Kultura Styl życia

Lockdown – Robert Ziębiński

Lockdown – Robert Ziębiński

Jeśli szukacie kryminału, który wzbudzi w was ogromne emocje i utrzyma w napięciu do ostatniej strony, koniecznie sięgnijcie po Lockdown autorstwa Roberta Ziębińskiego. Tutaj znajdziecie wszystko – seks, porachunki mafijne, pandemię.

Porwanie córki businesswoman

Olga Maj jest niezwykle bogatą kobietą. Zarobiła miliony, tworząc sieć sklepów generujących spore dochody. Jej córka nieoczekiwanie zostaje porwana. Kidnapperzy żądają wysokiego okupu, ale dla Olgi nie stanowi to problemu. W końcu na brak pieniędzy nie może narzekać. Kobieta postanawia odnaleźć córkę, korzystając z pomocy Karola, swojego kierowcy.  Niestety, sytuacja staje się skomplikowana przez porachunki mafijne.

Kryminał trzymający w napięciu

Robert Ziębiński świetnie ze sobą połączył bardzo emocjonujące wątki – pieniądze, seks, pracę, mafię i pandemię. Całość jest spójna i niezwykle intrygująca.  Akcja powieści Lockdown rozgrywa się ekspresowo, zamyka się w 72 h. W tym krótkim czasie czytelnikowi udaje się poznać tajemnice Karola, który wcale nie jest tym, kim początkowo się wydaje.

Nastroje społeczne w czasach pandemii

W powieści Lockdown nie poruszamy się tylko wokół głównego tematu związanego z porwaniem. Robert Ziębiński wzbogacił swoją fikcyjną historię o ciekawe zachowania ludzi, które miały miejsce na początku wybuchu pandemii. Doskonale oddał panikę, strach, atmosferę zamieszek i patroli policyjnych.

Lockdown to historia, o której nie da się szybko zapomnieć. Jest w niej tyle intensywnych emocji, że udzielają się one także czytelnikowi. Książkę dzięki wartkiej akcji czyta się naprawdę szybko i przyjemnie.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz