makijaz-permanentny

A gdyby już nie trzeba było zabierać sobie tych kilkudziesięciu minut cennego snu, które poświęcamy na make-up przed wyjściem z domu? To możliwe dzięki technice makijażu permanentnego!

Druga strona medalu

Trwale wykonany makijaż z pewnością ułatwia nam codzienne funkcjonowanie, z czym wiąże się jednak poddanie się temu zabiegowi? W uproszczeniu mówiąc, makijaż ten jest normalnym tatuażem, gdzie specjalistka lub specjalista, wykonujący go, musi wielokrotnie nakłuć skórę igłą. To oczywiście wiąże się z bólem. W zależności od unerwienia oraz indywidualnej wytrzymałości, dla niektórych jest to ledwo nieprzyjemne pieczenie, dla innych faktyczne ranienie ciała. Dlatego też zazwyczaj nakłuwane miejsca są znieczulane przed zabiegiem czy to za pomocą specjalnego kremu, czy przez zastosowanie (w przypadku ust) znieczulenia dentystycznego, które ponadto hamuje krwawienie warg.

Zaraz po wykonaniu makijażu, skóra bywa zazwyczaj podrażniona, zaczerwieniona, a nawet obrzęknięta. Czynniki te jednak szybko zanikają i już następnego dnia po zabiegu możemy śmiało wyjść z domu. Aby zadbać o właściwe gojenie, należy przez kilka dni po zabiegu stale nawilżać naskórek, stosując specjalne do tatuaży preparaty kosmetyczne, zapobiegające wysychaniu skóry oraz rozmywaniu się tuszu. W 4-5 dni po zabiegu zwykle nie widać już żadnych śladów opuchlizny czy podrażnienia, zaś zabarwienie makijażu blednie do 50% barwy wyjściowej. Nie należy więc niepokoić się tym, że zaraz po zabiegu pigment jest intensywny i nie wygląda całkiem naturalnie. W koszty makijażu permanentnego jest też wliczona korekta tatuażu, której zazwyczaj poddaje się po około 2 tygodniach, by uzyskać pełną satysfakcję z efektu końcowego.

A. Złotkowska