Miłość i związki

Jak odpowiadać, gdy kobieta pyta o opinię ws. stroju?

gdy kobieta pyta mężczyznę o opinię w sprawie stroju

Kobiety często radzą się mężczyzn w sprawie swoich kreacji. Czasem mają dzień niezdecydowania i nie wiedzą, co założyć na wieczorne wyjście lub którą z pięknych sukienek kupić na imprezę firmową. Wtedy bardzo często korzystają z porad faceta.  Jak odpowiadać, gdy kobieta pyta o opinię ws. stroju?

Bądź szczery

Kobieta pyta cię o zdanie, bo chce poznać twoją szczerą opinię. Nie okłamuj jej, że dobrze wygląda w tych spodniach, skoro prezentuje się w nich tragicznie. One tylko deformują jej sylwetkę. Na dodatek do niczego nie pasują. Jeśli uważasz, że kolor też nie jest adekwatny do jej urody lub w tym wzorze wygląda grubo, to powiedz, że nie jest to dobry strój.  Po prostu jej nie pasuje.  Jeśli naprawdę w czymś wygląda dobrze, to powiedz jej, że twoim zdaniem ta sukienka naprawdę dobrze podkreśla jej figurę.

Bądź kulturalny

Możesz wyrażać swoją opinię, ale rób to z klasą. Pamiętaj, ona nie chce usłyszeć, że wygląda jak gruba beczka albo wygląda tragicznie albo prezentuje się koszmarnie. Odnoś się do ubrań. Np. jesteś szczupła, ale ta sukienka cię pogrubia. Myślę, że paski ci nie służą, kup sukienkę w kwiaty, będziesz w niej ładnie wyglądała. Uważam, że nie powinnaś nosić spodni, bo zwyczajnie ci nie pasują. Lepiej wyglądasz w rozkloszowanych sukienkach niż ołówkowych. Czerwony bardziej ci pasuje niż czerń, czarna sukienka jest taka ponura.

Odnoś się do ubrań

Tak, mów, że te spodnie cię pogrubiają, zamiast: wyglądasz grubo. Wyraźnie podkreślaj, że oceniasz ubranie i to jak się układa na kobiecie, a nie jej wygląd.  Mężczyźni często popełniają błąd: wyglądasz tragicznie – to brzmi naprawdę chamsko.  Gdybyś powiedział: te ubrania na tobie wyglądają totalnie niekorzystnie, to zaznaczasz, że krytykujesz ubrania, a nie swoją kobietę.

Nie ukrywaj, że w czymś jest jej naprawdę dobrze

Jeśli uważasz, że w tej sukience po prostu wygląda oszałamiająco, to nie mów, że jest to kiepska kreacja. Czasem faceci myślą, że gdy kobieta ubierze się ładnie, to od razu ich zdradzi. Ale ona nie jest głupia. Jak widzi, że  w czymś wygląda naprawdę dobrze, a ty ją skrytykujesz, to ona się połapie, że jesteś zazdrosny.

Dodaj komentarz