Moda

Najmodniejsze kolory na wiosnę 2020

Najmodniejsze kolory na wiosnę 2020

Choć do wiosny pozostało nieco ponad 2 miesiące, to do sieciówek powoli wchodzą kolekcje ubrań na tę porę roku. Jakich kolorów możemy się spodziewać i komu będą pasować? Jak je zestawić? Przedstawiamy najmodniejsze kolory na wiosnę 2020.

Beż

To kolor, który raczej kojarzy nam się z jesienią i zimą, aniżeli z wiosną, kiedy wszystko nabiera barw. Niemniej projektanci mody stwierdzili, że będziemy go nosić także wówczas, gdy natura budzi się do życia. Dużą popularnością cieszą się beżowe sukienki i koszule w białe groszki.  Beż pasuje kobietom o śniadej karnacji oraz tym obdarzonym cieplejszym typie urody. Nieco kłóci się z urodą typowej zimy. Niemniej beż stanowi jeden z kolorów bazowych, który można zestawiać na wiele sposobów.

Brąz

Podobnie jak beż nie jest typowo wiosennym kolorem. To dość mroczna barwa, która przywołuje skojarzenia z jesienią. Niemniej tej wiosny mamy go nosić. Podobnie jak beż pasuje kobietom lekko opalonym oraz obdarzonym cieplejszym typem urody. Paniom, które potrzebują ożywienia, ten kolor nie będzie służył, brakuje mu bowiem wyrazistości oraz świeżości. Jest dosyć uniwersalny i można go zestawić z wieloma kolorami.

Krwista czerwień

Była modna zimą, będzie także wiosną. To odcień stworzony dla zim i pań o chłodniejszym typie urody, gdyż cudownie je ożywia, ale w ich przypadku nie wypada krzykliwie. Bardzo modne będą czerwone cygaretki oraz jeansy typu skinny w tym wyjątkowym kolorze.  Dużą popularnością cieszą się też krwiste sukienki o rozkloszowanym lub nieco bardziej dopasowanym kroju.

Niebieski w różnych wydaniach

To kolor wiosny według Pantone. Będziemy go nosić w postaci granatu, błękitu, kobaltu  i klasycznego niebieskiego odcienia. Taka kolorystyka jest stworzona dla pań o chłodniejszym typie urody, w tym typowych zim. Blondynki też będą dobrze wyglądały w niebieskim, ale nie mogą mieć zbyt żółtych włosów.

Khaki

Tej wiosny jednym z wiodących trendów jest styl safari. Oznacza to, że modny nadal będzie kolor khaki. On jednak nie do końca pasuje chłodnym typom urody. Jest bowiem zbyt mało wyrazisty. Modne będą m.in. koszulowe sukienki z bawełny o kształcie litery A w kolorze khaki.

Neonowa zieleń

Tegorocznej wiosny nie może zabraknąć neonów, dużą popularnością cieszy się żywa zieleń, która kojarzy się z trawą i pierwszymi liśćmi na drzewie.  Neonowa zieleń pasuje blondynkom, ale też brunetkom o jasnej karnacji, które chcą się lekko ożywić.

Dodaj komentarz