Menopauza O portalu

Menopauza.pl na Facebooku

menopauza-pl-na-facebooku

Od pewnego czasu portal Menopauza.pl możecie znaleźć na serwisach społecznościowych takich, jak Nasza Klasa czy Facebook. Nam szczególnie ten drugi serwis przypadł do gustu z uwagi na duże możliwości, jakie daje.

Czym jest Facebook?
Facebook to portal społecznościowy, który zrzesza ponad 400 milionów ludzi z całego świata. W ostatnim czasie jego popularność w Polsce znacznie wzrosła, bowiem wraz ze zmianą polityki prywatności na Naszej Klasie, wydaje się to być serwis o najlepszych zabezpieczeniach danych osobowych.

Facebook pozwala nam na bardzo zaawansowaną konfigurację ustawień prywatności. Znajomych możemy nie tylko zapraszać, ale i grupować np. jako “przyjaciele”, “rodzina” czy “znajomi z pracy”. Osobom na poszczególnych listach możemy udostępnić różne rodzaje danych o sobie. Dzięki temu kontrolujemy widoczność informacji, w zależności od naszych chęci. Jest to przydatne, gdy np. chcemy pochwalić się prywatnym zdjęciem rodzinie mieszkającej w innym kraju, ale już nie życzymy sobie, by było ono widoczne dla ludzi obcych czy znajomych z pracy/szkoły itp.

Ogromnym atutem Facebooka jest możliwość kontaktu ze znajomymi z całego świata zarówno w czasie rzeczywistym (poprzez okienko „Czat”), jak i zostawiając siebie wiadomości. Dodatkowo portal zapewnia nam w wolnym czasie rozrywkę polegającą nie tylko na czytaniu wpisów znajomych, ale także możliwości rozwiązywania quizów, śledzenia wątków zgodnych z naszymi zainteresowaniami oraz grania w różne mini-gry.

Dlaczego warto kliknąć „Lubię to” na profilu Menopauza.pl?
Jako że nasz portal nie jest fizyczną osobą, nie da się dodać nas do znajomych. Możecie jednak znaleźć nas w wyszukiwarce (wpiszcie „menopauza.pl”) i kliknąć „Lubię to”, by obserwować nasz profil. Co to daje? Przede wszystkim daje Wam to informacje o najnowszych konkursach, wynikach oraz najciekawszych naszym zdaniem artykułach w danym dniu. Po drugie macie możliwość klikania

Lubię to również pod konkretnymi informacjami, przez co wiemy, które tematy/dziedziny podobają się najbardziej. Po trzecie, ma to znaczenie marketingowe, gdyż firmy, którym proponujemy współpracę i przeprowadzanie konkursów, częstokroć patrzą na ilość lubiących nasz profil osób.Na tej podstawie wyrabiają sobie zdanie o popularności portalu. Tak więc im więcej nas będzie na Facebooku, tym większa szansa, że konkursy na portalu będą ciągle się pojawiały.

Jak dołączyć do Facebooka?

Żeby kliknąć Lubię to na profilu Menopauza.pl trzeba wpierw samemu posiadać konto na serwisie. Wystarczy wejść na adres Facebook.pl i wypełnić elektroniczny formularz rejestracyjny. Gdy to zrobimy, portal sam już pokieruje nas, by uzupełnić pozostałe dane konta jak np. zainteresowania, szkoły, stan cywilny. Jeśli nie chcemy wypełniać tych okienek, nie musimy tego robić. Możemy też wrócić do nich później.

A. Złotkowska

Od pewnego czasu portal Menopauza.pl możecie znaleźć na serwisach społecznościowych takich, jak Nasza Klasa czy Facebook. Nam szczególnie ten drugi serwis przypadł do gustu z uwagi na duże możliwości, jakie daje.

Kolejnym etapem zakładania konta powinno być dodanie zdjęcia profilowego. Domyślnie w zakładce Zdjęcia mamy dwa puste albumy – „Zdjęcie profilowe”, gdzie umieszczamy fotografię, która będzie się naszą reprezentacyjną oraz „Moje fotki”, gdzie możemy wrzucać dowolną liczbę innych zdjęć wraz z podpisami. Możemy też założyć nowy album, jeżeli chcemy stworzyć określoną tematycznie serię zdjęć, np. „Moja rodzinka”, „Wakacje w Egipcie”, „Ulubione miejsca” itp. Takich albumów możemy mieć ile tylko dusza zapragnie.

