romantyczny facet

To brzmi oryginalnie, wydawać by się mogło, że to kobiety, które oglądają komedia romantyczne, czytają romanse, są bardziej emocjonalne od mężczyzn. Faceci uchodzą za płeć silniejszą, która nie podporządkowuje się uczuciom. Umie je w sobie tłamsić i odrzucać od siebie. Tymczasem okazuje się, że coraz częściej mężczyźni są bardziej romantyczni od kobiet.

Częściej wierzą w miłość od pierwszego wejrzenia

Mogłoby się wydawać, że to kobiety zostały wychowane  na historiach o romantycznej miłości od pierwszego wejrzenia. Jednak to mężczyźni szybciej padają ofiarami strzały Amora. Podczas gdy kobiety umieją nabrać dystansu i starają się racjonalizować pewne sprawy – umówię się z nim na randkę i zobaczę, czy jest taki fajny, jak się wydaje. Oni dużo wcześniej zakochują się w nas.

Szybciej angażują się emocjonalnie

Kobiety często potrzebują czasu, aby przekonać się do danej relacji. Tymczasem faceci potrafią zaangażować się emocjonalnie w znajomość już na jej początku. Wydaje się to dość oryginalnym stwierdzeniem, biorąc pod uwagę fakt, że to faceci uciekają przed związkiem, zaangażowaniem i niechętnie wyznają miłość.  Mówimy tutaj o tym, co dzieje się w ich sercu, a czym niekoniecznie chcą podzielić się ze swoją wybranką.  On może być zaangażowany emocjonalnie w waszą relację od początku, a po prostu skrzętnie to ukrywać w obawie przed zranieniem.

Zabierają nas na romantyczne randki

Gdybyś miała wymyślić coś oryginalnego na randkę z nim, z pewnością skończyłoby się na kręglach, dobrej kolacji itp. Podczas gdy twój facet potrafi wybrać naprawdę piękne miejsca na romantyczny spacer przy blasku księżyca, ty poruszasz się w praktycznych i oklepanych kręgach.  Facet, któremu zależy na kobiecie, chce wywrzeć na niej jak najlepsze wrażenie, dlatego jego kreatywność sięga zenitu. Za nic w świecie nie chce, aby uznała go za nudziarza, który ciągle chce robić to samo.

Potrafią zdobyć się na romantyczne rozmowy

Faceci często zwracają uwagę na piękno krajobrazu, malowniczy zakątek czy romantyczny aspekt danej chwili, kiedy np. z nieba zaczynają spadać krople deszczu. Bądź szczera, sama dostrzegasz, że jest fajnie i wyjątkowo, ale aż tak romantyczna nie jesteś;)

Przywiązują wagę do detali

Mężczyźni naprawdę przywiązują wagę do detali. Do tego, aby w ich pokoju przed twoim przyjściem zapanował porządek, kieliszki do wina były czyste, a pościel pachnąca świeżością.  Mężczyzna stara się też stworzyć odpowiednią atmosferę do seksu, nie dobiera się do ciebie od razu, tylko najpierw spędza z tobą czas, przytula cię i stwarza poczucie bezpieczeństwa. Czyż to nie jest romantyczne? Czy nie na to czekałaś?

Potrafią traktować kobietę jak księżniczkę, gdy się zakochają

To największa męska tajemnica. Gdy mężczyzna zauroczy się kobietą, traktuje ją jak księżniczkę. Myśli o ich romantycznej relacji, planuje pierwszy pocałunek, jednak nie dąży do seksu. Nie chce bowiem, aby ona uznała go za babiarza, który chce tylko zaciągnąć ją do łóżka.  Boi się, że wychodząc przedwcześnie przed szereg, może ją do siebie zrazić i stracić na zawsze.

Marzą o czułej kobiecie, która będzie tylko ich

Mężczyźni są bardziej romantyczni niż ty. Potrafią marzyć o czułości, przytulaniu, głaskaniu, pocałunkach zainicjowanych przez kobietę. Gdy tego nie otrzymują, czują się głęboko nieszczęśliwi i niekochani. Poza tym chcą mieć kobietę tylko dla siebie.

Myślą o niej cały dzień

Tak, faceci też myślą o nas cały dzień, gdy się zakochają.  Czasem wystarczy jakiś drobiazg, widok zakochanej pary, by przypomnieli sobie o nas i o tym, jak jesteśmy dla nich wyjątkowe.  To naprawdę piękne i cieszmy się, gdy natkniemy się na takiego romantyka