Miłość i związki

Kiedy mężczyzna czuje się kochany?

kiedy mężczyzna czuje się kochany

Panie czują się kochane, gdy mężczyzna troszczy się o nie, poświęca im czas, rozmawia z nimi, okazuje czułość, wypowiada słowo: kocham  i mówi komplementy. Kobiety często zakładają, że facet potrzebuje tych samych wyrazów miłości co one. Tymczasem tak nie jest. Kiedy mężczyzna czuje się kochany?

Gdy jest potrzebny kobiecie

Mężczyzna czuje się kochany, gdy widzi, że jest potrzebny kobiecie. Jeśli ona świetnie sobie sama radzi z każdym problemem i działa niczym robot, nie będzie mu dobrze w takiej relacji. Poczuje się w niej bowiem jak piąte koło u wozu. Nie musisz być we wszystkim Zosią Samosią, tym bardziej, że są dziedziny, w których on jest dużo lepszy od ciebie. Musisz nauczyć się prosić o pomoc.

Gdy jest w pełni akceptowany

Gdy facet czuje, że masz do niego mnóstwo zastrzeżeń i najlepiej ulepiłabyś go na własną modłę, to czuje się niekochany. W końcu miłość to akceptacja. Nie można kogoś jednocześnie kochać i chcieć go zmienić pod każdym względem. Zaakceptuj jego hobby, pogódź się z pewnymi cechami charakteru, albo odejdź.

Kiedy mężczyzna czuje się kochany? Gdy jest dotykany

Mężczyźni nie są tak wylewni jak kobiety. Gdy spotykają się z kumplami, nie przytulają się na powitanie i pożegnanie. Nie dają też sobie buziaków w policzek. W ogóle nie głaszczą się po rękach, włosach. Nie oznacza to jednak, że nie potrzebują dotyku. Liczą, że tę potrzebę zaspokoi kobieta. Dla nich dotyk to wyraz miłości, którego brak boleśnie odczuwają.

Gdy zwracasz się do niego czule

Panowie może nie lubią być nazywani Misiaczkiem przy kolegach, ale lubią, gdy zdrabniamy ich imiona  i wymyślamy im zabawne, a zarazem urocze przezwisko. W końcu nikt  nie zwraca się do nich w taki sposób.  Zdrobnienia to domena zakochanej w nich kobiety.

Gdy wysyłasz mu buziaki i serduszka

W ogóle uważasz to za coś tandetnego? Tak uważa wiele kobiet i nie chce zachowywać się infantylnie, aby nie zrazić do siebie mężczyzny. Tymczasem wielu facetów po cichu cieszy się z emotek z buziaczkami i serduszkami, które zamieszczamy pod koniec znajomości. Przeglądając telefony pań, można odnieść wrażenie, że większość z nas jest lesbijkami. Do koleżanek wysyłamy buziaczki, serduszka itp. Do mężczyzn niekoniecznie, żeby nie uznał nas za puste niunie, które chcą ich opleść niczym bluszcz. Tymczasem większość z nich cieszy się z takich drobnych gestów pod warunkiem, że znasz umiar.

Gdy chcesz mu sprawić przyjemność

Mężczyźni cieszą się, gdy robisz coś specjalnie dla nich. Może to być upieczenie jego ulubionego ciasta, za którym średnio przepadasz. Ale równie dobrze możesz założyć to, w czym lubi cię oglądać. Nawet jeśli są to znienawidzone przez ciebie spodnie. Gdy rezygnujesz dla niego ze swoich ukochanych sukienek i spódniczek, pokazujesz, że on jest dla ciebie ważniejszy.

Gdy go pragniesz

Dla mężczyzn pożądanie stanowi istotny składnik miłości. Jeśli facet nie czuje, że go pragniesz, utożsamia to brakiem miłości. Tak, nie każdy mężczyzna jest zbokiem, któremu chodzi tylko o seks dla seksu.  Dla faceta twoja odmowa może być bolesna nie dlatego, że nie rozładuje swojego napięcia, ale dlatego że czuje się dla ciebie niewystarczająco atrakcyjny i kochany.

Gdy jest doceniany

Mężczyzna chce czuć, że jest w czymś na tyle dobry, że naprawdę ci imponuje. Gdy nie czuje się podziwiany, jest przekonany, że go nie kochasz, a to z kolei przekłada się na jego zachowanie. Nie bój się powiedzieć mu czegoś miłego, co od dawna siedzi ci w głowie. To głupota, że nie należy faceta komplementować, bo jeszcze mu ego zanadto urośnie. Spokojnie, możesz mu bez obaw mówić różne miłe rzeczy, ważne, aby być szczerą.

Gdy czuje się szanowany

Tak, nie ma nic gorszego dla faceta jak krytyka z ust kobiety. Jeszcze gorzej, gdy wyrazisz swoje nieprzychylne zdanie w towarzystwie osób trzecich. Gdy krytykujesz jego pracę, znajomych czy hobby, on czuje się tym żywo dotknięty. Okazuj mu szacunek i zrozumienie, gdy wraca zmęczony z pracą, a z pewnością poczuje się kochany.

Gdy wspierasz go w trudnych sprawach

W ogóle mężczyzna niechętnie się otwiera, jeśli mówi ci o swoich pragnieniach, zmartwieniach i uczuciach, doceń to i okaż mu wsparcie. Facet, który widzi, że jesteś przy nim na dobre i złe, czuje się kochany i szczęśliwy.

Dodaj komentarz