Seks Seksualna dojrzałość

Mąż – przyjaciel czy kochanek?

maz-przyjaciel-czy-kochanek

Mąż – przyjaciel czy kochanek? A może jedno i drugie? Czy przyjaźń między małżonkami jest możliwa i jakie powinny być relacje – o tym w niniejszym artykule.

Relacje mąż – żona

Zacznę od tego, że specjalnie użyłam słowa „powinny”. Chciałam Was, drogie Czytelniczki, troszkę sprowokować do przemyśleń i późniejszej dyskusji. Uważam, każde małżeństwo jest inne i nie można podać gotowej recepty na to, jakie powinni być.

Osoby, które decydują się związać ze sobą, są oczywiście odpowiedzialne za swojego partnera, razem ustalają ważne wydatki i decydują o znaczących dla nich sprawach. Ale to, czy są dla siebie bardziej przyjaciółmi, czy kochankami, jest tylko i wyłącznie ich sprawą.

Oczekiwania kobiet

My, kobiety, musimy przyznać, że mamy bardzo często wygórowane oczekiwania. Może nie jest to stwierdzenie wpasowujące się w dzisiejszy świat, ale tak jest. Chcemy zjeść ciastko i jednocześnie je mieć. Podobnie jest w małżeństwie czy związku. Chcemy, aby mężczyzna był dla nas mężem, kochankiem, przyjacielem, kolegą, powiernikiem, wielbicielem.

Choć w teorii wygląda to świetnie, to w rzeczywistości jest troszkę inaczej. Nie każdy mężczyzna jest w stanie spełnić te wszystkie oczekiwania. Nie uważam, że to wypływa z ich lenistwa czy niechęci, oni po prostu tacy są. Oczywiście, w życiu sytuacje są różne i są związki, kiedy mężczyzna spełnia oczekiwania swojej kobiety na wszystkich polach.

W związku należy zawsze zabiegać o siebie i dążyć do tego, aby być dla siebie podporą w trudnych momentach i radością w dobrych.

Sabina Sosnowska

Mąż – przyjaciel czy kochanek? A może jedno i drugie? Czy przyjaźń między małżonkami jest możliwa i jakie powinny być relacje – o tym w niniejszym artykule.

Kochanek czy przyjaciel?

Moim zdaniem potrzeby kobiet zmieniają się wraz ze stażem związku. Na początku związku ważna jest namiętność i żar, a później ważniejsza jest stabilność, pewność, zaufanie. Wraz z wiekiem i stażem przychodzą nowe wyzwania i obowiązki, które w znacznym stopniu wpływają na życie. Każdy chce, aby jego życie seksualne było udane, ale czasami – pod wpływem problemów czy zwykłego zmęczenia – nie zawsze jest idealne i trzeba mieć to na uwadze.

Jednak czy mąż ma być przyjacielem, czy kochankiem? To zależy od kobiety i momentu życia, w którym się znajduje. Jeśli kobieta chce patrzeć na swojego mężczyznę jako kochanka, to ok. Są kobiety, które o swoich problemach czy kłopotach wolą porozmawiać z siostrą czy przyjaciółką. Są jednak i takie, które o każdej sytuacji ze swojego życia chcą opowiedzieć swojemu mężowi i dla nich ważne będzie to, aby mąż był przyjacielem.

Postawa partnera powinna odpowiadać naszym potrzebom. Powinnyśmy jednak mieć na uwadze to, że nie każdy mężczyzna będzie chciał ciągle rozmawiać nawet o drobnych sprawach i nie każdy będzie chciał być traktowany jako obiekt seksualny.

A jeśli mąż nie spełnia naszych oczekiwań, to zachęcam do rozmowy – mężczyźni zazwyczaj nie domyślają się, czego my chcemy…

Sabina Sosnowska

Komentarze (10)

Emilly27k

8 lat temu

W relacjach damsko męskich to powinna królować relacja pozytywna. Przyjaźń wskazana być. Od przyjaźni wszystko zależy.

elle@elle

8 lat temu

kiedys slyszalam ze przyjazn wyklucza seks i cos w tym jest ,lae nie w relacji maz i zona ,tutaj najlepiej jak malzenstwo powstaje z przyjazni :)))

dulcynea

10 lat temu

Mój mąż tak jak Mej, zainteresowany jest także i babskimi sprawami. Zawsze , mu mówię że nadawałby się do”obyczajówki” bo wszystko musi wiedzieć:-X

mejgosia

10 lat temu

uważam podobnie jak w powyższych wypowiedziach, z tym wyjątkiem,że z,, moim chłopem” gadam i o babskich sprawach! Gdy wracam z pogaduch , zaraz zdaję mu relację i nie zauważyłam aby go to nudziło! Wręcz przeciwnie,sam dopytuje co tam u moich znajomek słychać! 😛

filodendron

10 lat temu

Mąż powinien byc zarówno przyjacielem jak i kochankiem. Wiem ,że mój mąz jest moim przyjacielem ,ale niekoniecznie muszę z nim mówic o babskich spawach

pati25

10 lat temu

Tak zdecydowanie.Mąż powinien być zarówno kochankiem jak i przyjacielem,któremu możemy o wszystkim powiedzieć.Są tacy faceci,którzy zawsze chętnie nas wysłuchają.Ale my kobiety mamy też takie sprawy o których nie chcemy rozmawiać z facetem

drobina

10 lat temu

Kochanek czy przyjaciel? Zdecydowanie jedno i drugie, ale…są jednak typowo „babskie sprawy”, które męża mogą nudzić:P, więc nie zawracam mu nimi głowy:P (podobnie jak Mindi)

stazyz

10 lat temu

A ja mam to szczęście że mój mąż jest moim przyjacielem, mężem i kochankiem. Mówię mu o wszystkim, i nadal żal nam każdej chwilki jaką musimy spędzić osobno:) ( niestety trzeba chodzić do pracy;)) Jest naprawdę fajnie i oby tak było jak najdłużej:-X:-X

Mindi

10 lat temu

Mąż powinien być zarówno przyjacielem jak i kochankiem. Nie wyobrażam sobie poczucia swobody w intymności bez zaufania i więzi. Jednak rozgraniczam sprawy, które chcę omówić tylko z koleżanką, jako kobietą a które z mężem… bo jednak czuję, że jest facetem ( i tak ma być .;) )

Zostaw komentarz