moc-masazu-yeshe-nuad

Próbowałaś już masażu klasycznego? Szukasz czegoś, co rozluźnia całe ciało, a w dodatku wpływa pozytywnie na umysł? Spróbuj masażu yeshe nuad.

Wspólnota ciała i umysłu

W Europie, od kilku dziesięcioleci obserwujemy silny wzrost świadomości tego, w jaki sposób funkcjonuje umysł. Różne szkoły i badania psychologiczne pokazują też, że ciało jest jego odzwierciedleniem. Przygnębieni – pochylamy się, radośni – prostujemy. Stałe stresy powodują permanentne napięcie grup mięśniowych, które doświadczony masażysta z łatwością wyczuje.

Sama postawa ciała już wskazuje na stan umysłu w jakim znajduje się jego właściciel. Z tego punktu widzenia, masaż przestaje być zestawem technik służących do naprawienia ciała.

Masaż, który sięga do tradycji

Reprezentując takie podejście, masaż staje się bardzo skutecznym narzędziem pozwalającym rozpuścić napięcia od wewnątrz i doświadczyć stanu rozluźnienia. Zgodnie z filozofią Wschodu, prawdziwą naturą umysłu wszystkich istot jest nieograniczone szczęście.

Jest ono przepełnione Yeshe (czyt. Jeszie) – czyli intuicyjną mądrością, której wszyscy doświadczamy w momentach, gdy zapominamy o sztywnych koncepcjach i oczekiwaniach. Można powiedzieć, że jest to powrót do stanu sprzed, czyli zanim doświadczyliśmy stresów, zmartwień, metafora powrotu do dzieciństwa i bezpieczeństwa.

Hanna Łubek