Miłość i związki

Zachowanie DDA w relacjach damsko-męskich

zachowanie dda w związku

DDA to skrót od dorosłych dzieci alkoholików, ludzie, którzy pochodzą z takich domów, są bardzo różni. Jedni dobrze radzą sobie w relacjach damsko-męskich, bo np. obserwowali dobre wzorce wśród wujostwa etc. Inni mają z tym ogromny problem. Nie potrafią stworzyć żadnej sensownej relacji damsko-męskiej. Przedstawiamy zachowanie DDA w relacjach damsko-męskich, które uniemożliwia znalezienie prawdziwej miłości.

Niezdolność nawiązywania bliskich relacji

DDA często mają problem z nawiązywaniem bliskich relacji damsko-męskich. Panicznie boją się bliskości, gdyż ta kojarzy im się z cierpieniem. Wolą schować się za grubym pancerzem.  Nawet jeśli stworzysz dobrą relację z DDA, to  taka osoba może zacząć wszystko niszczyć, bo uzna, że to nienaturalne. W jej domu ojciec pił, wyzywał matkę, ta płakała, dookoła latały talerze. Awantury nie miały końca. Spokój i dobra, szczęśliwa relacja to coś, czego tacy ludzie zwyczajnie nie znają.  DDA utożsamiają miłość z wielkimi emocjami, brakiem stabilności, dlatego tacy ludzie sami lubią rozwalać związek od środka. Wymyślać sobie fikcyjnych adoratorów, latać za innymi kobietami, zdradzać partnerkę.  DDA też zrywają kontakt ni z tego, ni z owego. Gdy jest naprawdę dobrze, przestają odbierać telefon i odpisywać na SMS-y.  DDA często doprowadzają też do kłótni o absurdalne rzeczy i zrywają kontakt, bo im rzekomo nie zależy na drugiej osobie, nie kochają, nie czują tego czegoś.  Lubią podkreślać różnice – wieku, zainteresowań, kulinarne, które rzekomo uniemożliwiają stworzenie dobrego, szczęśliwego związku z drugą osobą. To taka emocjonalna huśtawka. Raz jest super z DDA, a po chwili tej osobie jest z nami za dobrze i ona zrywa kontakt, bo robi się niebezpiecznie blisko. Gdy chcemy z nią porozmawiać po miłej, wspólnej nocy, ona zaczyna mówić, że to nie powinno się wydarzyć albo zwyczajnie nie odbiera telefonu, zrywa kontakt. DDA zachowuje się w sposób niezrozumiały. Podświadomie poszukuje osób niedostępnych – kocha się w koleżankach, które nie są nim zainteresowane.  Kręcą go też inne osoby zaburzone, które fundują facetowi DDA emocjonalny twister, który doskonale zna z dzieciństwa.

Odwoływanie spotkań

Facet DDA to osoba, do słów której nie należy się przywiązywać. Dziś on chce się spotkać jutro o godzinie 18. Jutro nie odbierze od ciebie telefonu lub odwoła spotkanie, bo ma nawał pracy. To jest najczęstsza wymówka DDA. Nie powiedzą wprost, że nie chcą bliskości, bo się jej boją. Wolą odwołać spotkanie ni z gruchy, ni  z Pietruchy.  Faceci DDA nie odpowiadają też na wiadomości przez dłuższy czas.

Bezuczuciowość

Uczucia dla DDA są dla niego tym, czym dla ciebie yeti. Taki facet nie wie, czym jest miłość, bo nigdy jej nie doświadczył. On nigdy cię nie pokocha. Dziś może być czuły, przytulać cię i całować, a potem, gdy się zobaczycie, on nawet nie pozwoli się dotknąć. Będzie burczał, gdy zechcesz go przytulić.  Jeśli DDA się w tobie zakocha, to z pewnością od ciebie ucieknie. Ot, taki paradoks. To nie jest człowiek, z którym stworzysz jakikolwiek związek.

Podejście do seksu

DDA po prostu nie wie, czym jest miłość, dlatego seks w jej wykonaniu jest typową fizjologiczną czynnością. Służy zaspokojeniu pewnych elementarnych potrzeb, ale nie wyrażaniu uczuć czy budowaniu bliskości.  Często DDA w ogóle unika seksu, bo boi się zaangażowania emocjonalnego w tę relację.  DDA mają też tendencję do uprawiania seksu z wieloma, różnymi partnerami. W ten sposób czują się bezpiecznie, nie zakochują się, nie angażują w te relacje, ale za to świetnie bawią.  Często facet DDA nie potrafi otworzyć się, dlatego uprawia jedynie seks bez zobowiązań. Boi się bowiem, że zaangażuje się w relację, a partnerka go porzuci tak samo jak jego ojciec.  Jeśli tato zostawił go i mamę, bo pił, to on boi się zaangażowania, bo  ryzykuje wtedy cierpieniem, jeśli kobieta go odrzuci, ponieważ uzna, że znudziła ją ta relacja.  DDA lubi też uprawiać seks z wieloma różnymi partnerami, bo wtedy czuje się kochana. Nie umie inaczej wyrażać uczuć niż poprzez łóżko.

