Kultura Styl życia

Magiczny wieczór – Agnieszka Krawczyk

magiczny wieczór

Tej jesieni i zimy literatura wzbogaciła się o nowy gatunek – powieść świąteczną. Coraz więcej wydawnictw przekazuje do rąk czytelników historie, których akcja rozgrywa się w okresie bożonarodzeniowym. Są to opowieści pełne ciepła, które pozwalają poczuć świąteczną atmosferę. Czym zaskoczyła nas Agnieszka Krawczyk w swojej najnowszej powieści pt. Magiczny wieczór?

Magiczny wieczór – powieść z koligacjami rodzinnymi w tle

Na pierwszych stronach powieści warto zatrzymać się na chwilę i dokładnie przeanalizować wszystkie rodzinne i towarzyskie powiązania. Przyznaję, że początkowo miałam z tym problem i poczułam się przytłoczona drzewem genealogicznym głównych bohaterów.  Jednak wystarczyło kilka minut, by uporządkować sobie tę wiedzę i móc zagłębić się w lekturę.

Rodzinny interes i siła sióstr

Głównymi bohaterami są trzy siostry, które prowadzą herbaciarnię 3 Siostry i 3 Koty. Agata, Daniela i Tosia to trzy kobiety w różnym wieku, które mieszkają w Zamysłowie. Agata spotyka się z mężczyzną, który w przeszłości był związany z nauczycielką z lokalnej szkoły, Martyną. Jego rozstanie z kobietą nie przestaje elektryzować niewielkiej, zamysłowskiej społeczności. Ta nie poprzestaje w domysłach, co stoi za rozstaniem tej pary. Początkowo obwiniano partnera Agaty i ją samą za rozbicie narzeczeństwa. Z czasem jednak osobą odpowiedzialną, odsądzaną od czci i wiary stała się Martyna, która odeszła do swojej wielkiej miłości sprzed lat.

Czy miłość Danieli i Jakuba pokona każdą przeszkodę?

Daniela to „średnia” siostra, która planuje ślub z Jakubem. Odkąd go poznała, promienieje szczęściem, z powodu którego udało jej się nawet zrzucić zbędne kilogramy.  Jakub, gdy poznał Danielę, był po wypadku, który go unieruchomił. Dzięki kobiecie odzyskał radość życia i zdrowie. Była to dość tajemnicza i niezwykła historia, w której pojawił się nawet wątek świętej Rity, patronki miejscowej kaplicy.  Daniela jednak wpadła w oko Tomaszowi Halickiemu, przyrodniemu bratu Agaty. Mężczyzna kupuje jej przepiękną, łososiową suknię ślubną, gdy pierwotna kreacja kobiety okazuje się niepowodzeniem. Przyjaciółki wprawdzie włożyły całe serce w jej uszycie, ale ta od początku nie układa się, jak należy. Czy jest to wina Danieli, która pokazała interesujący ją model swojemu narzeczonemu? Czy ona i Jakub staną po Bożym Narodzeniu na ślubnym kobiercu?

Tosia to mała, rezolutna dziewczynka, która została osierocona przez matkę. Opiekę nad nią przejęły Daniel wraz z Agatą. Dziewczynka pomaga im w prowadzeniu herbarciarni.

Agnieszka Krawczyk – mistrzyni powieści obyczajowych pełnych ciepła

Jak potoczą się losy głównych bohaterów? Czy uda im się zbudować wyciąg narciarski, który wymyślił Tomasz Halicki? Czy ta kosztowna inwestycja pomoże ściągnąć turystów do Zamysłowa i uratuje herbaciarnię trzech sióstr, która w sezonie zimowym podupada finansowo z powodu braku klientów? Magiczny wieczór to pełna ciepła opowieść o malowniczej, niewielkiej miejscowości w górach, w których rozgrywają się prawdziwe radości, ale też ludzie dramaty. Agnieszka Krawczyk zabiera w nas w niezwykłą podróż w głąb ludzkich emocji.  Magiczny wieczór to powieść, którą z czystym sumieniem mogę polecić jako prezent pod choinkę lub na mikołajki.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (6)

Mindi

3 lata temu

Świąteczne opowieści zwykle niosą jakieś pozytywne przesłanie, dlatego tak bardzo lubię je czytać. Po tę książkę także kiedyś sięgnę i przeczytam aby poznać historię tej rodziny.

dulcynea

3 lata temu

Ciekawie się ta powieść zapowiada , chyba, nic nie czytałam tej autorki.
Coraz więcej takich powieści świątecznych , każda czytelniczka znajdzie odpowiednią dla siebie 🙂

Zostaw komentarz