czytanie książek

Jeżeli jesteś osobą, która jesienne długie wieczory lubi spędzać przy dobrej lekturze, na pewno pokochasz książki elektroniczne.

Czym są ebooki?

Nazywane bywają różnie: e-booki, książki elektroniczne, książki cyfrowe czy wreszcie e-książki. Na stronie księgarni elektronicznej Ebooki.pl możemy przeczytać, że eBooki to nic innego jak elektroniczne wersje książek papierowych. Różnica między nimi a książkami papierowymi jest taka, że czyta się je na komputerze, tablecie, smartphonie czy czytniku. Tak samo jak książki tradycyjne (papierowe) posiadają one wszystkie typowe elementy, jak na przykład okładkę, spis treści, rozdziały czy ilustracje.

Ebooki i ich zalety

Przede wszystkim wygoda. Aby miło spędzić czas przy ambitnej lekturze, już nie musisz tracić czasu na udanie się do biblioteki czy księgarni lub, w przypadku zamawiania książki do domu, oczekiwać na jej dostarczenie. Książki elektroniczne kupujesz przez internet i tą samą drogą je pobierasz na swój komputer. Trwa to zdecydowanie krócej niż zakup książki tradycyjnej. Drugą rzeczą jest bardzo szeroka oferta. Wystarczy odwiedzić stronę księgarni internetowej Ebooki.pl, aby przekonać się o ogromie pozycji oferowanych w tej formie. Interesuje cię psychologia czy romans? A może wolisz coś z kategorii „Opowiadania” lub „Literatura kobieca”? Dziesiątki kategorii, tysiące pozycji. I, co ważne, to wszystko w bardzo przystępnych cenach!

Łatwość czytania i przeszukiwania

ebooki

Miłośnicy literatury są w większości zgodni co do tego, że największą trudnością, z jaką się borykają podczas czytania książek, jest problem odnajdywania interesującego wątku. Kto nigdy nie musiał uporać się z wertowaniem wielu stron, aby odszukać coś, co wcześniej wydało mu się ważne, a czego zapomniał zaznaczyć, ten raczej z twórczością literacką jest na bakier. W przypadku ebooków ten problem odpada. Jeżeli potrzebujesz odnaleźć w e-książce określoną frazę czy wątek, wystarczy wpisać szukane słowo, które automatycznie jest odszukiwane i zaznaczane. Ebooki to więc nie tylko oszczędność pieniędzy i czasu, ale również nerwów!

Natalia Wieteska