Masaż Uroda

Masaż hawajski

masaz-hawajski

Hawajski masaż Lomi-Lomi ma tradycję, która sięga wielu wieków wstecz. Jak nazwa wskazuje – pochodzi z wysp Hawajów.

Poddawały się mu dawniej osoby, które stały przed ważnymi decyzjami życiowymi. Ta inicjacja odbywała się najczęściej w świątyniach i miała symboliczny charakter zostawiania za sobą starego i wkraczania w nowy etap życia. Hawajscy szamani najczęściej łączyli masaż ze świętym tańcem, stad wzięła się niezwykła i nietypowa forma wykonywania tego masażu. Masażysta bowiem wykonuje taneczne, pełne gracji ruchy, które podkreślają harmonię i piękno całego zdarzenia oraz nadają mu delikatny rytualny charakter.

Praca z ciałem w tej technice jest nietypowa również ze względu na to, że prowadzący używa nie tylko dłoni, ale i przedramion. Dzięki temu nacisk na ciało się zwiększa i pobudzone zostają nawet mięśnie głębokie. Delikatny, ciągły i płynny ruch przysporzył masażowi hawajskiemu nazwę masażu troskliwych rąk.

W trakcie wykonywania masażu nie obowiązują żadne sztywne zasady, natomiast dużą rolę ogrywa intuicja masażysty. To on wyczuwa czy nasze ciało potrzebuje delikatnego głaskania w wolnym tempie czy energicznych ruchów ożywiających całe ciało.

Podczas masażu odprężony klient może pobrać dużą ilość energii życiowej, która pozwoli mu na zmianę negatywnych wzorców myślenia i likwidację ograniczających go przeszkód. Lomi-Lomi Nui gwarantuje odprężenie fizyczne i psychiczne. Korzyści, które masaż hawajski daje ciału to z całą pewnością odprężenie mięśni i poprawa elastyczności stawów, a także poprawa krążenia limfatycznego, tętniczego i żylnego. Lomi-Lomi ma także zbawienny wpływ na układ oddechowy, trawienny i wydalniczy.

Masaż hawajski harmonizuje system nerwowy, uwalnia od zmartwień, stresów i niepokoju i pozytywnie oddziałuje na nas jeszcze długo po zabiegu. Dzięki tym właściwościom jest to idealna propozycja dla kobiet zapracowanych i miewających stany depresyjne. Może poddać mu się każda z pań w okresie okołomenopauzalnym, która pragnie oczyścić, odmłodzić i wzmocnić swój organizm.

Anna J

Komentarze (5)

pati25

12 lat temu

Jakie cudowne właściwości ma masaż hawajski.Napewno bardzo by się przydał niejednej z nas.Ja z przyjemnością bym się poddała temu masażowi

linet

13 lat temu

Bardzo obiecująco i zachęcająco przedstawiony jest masaż hawajski, ale założę się, że nie ” każda z pań w okresie okołomenopauzalnym, która pragnie oczyścić, odmłodzić i wzmocnić swój organizm”, może się mu poddać , nawet gdy pominie się kwestię finansową. Masaże mają liczne przeciwwskazania zdrowotne i zanim oddamy się we władanie troskliwych rąk, trzeba to wziąć pod uwagę. Bo zamiast spodziewanych korzyści, możemy sobie zaszkodzić.

Przy okazji , w ostatnim akapicie jest błąd. Czy to jeszcze spostrzegawczość czy już czepialstwo?:)

topik4433

13 lat temu

Zgadzam się z Linet, serce pomiędzy uderzeniami odpoczywa, kiedyś wyczytałam, że serce 70-latka odpoczywało 40 lat. Ta liczba robi wrażenie.

linet

13 lat temu

Podobno im wolniejszy puls, tym lepiej dla serca, bo ma czas na odpoczynek i dłużej zachowuje dobrą formę. Z tego wniosek, że dłużej będzie Ci służyć, a to oznacza dłuższe życie:)

Annagata

13 lat temu

O jak bardzo przydałby mi się taki masaż!!!W tym zapędzonym świecie chwila refleksji jest na wagę złota.Brakuje takiego zatrzymania się i odprężenia.Może taki masażyk pomógł by mi rozruszać serce,bo zaczyna niebezpiecznie zwalniać.40 uderzeń na minutę,to chyba trochę za mało,jak sądzicie?To oczywiście po kawie!!!

Zostaw komentarz