Kończąc pracę w kreatorze profilu za każdym razem, gdy dodajemy informacje o sobie lub zdjęcia, należy sprawdzić opcje widoczności, by móc kontrolować kto ma prawo oglądać daną rzecz. Dzięki temu zadbamy o naszą prywatność i uniemożliwimy osobom niepożądanym wgląd w prywatne dane.

Zapraszamy serdecznie na profil Menopauza.pl na Facebooku!

A. Złotkowska

Komentarze (13)

malgosia74

13 lat temu

Teraz tyle tych nowoczesności:) Portali społecznościowych też coraz więcej niewiadomo co wybrać 🙂 Lecz nigdy nie mamy pewności czy w necie jesteśmy bezpieczni i czy rzevzywiście nasze są chronione, dlatego jak nie musimy to nie zostawiajmy swych danych gdzie popadnie.Ja też mam FB i oczywiście Portal Menopauza polubiłam jak większość z nas będących fanami superanckiego portaliku:)

Stenka

13 lat temu

Masm konto od pewnego czasu na Facebook i zagladam prawie codziennie. Profil Menopauzy oczywiście polubiłam. NA NK mam konto jakiś czas już, ale zaglądam sporadycznie i tylko sprawdzić, czy przyszło jakieś zaproszenie od znajomych. Denerwują mnie te przychodzące zaproszenia od: miłosników piwa, czarnej magii, osób, których wogóle nie znam itp. Dla mnie znajomi na NK to tylko osoby z którymi chodziłam do szkoły czy kursy.

kasia1358

13 lat temu

Tez mam konto,ale jakos nie mam do tego serca .Ciężko mi sie tam odnaleźć,ale oczywiście powolutku staram sie poznawać wszystkie jego mozliwosci

picola

13 lat temu

Ja tez mam konto na FB i bardzo się z niego cieszę, myślę że warto nadążać za nowinkami technicznymi

cali

13 lat temu

A ja mam konto na facebooku i na nk ale na FB nie potrafię sie odnaleźć. Nie wiem jak tam się poruszać, jak dodawać nowe fotki… Wiem, że to serwis ogólnoświatowy i ma wielkie możliwości – moje dzieci bez przerwy siedzą na FB. Ja wolę naszą „naszą klasę” – tam są moi znajomi z lat szkolnych.

danatwa

13 lat temu

Dzięki facebookowi ja się o Was dowiedziałam i tutaj jestem 🙂 A znajomi , nowych poznałam dzieki facebookowi 🙂

justi

13 lat temu

nie mam profilu na faceboku, stwierdziłam że to zbędny pożeracz czasu – wolę robić co innego w tym czasie…

Emilly27k

13 lat temu

Nie należy wstydzić się mówić się o menopauzie. Należy ją promować swoje zdrowie nawet w czasie swojej choroby. Większość z kobiet unikają tematu menopauzy.W portalu można zdobyć wiedzę poprzez odpowiednią atmosferę .Należy rozmawiać na temat menopauzy.Nie powinien być to wstydliwy temat do rozmów zwłaszcza dla kobiet.Młode kobiety powinny myśleć bo latka im lecą.

barbara13

13 lat temu

Mam również swój profil na Facebooku, mam kontakt ze znajomymi z różnych zakątków naszego globu. To bardzo popularny portal,l do którego zaprosił mnie mój zięć. Lubię to!

venus

13 lat temu

A ja mam profil na Facebooku i bardzo go lubię , daje o wiele więcej możliwości niż nasza-klasa, i również lubię Was !!! Zapraszam wszystkie Panie 😉

Jagoda

13 lat temu

ja nie mam facebooka, trochę się boję tego co światowe, obce. Lubię naszą polską naszą klasę- tam was kliknęłam i przyjęłam. Choć przyznaję, ze wytłumaczenie jak dołączyć do facebooka jest na tyle przystępne, ze mogę spróbuję. Tylko czy będą tam jacyś moi znajomi oprócz dzieci?

Zostaw komentarz