defekty jak zmarszczki mimiczne, bruzdy nosowo-wargowe, przebarwienia skóry, utrata jej jędrności czy utrata owalu twarzy. I nie dość, że są one oznakami starzenia, to dodatkowo sprawiają, że wyglądamy na zmęczonych. Spowodowane jest to zmianami hormonalnymi, gdy zaczyna brakować estrogenów w związku ze zbliżającą się menopauzą- włókna kolagenowe robią się bardziej kruche, ubywa lipidów i ceramidów, skóra traci swą elastyczność, staje się cieńsza i odwodniona.

medycyna estetyczna zabiegi na twarz

Zabiegi na twarz w klinice dr Szczyt

https://www.drszczyt.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna

Potrzeby skóry po 40 – po czterdziestce

Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w odpowiedni, w jak najlepszym stopniu dopasowany do indywidualnych potrzeb skóry dojrzałej krem na dzień i na noc. Ponadto ważna jest także dodatkowa ochrona przeciwsłoneczna. Jak nigdy bowiem skóra potrzebuje teraz intensywnego odżywienia, nawilżenia oraz stymulacji procesów odnowy. Niestety, aby uzyskać jakikolwiek efekt dzięki stosowaniu kosmetyków, konieczna jest systematyczność oraz dużo czasu. Zdecydowanie lepsze, szybsze i trwalsze efekty dają zabiegi medycyny estetycznej, stąd też cieszą się coraz większą popularnością i zainteresowaniem.

Najbardziej efektywne zabiegi na twarz po 40 – po czterdziestce

Niejednokrotnie słyszymy o poszczególnych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, które przynoszą efekty w postaci poprawy wyglądu oraz lepszego samopoczucia. Nie jesteśmy jednak pewni, na czym tak naprawdę polega dany zabieg i czy będzie on odpowiedni dla nas. Podpowiadamy więc, jakie zabiegi na twarz warto wykonać po czterdziestym roku życia. Bogatą ofertę kuracji da pacjentów w tym przedziale wiekowym oferuje Klinika Chirurgii Plastycznej Dr. Szczyta. Oto najpopularniejsze i najskuteczniejsze z nich:

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Jest to bardzo bezpieczny zabieg, gdyż materiałem, na którym się on opiera, jest naturalny surowiec pochodzący z własnej krwi pacjenta. Jest to bowiem koncentrat płytek krwi i czynników wzrostu, które przyczyniają się do procesów naprawczych skóry. Zabieg polega na pobraniu i wyodrębnieniu potrzebnych składników z krwi pacjenta a następnie ich wprowadzeniu poprzez mikroukłucia w głębokie warstwy skóry. Skóra zostaje intensywnie nawilżona, wzmocniona, odmłodzona, poprawia się jej elastyczność i koloryt.

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Są to zabiegi powszechnie stosowane w celu wypełnienia, wygładzenia oraz usunięcia zmarszczek. Używa się do tego preparaty zawierające kwas hialuronowy lub kwas hialuronowy w czystej postaci. Jest to bowiem doskonały materiał ujędrniający, nawilżający, wypełniający i odżywiający. Kwas hialuronowy jest bowiem naturalnym składnikiem skóry, który odpowiada za jej zdrowy i młody wygląd. Klinika Dr. Szczyta oferuje kilka zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego, takich jak chociażby Restylane classic czy Juvaderm. Stosowanie kwasu hialuronowego jest bardzo bezpieczne a zabiegi mogą być regularnie powtarzane.

Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2

Pozwalają na całkowitą i trwałą regenerację skóry. Działają poprzez emisję dużej ilości mikroskopijnych wiązek lasera, które działają na skórę wywołując efekt termiczny. Po zabiegu naskórek złuszcza się, przez co skóra nabiera świeżego wyglądu, zmarszczki i blizny wygładzają się a także wyrównuje się koloryt skóry.

To tylko niektóre sposoby, które oferuje nam współczesna medycyna estetyczna w walce ze starzejącą się skórą. Jednak aby skutecznie działać na przekór wszelkim pojawiającym się defektom twarzy, warto swoje problemy skonsultować ze specjalistą, który pomoże w wyborze najodpowiedniejszej kuracji. Klinika Chirurgii Dr. Szczyta zajmuje się kompleksowo odnową zmian skórnych, przyczyniając się do ogólnej poprawy wizerunku oraz lepszego samopoczucia.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (3)

Goplana

3 lata temu

Mnie najbardziej kuszą zabiegi z kwasem hialuronowym, bo są stosunkowo mało inwazyjne, a kwas hialuronowy jest dobrze przebadany:)

Zostaw komentarz