mama-nie-tylko-od-swieta

Dzień Matki to znakomita okazja, by powiedzieć naszym mamom jak bardzo je kochamy. Przy tej okazji warto się też zastanowić jaka jest właściwie rola matki w naszym życiu i jakie typy matek można zaobserwować w czasach współczesnych.

Mama, czyli najbliższa osoba na świecie

Jej głos, dotyk i ciepło – nie tylko fizyczne – towarzyszy nam od pierwszych chwil życia. To ona nas ochrania, karmi, dba o nasze bezpieczeństwo i szczęście. Relacja z matką już od urodzenia opiera się na bezgranicznym zaufaniu i miłości.

To jej można powierzyć wszelkie sekrety, to ona pomaga rozwiązywać kłopoty i to ona w końcu ociera łzy dodając otuchy i pewności siebie. Bez względu na wszystko, ona jest zawsze po naszej stronie.

To właśnie mama dba o sprawy kluczowe dla rodziny. Naukowcy sądzą, że rola matki ma znaczenie w kultywowaniu tradycji rodzinnych oraz wytwarzaniu silnych więzów pomiędzy domownikami.

Studia, praca i dziecko, czyli mama na wysokich obrotach

To nie fikcja, a fakty. Są wśród nas kobiety świetnie zorganizowane, którym udaje się połączyć życie rodzinne z robieniem kariery zawodowej. Czasami nawet wczesne urodzenie dziecka nie stanowi przeszkody w ukończeniu studiów, czy zrobieniu dodatkowego kursu podwyższającego kwalifikacje zawodowe.

Zwariowana mama na obcasach z podręcznikiem i maluchem pod pachą? Nic nie stoi na przeszkodzie.

Anna Konopka