Modułowe meble ogrodowe
Fotografia partnera

Czy warto zdecydować się na meble ogrodowe modułowe? Czym się charakteryzują i jak można je wykorzystać w aranżacji ogrodu, tarasu, patio czy balkonu? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami!

Dla kogo meble ogrodowe modułowe?

Meble ogrodowe modułowe zdobywają coraz większą popularność, co ma miejsce nie bez powodu. Jak sama nazwa wskazuje, meble modułowe składają się z modułów, które można ze sobą łączyć na wiele sposobów, co pozwala na częste zmiany aranżacji, ale też jest wyjątkowo wygodne wtedy, gdy na przykład mamy większą liczbę gości lub też chcemy z kanapy zrobić narożnik ogrodowy. Ogrodowe meble modułowe do ogrodu są więc przede wszystkim dla osób, które cenią sobie swobodę w urządzaniu balkonu, tarasu czy ogrodu. Gdzie jeszcze sprawdzą się meble ogrodowe modułowe?

  • W miejscach, gdzie nie ma zbyt wiele przestrzeni do zagospodarowania. Jeśli jest taka konieczność, rozstawiamy poszczególne moduły (lub nawet przynosimy je ze schowka), a na co dzień korzystamy tylko z zestawu podstawowego.
  • Komplet ogrodowych mebli modułowych doskonale sprawdzi się również tam, gdzie nie ma zbyt wiele przestrzeni na przechowywanie mebli, ponieważ poszczególne moduły nie zajmują wiele miejsca i można je wygodnie przechowywać, na przykład ustawione jedne na drugich.
  • Jeśli mamy ograniczone możliwości finansowe, nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupić na początek jeden lub dwa moduły, a potem sukcesywnie dokupywać poszczególne elementy zestawu.

Meble ogrodowe modułowe: materiał, wymiary i zawartość kompletów

Chociaż w sklepach znajdziemy modułowe meble ogrodowe wykonane z drewna lub o metalowej konstrukcji, to największą popularnością cieszą się zestawy wykonane z technorattanu. Dlaczego? Technorattan to materiał wyjątkowo estetyczny, efektowny, a przy tym lekki i odporny na czynniki zewnętrzne, takie jak skrajne temperatury, wilgoć czy duże nasłonecznienie. Wymiary poszczególnych elementów zestawów mebli modułowych to 70×70 cm, choć w niektórych sklepach dostępne są również modele o większych wymiarach. Mniejsze komplety modułowych mebli ogrodowych mogą zawierać 2-3 moduły, natomiast największe zawierają zwykle 7-8 modułów. Znajdziemy wśród nich:

  • Sofy,
  • Pufy,
  • Narożniki,
  • Leżaki,
  • Stoły,
  • Stoliki kawowe.

Warto zaznaczyć, że moduły takie jak sofy, narożniki, leżaki i pufy wyściełane są najczęściej wygodnymi, miękkimi poduszkami w zdejmowanych pokrowcach odpornymi na działanie wilgoci. Wybierając stół lub stolik kawowy, trzeba zwrócić uwagę, czy jego blat pokrywa szklana tafla, dzięki której mebel będzie dużo trwalszy i wygodniejszy w użytkowaniu.

Meble ogrodowe modułowe

Fotografia partnera

Meble modułowe ogrodowe

Meble modułowe do ogrodu, na taras i na balkon mają nie tylko wyjątkowy design. Ustawione w odpowiedni sposób moduły zapewniają komfortowy odpoczynek i pozwalają na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Bardziej rozbudowane meble ogrodowe modułowe zawierają narożniki w kształcie litery U, L lub P, tworząc wygodne miejsca do siedzenia i relaksu na świeżym powietrzu. A oto kilka przykładów zestawów mebli ogrodowych modułowych:

  • Dwuosobowa sofa (podłokietniki z obu stron) i długi, dostawiany puf,
  • Trzyosobowa sofa, kwadratowy puf i stolik kawowy,
  • 4 fotele, 2 fotele narożne, puf i stolik kawowy,
  • Dwuosobowa sofa, 2 fotele bez podłokietników, 1 puf i stolik kawowy,
  • Trzyosobowa sofa, 2 podłużne pufy i ława,
  • 2 fotele, 2 pufy i stół.

Na czym polega fenomen mebli modułowych? Dzięki możliwości łączenia modułów z różnych stron z tych samych elementów możemy stworzyć różne kombinacje. Na przykład duży narożnik w kształcie litery U, a także długą ławę zakończoną podłokietnikami. Z kompletu zawierającego dwuosobową sofę, 2 fotele, puf i stolik kawowy możemy utworzyć zarówno narożnik w kształcie litery U, jak i narożnik w kształcie litery L, a także sofę z szezlongiem.