Masaż Uroda

Masaż klasyczny

masaz-klasyczny

Masaż może mieć działanie zarówno profilaktyczne jak i lecznicze. Do niedawna w naszej kulturze był on przywilejem sportowców i rekonwalescentów, ostatnio jednak stał się popularną częścią odnowy biologicznej organizmu.

Jego celem jest poprawienie psychicznego i fizycznego stanu pacjenta przez działanie przeciwbólowe, lepsze odżywienie tkanek, a także pobudzenie przepływu krwi i limfy, regeneracja mięśni oraz zwiększenie ich elastyczności.

W zależności od zamierzonego efektu, wyróżnia się wiele rodzajów masaży. Najpopularniejszym z nich jest bez wątpienia masaż klasyczny. Może mieć on charakter relaksacyjny lub pobudzający. Zabiegi takie stosowane są od lat przy schorzeniach ortopedycznych, neurologicznych oraz chorobach internistycznych.

Masaż klasyczny jest wykonywany rękoma bezpośrednio na ciele lub części ciała osoby masowanej przy użyciu oliwki lub maści leczniczej. Masażysta stosuje techniki rozcierania, głaskania, ugniatania, oklepywania i wibracji. Dzięki takim praktykom miejsca, w których zlokalizowane jest napięcie, rozluźniają się, a ból znika.

Regularne poddawanie się zabiegowi masażu polepsza samopoczucie, zmniejsza napięcie w plecach i karku, a nawet koryguje wady układu kostnego.

Warto też zauważyć, że masaż klasyczny ma zbawienny wpływ na wygląd naszej skóry. Przyspieszając krążenie krwi, lepiej ją dotlenia i odżywia tkanki.

Anna J

Komentarze (10)

sirena46

8 lat temu

Chyba kiedyś odżałuję trochę pieniędzy i zafunduję sobie całą sesję masaży. Często bolą mnie plecy więc pewnie byłoby to wybawienie dla mojego kręgosłupa. Jeśli regularne poddawanie się zabiegowi masażu polepsza samopoczucie i zmniejsza napięcie w plecach i karku to warto spróbować.

karoligrz

9 lat temu

racja masaże świetnie relaksują Ja po porannych masażach mogłabym później leżeć cały czas w łóżku:P heh czuję się tak błogo, że ruszać się nie chce

pati25

9 lat temu

Taki masaż po męczącym dniu byłby super.Do mnie do domu przychodził wykfalifikowany masażysta.Po takim masażu czułam się odprężona,zrelaksowana.Miałam wrażenie,że jestem leciutka jak piórko

Emilly27k

9 lat temu

Tak to prawda pojawiło się dużo kosmetyków.Uważam,że dobrze dlatego,że możemy zwrócić uwagę na to czy dla naszego odprężenia mamy coś czy tylko wystarczą same palce?

irysek7

9 lat temu

Zauważyłam, że ostatnio pojawiło się na półkach wiele kosmetyków przeznaczonych specjalnie do masażu. Ja przeważnie używam dziecięcej oliwki, a tu proszę: olejki rozgrzewające, wielowitaminowe, ujędrniające… Wybór ogromny!

Iva.

10 lat temu

Masaz cudowna sprawa dla wszystkich, niezaleznie od wieku. Relaksuje, rozgrzewa, wycisza. Najlepsza metoda na bezsennosc. Kiedys chodzilam do masazystki niewidomej, jezu, to byl dopiero masaz. Po takim masazu, nic i nikt nie byl w stanie wyprowadzic mnie z rownowagi, taka bylam wyciszona i zrelaksowana.

topik4433

10 lat temu

Hmmm…zaczytałam się i rozmarzyłam 😉 No bo kto nie lubi masażu, a jeszcze w wykonaniu Ukochanego 🙂 Czasem dokucza mi ból karku i ramion, a 5 minut takiego relaksu jest bardziej efektywne niż niejedna tabletka. Cóż tu wiele pisać, uwielbiam 🙂

Zielarka

10 lat temu

Kiedyś robiła mi masaż kobieta pochodząca z Azji, nie wiem dokładnie z jakiego państwa, ale kiedy ją zobaczyłam pomyślałam, że jest za drobna i za delikatna na masażystkę. Jednak jej masażu nie zapomnę. Myślałam, że tam zacznę krzyczeć z bólu, jednak efekt był rewelacyjny i po jego zakończeniu czułam się 20 lat młodsza 🙂

Annagata

10 lat temu

Marzy mi się codzienny masaż,który odprężył by mnie po całym dniu,oderwać się choć na chwilę od problemów dnia codziennego i przenieść się w magiczny świat relaksu i całkowitego odprężenia.

Zostaw komentarz