Mąż – przyjaciel czy kochanek?

maz-przyjaciel-czy-kochanek

Mąż – przyjaciel czy kochanek? A może jedno i drugie? Czy przyjaźń między małżonkami jest możliwa i jakie powinny być relacje – o tym w niniejszym artykule.

Relacje mąż – żona

Zacznę od tego, że specjalnie użyłam słowa „powinny”. Chciałam Was, drogie Czytelniczki, troszkę sprowokować do przemyśleń i późniejszej dyskusji. Uważam, każde małżeństwo jest inne i nie można podać gotowej recepty na to, jakie powinni być.

Osoby, które decydują się związać ze sobą, są oczywiście odpowiedzialne za swojego partnera, razem ustalają ważne wydatki i decydują o znaczących dla nich sprawach. Ale to, czy są dla siebie bardziej przyjaciółmi, czy kochankami, jest tylko i wyłącznie ich sprawą.

Oczekiwania kobiet

My, kobiety, musimy przyznać, że mamy bardzo często wygórowane oczekiwania. Może nie jest to stwierdzenie wpasowujące się w dzisiejszy świat, ale tak jest. Chcemy zjeść ciastko i jednocześnie je mieć. Podobnie jest w małżeństwie czy związku. Chcemy, aby mężczyzna był dla nas mężem, kochankiem, przyjacielem, kolegą, powiernikiem, wielbicielem.

Choć w teorii wygląda to świetnie, to w rzeczywistości jest troszkę inaczej. Nie każdy mężczyzna jest w stanie spełnić te wszystkie oczekiwania. Nie uważam, że to wypływa z ich lenistwa czy niechęci, oni po prostu tacy są. Oczywiście, w życiu sytuacje są różne i są związki, kiedy mężczyzna spełnia oczekiwania swojej kobiety na wszystkich polach.

W związku należy zawsze zabiegać o siebie i dążyć do tego, aby być dla siebie podporą w trudnych momentach i radością w dobrych.

Sabina Sosnowska

10 KOMENTARZE

  1. Mąż powinien być zarówno przyjacielem jak i kochankiem. Nie wyobrażam sobie poczucia swobody w intymności bez zaufania i więzi. Jednak rozgraniczam sprawy, które chcę omówić tylko z koleżanką, jako kobietą a które z mężem… bo jednak czuję, że jest facetem ( i tak ma być .;) )

  2. A ja mam to szczęście że mój mąż jest moim przyjacielem, mężem i kochankiem. Mówię mu o wszystkim, i nadal żal nam każdej chwilki jaką musimy spędzić osobno:) ( niestety trzeba chodzić do pracy;)) Jest naprawdę fajnie i oby tak było jak najdłużej:-X:-X

  3. Tak zdecydowanie.Mąż powinien być zarówno kochankiem jak i przyjacielem,któremu możemy o wszystkim powiedzieć.Są tacy faceci,którzy zawsze chętnie nas wysłuchają.Ale my kobiety mamy też takie sprawy o których nie chcemy rozmawiać z facetem

  4. uważam podobnie jak w powyższych wypowiedziach, z tym wyjątkiem,że z,, moim chłopem” gadam i o babskich sprawach! Gdy wracam z pogaduch , zaraz zdaję mu relację i nie zauważyłam aby go to nudziło! Wręcz przeciwnie,sam dopytuje co tam u moich znajomek słychać! 😛

ZOSTAW ODPOWIEDŹ