menopauza-pl-na-facebooku

Od pewnego czasu portal Menopauza.pl możecie znaleźć na serwisach społecznościowych takich, jak Nasza Klasa czy Facebook. Nam szczególnie ten drugi serwis przypadł do gustu z uwagi na duże możliwości, jakie daje.

Czym jest Facebook?
Facebook to portal społecznościowy, który zrzesza ponad 400 milionów ludzi z całego świata. W ostatnim czasie jego popularność w Polsce znacznie wzrosła, bowiem wraz ze zmianą polityki prywatności na Naszej Klasie, wydaje się to być serwis o najlepszych zabezpieczeniach danych osobowych.

Facebook pozwala nam na bardzo zaawansowaną konfigurację ustawień prywatności. Znajomych możemy nie tylko zapraszać, ale i grupować np. jako “przyjaciele”, “rodzina” czy “znajomi z pracy”. Osobom na poszczególnych listach możemy udostępnić różne rodzaje danych o sobie. Dzięki temu kontrolujemy widoczność informacji, w zależności od naszych chęci. Jest to przydatne, gdy np. chcemy pochwalić się prywatnym zdjęciem rodzinie mieszkającej w innym kraju, ale już nie życzymy sobie, by było ono widoczne dla ludzi obcych czy znajomych z pracy/szkoły itp.

Ogromnym atutem Facebooka jest możliwość kontaktu ze znajomymi z całego świata zarówno w czasie rzeczywistym (poprzez okienko „Czat”), jak i zostawiając siebie wiadomości. Dodatkowo portal zapewnia nam w wolnym czasie rozrywkę polegającą nie tylko na czytaniu wpisów znajomych, ale także możliwości rozwiązywania quizów, śledzenia wątków zgodnych z naszymi zainteresowaniami oraz grania w różne mini-gry.

Dlaczego warto kliknąć „Lubię to” na profilu Menopauza.pl?
Jako że nasz portal nie jest fizyczną osobą, nie da się dodać nas do znajomych. Możecie jednak znaleźć nas w wyszukiwarce (wpiszcie „menopauza.pl”) i kliknąć „Lubię to”, by obserwować nasz profil. Co to daje? Przede wszystkim daje Wam to informacje o najnowszych konkursach, wynikach oraz najciekawszych naszym zdaniem artykułach w danym dniu. Po drugie macie możliwość klikania

Lubię to również pod konkretnymi informacjami, przez co wiemy, które tematy/dziedziny podobają się najbardziej. Po trzecie, ma to znaczenie marketingowe, gdyż firmy, którym proponujemy współpracę i przeprowadzanie konkursów, częstokroć patrzą na ilość lubiących nasz profil osób.Na tej podstawie wyrabiają sobie zdanie o popularności portalu. Tak więc im więcej nas będzie na Facebooku, tym większa szansa, że konkursy na portalu będą ciągle się pojawiały.

Jak dołączyć do Facebooka?

Żeby kliknąć Lubię to na profilu Menopauza.pl trzeba wpierw samemu posiadać konto na serwisie. Wystarczy wejść na adres Facebook.pl i wypełnić elektroniczny formularz rejestracyjny. Gdy to zrobimy, portal sam już pokieruje nas, by uzupełnić pozostałe dane konta jak np. zainteresowania, szkoły, stan cywilny. Jeśli nie chcemy wypełniać tych okienek, nie musimy tego robić. Możemy też wrócić do nich później.

A. Złotkowska