jak ukoić nerwy
Fotografia dostarczona przez partnera

Nikt z nas nie jest robotem i każdy potrzebuje odpoczynku i relaksu – to fakt. Wyczerpanie organizmu może spowodować problemy zdrowotne oraz obniżyć wydajność pracy i ogólną jakość życia. Co zrobić, by odstresować się, zrelaksować i dać sobie nieco luzu? Jak się odprężyć? Przekonaj się!

Nie zapominaj o sobie

Relaks powinien zaczynać się od prawidłowego zbilansowania pracy i życia, które znane jest jako „work life balance”. Odpowiednie rozdzielenie czasu obowiązków i odpoczynku jest niezbędne dla uporządkowania swojego dnia i nauczenia się odpowiednich nawyków, które pomogą w lepszy sposób zorganizować życie i pozwolą uniknąć przepracowania. Główna zasada „work life balance” jest banalnie prosta – w czasie pracy skupiamy się na wykonywaniu obowiązków i robimy to w wyznaczonej porze w ciągu dnia, unikając wykonywania jej w czasie wyznaczonego odpoczynku, który może polegać na relaksowaniu się, ćwiczeniach czy uprawianiu hobby. Nawet jeśli pełnisz rolę pracownika, matki czy żony, każdą z nich możesz od siebie rozsądnie rozdzielić, dając sobie odpowiedni bilans.

 

Jakie są sposoby na ukojenie nerwów?

Rodzaj odpoczynku należy dopasować zgodnie z własnymi preferencjami i upodobaniami. Wśród najlepszych technik znajdują się te związane z odprężeniem ciała i duszy. Kojące dla ciała mogą być: gorąca kąpiel z bąbelkami, ciepły prysznic, masaż lub ćwiczenia fizyczne – bieganie, pływanie, joga czy medytacja. Wśród aktywności dobrych dla duszy dobre są: miła rozmowa z najbliższą osobą, zamyślenie się wraz z przyjemnym dialogiem wewnętrznym. Sposobów na upragniony relaks jest mnóstwo i warto wypróbować różne, by znaleźć swoje ABC odpoczynku.

Szukając dodatkowego odprężenia można sięgnąć również po gotowe produkty, które są stworzone na bazie składników znanych z kojącego wspomagania. Jednym z nich są Cukierki Melisowe z ekstraktem melisy od znanej i cenionej za wysoką jakość produktów firmy Reutter.

Wspomagające działanie melisy jest znane od dawna. Melisa działa tonizująco na układ nerwowy, uspokaja, rozluźnia, wspiera przy bezsenności i zespole przewlekłego zmęczenia. Ma też właściwości rozkurczające. Zalecana w dolegliwościach układu pokarmowego, jak wzdęcia, niestrawność, zaparcia. Czy trzeba czasochłonnie parzyć melisowe herbatki? Można sięgnąć po doskonałe, dobroczynne Cukierki Melisowe z wyciągiem z melisy od kultowej, renomowanej firmy Reutter. Są bez syntetyków i w 100 % oryginalne! Zawierają cenny ekstrakt z melisy, a nie smak melisy. Te Cukierki Melisowe są w milionach ust na świecie.

Cukierki Melisowe

Fotografia dostarczona przez partnera

Czytajmy informacje na opakowaniach, wybierajmy produkty sprawdzone, cieszące się zaufaniem klientów.

 

Zadbaj o siebie już dziś

Dbałość o własny organizm i dobrostan psychiczny są kluczowe dla zachowania dobrego zdrowia przez długie lata. Problemy ze zrównoważeniem aspektu pracy i odpoczynku mogą znacząco obniżyć jakość życia i zmniejszyć radość, którą z niego czerpiemy. Postaw na relaks i nie denerwuj się nadmiernie, by iść przez życie z uśmiechem i należytym pozytywnym myśleniem.

 

Wypróbowane Cukierki Melisowe firmy Reutter z naturalnym ekstraktem melisy kupisz w aptekach i sklepach medyczno-zielarskich, ok. 11 zł.