masaz-klasyczny

Masaż może mieć działanie zarówno profilaktyczne jak i lecznicze. Do niedawna w naszej kulturze był on przywilejem sportowców i rekonwalescentów, ostatnio jednak stał się popularną częścią odnowy biologicznej organizmu.

Jego celem jest poprawienie psychicznego i fizycznego stanu pacjenta przez działanie przeciwbólowe, lepsze odżywienie tkanek, a także pobudzenie przepływu krwi i limfy, regeneracja mięśni oraz zwiększenie ich elastyczności.

W zależności od zamierzonego efektu, wyróżnia się wiele rodzajów masaży. Najpopularniejszym z nich jest bez wątpienia masaż klasyczny. Może mieć on charakter relaksacyjny lub pobudzający. Zabiegi takie stosowane są od lat przy schorzeniach ortopedycznych, neurologicznych oraz chorobach internistycznych.

Masaż klasyczny jest wykonywany rękoma bezpośrednio na ciele lub części ciała osoby masowanej przy użyciu oliwki lub maści leczniczej. Masażysta stosuje techniki rozcierania, głaskania, ugniatania, oklepywania i wibracji. Dzięki takim praktykom miejsca, w których zlokalizowane jest napięcie, rozluźniają się, a ból znika.

Regularne poddawanie się zabiegowi masażu polepsza samopoczucie, zmniejsza napięcie w plecach i karku, a nawet koryguje wady układu kostnego.

Warto też zauważyć, że masaż klasyczny ma zbawienny wpływ na wygląd naszej skóry. Przyspieszając krążenie krwi, lepiej ją dotlenia i odżywia tkanki.

Anna J