trendy w kosmetologii
pmv chamara z Unsplash

Kosmetologia nieustannie się rozwija za sprawą odkryć naukowych. Do tego dochodzą jeszcze potrzeby klientów, które stają się coraz jaśniej sprecyzowane. Przedstawiamy najnowsze trendy w kosmetologii oraz pielęgnacji ciała, na które warto zwrócić uwagę.

Spis treści:

  1. Oryginalna uroda i jej akceptacja
  2. Najnowsze trendy w kosmetologii – naturalne kosmetyki
  3. Intensywne kolory na włosach i paznokciach
  4. Kosmetyki pielęgnacyjne ważniejsze od kolorowych
  5. Krótsze składy kosmetyków
  6. Naturalne antyperspiranty
  7. Kosmetyki mineralne sposobem na naturalny makijaż

Oryginalna uroda i jej akceptacja

Dawniej oryginalna uroda wpędzała kobiety w kompleksy i była traktowana jako przekleństwo. Panie na siłę próbowały się upodobnić do statystycznego wzorca piękna. Piegi nie były akceptowane, chociaż stanowiły cechę podkreślającą unikalną urodę. Ukrywano je pod grubą warstwą podkładu o właściwościach kryjących. Dziś piegi stanowią wyróżnik, z którego pragniemy  korzystać, aby podkreślić swoją indywidualność. Nie ukrywamy ich już pod grubą warstwą kosmetyków do makijażu.

Najnowsze trendy w kosmetologii – naturalne kosmetyki

Naturalne kosmetyki cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentek. Chcemy mieć pewność, że produkty, po które sięgamy, nie zaszkodzą nam i środowisku. Zależy nam również na formułach popartych badaniami naukowymi. Chętnie sięgamy po kosmetyki naturalne, które nie zawierają żadnego składnika, który mógłby nam zaszkodzić. Pielęgnacja twarzy i ciała jest przez nas traktowana dość minimalistycznie. Staramy się sięgać tylko po te produkty, których rzeczywiście potrzebujemy. Przyczyniła się do tego wzrastająca świadomość ekologiczna.

Intensywne kolory na włosach i paznokciach

Jeśli spojrzymy na światowe wybiegi, zauważymy, że trendy na wiosnę obejmują intensywne kolory takie jak trawiasta zieleń, fuksja czy kobalt. Na podobne odcienie kładziemy nacisk w koloryzacji oraz stylizacji paznokci. Niewątpliwie ta wiosna będzie należała do odważnych, które nie boją się żywych kolorów. To także doskonała okazja do zabawy i wprowadzenia drobnych zmian w swoim manicure.

Kosmetyki pielęgnacyjne ważniejsze od kolorowych

Zazwyczaj chętniej sięgałyśmy po kosmetyki kolorowe niż pielęgnacyjne. Lubiłyśmy wykonywać staranny makijaż przed wyjściem do pracy. Obecnie praca zdalna coraz częściej staje się naszą codziennością. Do tego dochodzi konieczność noszenia maseczek, przez co nasz make up nie jest w pełni widoczny. Jednocześnie nowe zasady i reżim sanitarny wymusiły na nas sięganie po kosmetyki pielęgnacyjne. Przy częstej dezynfekcji dłoni czy myciu ich zwykłym mydłem, musimy sięgać po krem do rąk, aby przywrócić tej części ciała naturalną barierę hydrolipidową.

Krótsze składy kosmetyków

Niezależnie od tego, czy sięgamy po kosmetyki naturalne, czy tradycyjne, stawiamy na krótsze składy kosmetyków. W ten sposób próbujemy ograniczyć ilość potencjalnych alergenów, z którymi mamy do czynienia.  Krótsze składy kosmetyków to także dobre rozwiązanie, gdy borykamy się z trądzikiem i chcemy lepiej kontrolować stan cery, unikając produktów komedogennych.

Naturalne antyperspiranty

Tradycyjne antyperspiranty zapewniają świetną ochronę przed potem i jego przykrym zapachem. Jednak coraz częściej chcemy sięgać po naturalne kosmetyki, przyczynia się do tego wzrastająca świadomość ekologiczna. Zależy nam na tym, aby ograniczyć negatywny wpływ swoich decyzji zakupowych na środowisko naturalne.  Niewątpliwie opracowanie naturalnego antyperspirantu, który zapewni solidną ochronę przed potem, stanowi wyzwanie dla  współczesnej kosmetologii.

Kosmetyki mineralne sposobem na naturalny makijaż

Moda na naturalne kosmetyki nie omija też kolorówki. Chcemy podkreślać swoje atuty i kamuflować niedoskonałości cery. Pomagają w tym kosmetyki do makijażu. Warto jednak zadbać o to, aby te miały naturalny skład i były przyjazne planecie. Kosmetyki mineralne idealnie wpisują się w te oczekiwania. Ba, świetnie sprawdzają się przy skórze alergicznej, ponieważ mają hipoalergiczne formuły. Zazwyczaj nie wykazują też właściwości komedogennych, co z pewnością docenią właścicielki cery trądzikowej.