Masaż Uroda

Masaż shiatsu

masaz-shiatsu

Masaż ten wywodzi się z tradycji Dalekiego Wschodu i w Japonii jest oficjalnie uznaną formą leczenia akceptowaną przez Ministerstwo Zdrowia.

W samej Japonii istnieje wiele szkół i instytutów shiatsu, z których najpopularniejszy jest ten założony przez Tokujiro Namikoshi. Już sama nazwa „shiatsu” zdradza nam na czym owa technika masażu polega. W dosłownym tłumaczeniu bowiem słowo to oznacza “nacisk palcem”.

Za przyczynę wszelkich dolegliwości uznaje się właśnie zablokowaną energię, która nie znajduje ujścia i nie może popłynąć wyznaczonymi do tego kanałami. To właśnie uciskanie ściśle określonych punktów ciała ma uregulować wewnętrzny przepływ energii w organizmie. Dzięki temu, poprawia się nasze zdrowie, samopoczucie oraz pobudzone zostają naturalne samo uzdrawiające siły organizmu, które pozwolą nam walczyć z ewentualną chorobą.

Osoba, która poddaje się masażowi, zazwyczaj pozostaje ubrana – w luźnym wygodnym stroju i układa się na podłodze na macie lub kocu. Jej zadaniem jest rozluźnić mięśnie i starać się oddychać głęboko i miarowo przez cały czas trwania zabiegu. Masażysta wykonuje delikatne i przyjemne ruchy uciskowe i rozciągające, poświęcając uwagę zarówno przodowi jak i tyłowi ciała.

Dzięki masażowi usuwa się nagromadzone w ciele napięcie, a człowiek lepiej radzi sobie ze stresem i problemami przez niego wywoływanymi. Technika shiatsu w naturalny sposób sprawia, że nasze ciało powraca do stanu harmonii i zdrowia. Blokowana do tej pory energia zaczyna znowu swobodnie krążyć i inicjuje procesy samo leczenia. Jednorazowy zabieg przyniesie nam relaks dla ciała i umysłu oraz uczucie spokoju i więzi z własnym ciałem.

Aby doświadczyć leczniczej mocy shiatsu należy zastosować serię zabiegów, które w efekcie poprawią przemianę materii oraz pomogą Ci załagodzić inne dolegliwości.

Anna J

Komentarze (3)

ell@

9 lat temu

Chodziłam na masaże techniką shiatsu. Masażysta poza fachową pracą nad moim kręgosłupem dbał o relaks duszy włączając relaksacyjną muzykę.
W ofercie miał też masaże twarzy.
On pracował w skupieniu, a ja wychodziłam zrelaksowana i „odbarczona” – polecam 🙂

pati25

9 lat temu

Interesujący rodzaj masażu.Chodziłam na masaż polegający na ucisku Nie wiedziałam wówczas ,że to masaż shiatsu.Muszę Wam powiedzieć,że to cudowne uczucie po takim masażu.Czujesz się zrelaksowana,odprężona.Czujesz się lekka jak piórko.

Zostaw komentarz