menopauza-pl-zmieniamy-stereotypy

Menopauza.pl – portal dojrzałej kobiety, jak sama nazwa wskazuje został stworzony dla pań dojrzałych. Dojrzałych w sensie fizycznym i psychicznym. Tematy, które poruszamy w artykułach są bardzo różne – od lekkich i przyjemnych, po medyczne – nieco trudniejsze, ale bardzo przydatne.

Codziennie staramy się, by na portalu pojawiały się teksty, dotyczące różnych dziedzin, bo w końcu każda z nas jest inna i co innego ją zainteresuje. Bywa, że artykuły te nawet nie dotykają zjawiska przekwitania, dlatego w naszej pracy nieraz spotykaliśmy się z pytaniem: „Dlaczego Menopauza.pl? Dlaczego kobiecy portal ma taką nazwę?”.

Odpowiadamy zazwyczaj pytaniem: A dlaczego nie? Co takiego jest w tym słowie żeby uznawać je za niewłaściwe? Zjawisko menopauzy dotyczy każdej kobiety, KAŻDEJ! Dlatego też każda Polka powinna posiadać minimum wiedzy na temat tego, co dzieje się lub dziać się będzie z jej ciałem.

Tymczasem wciąż wiele pań wzbrania się przed świadomością, że przejście okresu klimakterium jest czymś naturalnym. Nieraz zastanawialiśmy się dlaczego tak się dzieje? Czy chodzi tylko o przyznanie się do braku płodności? Z naszej obserwacji na targach i w ramach akcji prozdrowotnych, w których braliśmy udział, wynika, że najbardziej drażliwe są panie właśnie w okresie okołomenopauzalnym, czyli mające 45-55 lat. To one najbardziej wstydzą się sięgać po ulotkę portalu, podczas gdy kobiety młodsze i starsze chętnie z nami rozmawiały, brały materiały nie tylko dla siebie, ale i dla córek, matek, koleżanek. Dlaczego?

A. Złotkowska