Uroda

Makijaż ust – o czym powinnaś pamiętać?

szminki

Kobiety dzielą się na zwolenniczki podkreślania oczu i warg. Do której grupy ty należysz? Jeśli lubisz stawiać mocniejszy akcent na usta, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Makijaż ust potrafi zdziałać cuda. Musisz jednak pamiętać o kilku kwestiach.

Dezynfekcja szminek

Szminki mają kontakt zarówno z nabłonkiem, jak i bakteriami z naszej jamy ustnej i resztkami jedzenia.  W związku z tym przenosząc to wszystko na pomadkę, tworzymy laboratorium biochemiczne w wersji mini.  Martwy naskórek i resztki jedzenia stanowią doskonałą pożywkę dla bakterii.  W ogóle może ci się to wydać nieco dziwne, ale powinnaś regularnie dezynfekować szminki. W żadnych programach makijażowo-urodowych o tym nie mówią, ale warto sprawić sobie specjalny środek do czyszczenia pędzli i od czasu do czasu spryskać nim wszystkie pomadki, aby pozbyć się mikrobów.

Co robić ze szminką po opryszczce?

Jeśli masz opryszczkę, to znaczy, że zaraziłaś się wirusem opryszczki. Możesz go regularnie przenosić na usta, jeśli nie zdezynfekujesz szminek, konturówek oraz pędzelków, z których korzystałaś podczas infekcji. Najlepiej zrobić to mocno alkoholowym sprayem – może to być np. płyn do czyszczenia pędzli, którego bazę stanowi alkohol izopropylowy.

Jak czyścić pędzelki do ust

Należy je myć codziennie w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do higieny intymnej lub szamponu. Następnie co kilka dni spryskujemy pędzelek płynem do dezynfekcji pędzli. Nawet jeśli same korzystamy z akcesoriów makijażowych i nikomu ich nie pożyczamy, musimy dbać o higienę, ściśle przestrzegając wspomnianych zasad.

Miksowanie kolorów jak farb na palecie malarskiej

Naucz się bawić makijażem ust. Nie tylko cienie można nakładać obok siebie, tworząc między nimi płynne przejścia specjalnym pędzelkiem do blendowania. Nałóż na usta konturówkę w odcieniu fioletu, a następnie dołóż różową szminkę – efekt, dość oryginalny kolor pośredni. Możesz eksperymentować z różnymi kolorami i wybierać tylko te połączenia, które ci pasują.

Przeterminowane szminki bezwzględnie wyrzucamy

Nie chcesz chyba jeść zjełczałego tłuszczu, to ohydne i niezdrowe! Pamiętaj, że pomadki pod wpływem czasu jełczeją, tracą swoją konsystencję i zaczynają śmierdzieć. Na dodatek rozwijają się na nich groźne patogeny. W związku z tym przeterminowane szminki powinny bezwzględnie lądować w koszu.

Dodaj komentarz