Jesteś beznadziejna

Faceci DDA mają skrajnie niską samoocenę i gdy widzą, że chcesz z nimi być, to dochodzą do wniosku, że z tobą jest coś nie tak. Zaczynają zarzucać cię oskarżeniami. Obwiniają cię o to, że czujesz się od nich lepsza, że się wywyższasz, że nie masz dla nich czasu, podczas gdy to oni go dla ciebie nie mają. Te zarzuty są bezpodstawne. DDA lubią przekraczać granice. Opowiadać o innych kobietach, z którymi się spotykają. Celowo cię ranią,  bo brakuje im empatii.  Wasza relacja jest dla niego za idealna, a to przecież niemożliwe, gdzieś musi być dziura.  Facet DDA nie zna relacji opartej na miłości, dlatego nie widzi, że się o niego starasz i go kochasz. On uważa, że i tak masz go gdzieś. Nic na to nie poradzisz.  DDA prowokuje konflikty, kłóci się o byle co. Szuka dziury w całym. Gdy seks był dobry, narzeka, że bezuczuciowy. Jak był emocjonalny, to kiepski technicznie.  On po prostu podświadomie dąży do rozstania, kieruje nim ukryte pragnienie autodestrukcji.

Żarty bierze śmiertelnie poważnie

DDA jest mocno przeczulony na swoim punkcie. Każdy twój żart bierze do siebie. Wkurza się też, gdy np. ubierzesz to, co sama lubisz, a nie to, co ci kazał. Uważa bowiem, że to wyraz nieliczenia się z jego zdaniem.  Z takim człowiekiem nie możesz sobie pozwolić na spontaniczność.

Kłamstwa

DDA lubi kłamać. Np. taka osoba mówi, że w ogóle nie piła alkoholu na imprezie firmowej, podczas gdy ledwo doczołgała się do taksówki. Okłamuje cię w rzeczach błahych, vide firmowa impreza, ale też poważnych. Potrafi zmyślać, opowiadać niestworzone historie, jak to matka ją źle traktowała, podczas gdy ona akurat była w porządku. Umie też kłamać i wymyślać fikcyjnych adoratorów, mówić wprost, że spotyka się z kimś innym. A wszystko to robi całkowicie irracjonalnie.  O ile błahostki można wybaczyć, o tyle kłamstwa w sprawach istotnych nie. Podobnie jak durnowatego wzbudzania zazdrości.

Zachowania kompulsywne

Facet DDA lubi uciekać w uzależnienia. Seks, alkohol, szybka jazda samochodem, zakupy, obsesyjna dbałość o wygląd zewnętrzny. Jego uzależnienia niejedno mają imię. Zachowania kompulsywne rekompensują mu pustkę w życiu uczuciowym. On nie potrafi się otworzyć na miłość. Bardzo chciałby kogoś pokochać, ale śmiertelnie boi się związku i porzucenia.

Nie każdy człowiek, którego rodzice pili, tak postępuje. Miejmy to na uwadze, bo możemy wiele osób skrzywdzić swoją ostrą oceną.  W Polsce w niemal co drugiej rodzinie dochodzi do nadużywania alkoholu. Możliwe, że dzieje się to nawet częściej. Prawda jest jednak taka, że większość osób tworzy w dorosłym życiu normalne związki, wpada na oryginalne pomysły i zakłada dobrze prosperujące firmy, nie zachowuje się kompulsywnie. DDA z powyższego opisu to tylko pewien wycinek całości.  Niemniej z osobą, która ma tyle problemów emocjonalnych, nie da się zbudować związku. Nawet jeśli będziesz się starała, to ona będzie od ciebie uciekała.  Okażesz jej serce, a ona cię zrani. Niestety, gdy zakochasz się w DDA, nie masz dobrego wyjścia. Taka osoba zawsze już taka pozostanie. Zamknięta na emocje, miłość i czułość. Trzeba znaleźć w sobie dość siły i się odkochać, bo to uczucie okaże się destrukcyjną siłą. Zaczniesz wątpić w siebie, twoja samoocena ulegnie obniżeniu, zaczniesz wierzyć, że popełniłaś błąd, podczas gdy nie zrobiłaś nic złego. Ratuj siebie.

Dodaj komentarz