Dbaj o ciało Dieta i ruch Męska Strefa

Liposukcja także dla mężczyzn

liposukcja-takze-dla-mezczyzn

Liposukcja u mężczyzn przestała być już tematem tabu. Średnio jeden na cztery wykonywanych obecnie zabiegów odsysania tkanki tłuszczowej jest robiony u mężczyzn. Liczba operacji plastycznych przez Panów gwałtownie rośnie. Jeszcze w 2008 roku, dojrzali faceci stanowili niespełna 8% klientów klinik chirurgii plastycznej, dziś jest ich już ponad 20%.

Atrakcyjny, sportowy i młodzieńczy wygląd jest dla każdego mężczyzny pożądany, nawet jeśli oficjalnie się do tego nie przyznaje. Mężczyźni po 40-stce są często gośćmi siłowni, klubów fitness (liczne kluby specjalizują pod dojrzałych klientów), dbają o kondycję fizyczną, jednocześnie stać ich na ‘przyspieszenie’ efektów korzystając z pomocy chirurga plastycznego.

Liposukcja jest najczęściej wybieranym zabiegiem przez mężczyzn, zaraz po korekcie małżowin usznych i nosa. Niechcianego tłuszczu możemy pozbyć się nie tylko z brzucha, ale również z podwójnego podbródka, talii czy bioder. Najbardziej popularnym zabiegiem z tej grupy wciąż pozostaje plastyka brzuch, niemniej coraz więcej mężczyzn decyduje się na odsysanie tłuszczu z okolic brodawek piersiowych. Tzw. ginekomastia, czyli ‘kobiece piersi’ to zmora u osób z nadwagą, dlatego plastyka brodawek piersiowych zaczyna być z roku na rok popularniejsza.

Dzięki zabiegowi liposukcji, oprócz nadmiaru tkanki tłuszczowej, pozbędziemy się także kilku zbędnych kilogramów. W Stanach Zjednoczonych, gdzie operacje plastyczne są na porządku dziennym, chirurdzy opracowali nowatorską metodę odsysania tłuszczu do poziomu 80% masy, tak aby skóra przylegała do mięśni. Dzięki temu w niedługim czasie po fałdach tłuszczu możemy mieć ‘kaloryfer’. Niestety ta metoda jest polecana tylko dla osób młodych lub posiadających odpowiednio zbudowane mięśnie brzucha. Inną opcją na uwydatnienie mięśni brzucha są implanty, ale ta metoda jest dużo bardziej ryzykowana i nie gwarantuje pożądanego efektu.

Zabieg liposukcji najczęściej jest przeprowadzany pod częściowym znieczuleniem, oczywiście w odpowiednio dostosowanej klinice. Na czas zabiegu, pacjent oprócz znieczulenia otrzymuje leki relaksacyjne, aby zabieg mógł być przeprowadzony w komfortowych warunkach. Po zabiegu najczęściej pozostajemy dobę w klinice, żeby wykluczyć ewentualne powikłania. Na miejsce poddane zabiegowi zakładany jest specjalny opatrunek uciskowy, działający optymalizująco i ochronnie. Do pełni aktywności fizycznej możemy wrócić po 5-6 tygodniach, natomiast efektem końcowym zaczniemy się cieszyć po około 3 miesiącach, gdy rany zostaną zagojone oraz ustąpi opuchlizna.

Dbałość o wygląd przez mężczyzn w dojrzałym wieku to oczywiście dobry trend w społeczeństwie. Współczesna medycyna oferuje coraz większą gamę zabiegów, niekoniecznie z wykorzystaniem skalpela. Bycie bardziej atrakcyjnym pod względem fizycznym ma ścisły związek z naszym samopoczuciem, co jest niezwykle ważne w okresie tzw. przejścia z dorosłości do dojrzałości. Dlatego jeśli ma to nam pomóc, czemu nie skorzystać…

Borys

Komentarze (5)

karoligrz

8 lat temu

eh szczerze powiem , że chętnie poddałabym się takiemu zabiegowi. Może dużo do usunięcia nie mam ale chciałoby się skorygować to czy tamto:)

jkokosza

9 lat temu

Nie mam nic przeciwko liposukcji u kobiet czy u mężczyzn, pewnie w razie nagłej potrzeby tez zwróciłabym się o pomoc do chirurga – plastyka by mi wykonał.Przyznam szczerze bałabym się , bo nigdy nie wiadomo w czyje ręce się oddamy, nie dość, że stracimy pieniądze to jeszcze możemy być niezadowoleni .Ale sa też takie osoby u których nie ma sensu wykonywać takich operacji a mimo to wykonują. Podziwiam takie osoby?

okulary

9 lat temu

Napewno każdy pan chciałby mieć zdrową i smukłą sylwetkę,wysportowany wygląd.Codzienny tryb życią niektórych panów, nie daje takiej możliwości,ponieważ mało ruchu,złe odżywianie przynosi zgubne skutki.Jazda samochodem,siedzenie przy telewizorze,gazetka,internet lub ponadmiarowe piwka,to utrudnia zamierzone zadanie. Wyjsciem awaryjnym jest odsycanie tłuszczu w klinice i strata pieniędzy.

brysia

9 lat temu

Ewa 1 popieram cIę po co się tak katowac jest wiele innych sposobów, żeby zadbac o sylwetkę ja proponuje dużo spacerów, jazdę na rowerze.Sposoby tanie, które nie obciazają budżetu a też przynoszą rewelacyjne efekty.

Ewa1

9 lat temu

To wspaniale że panowie tak przywiązują wagę do swojego wyglądu,ale żeby tak się katować ? Nie lepiej właśnie korzystać z siłowni,zdrowo się odżywiać,wykluczyć piwo i siedzenie godzinami przed telewizorem, zamiast tego dużo ruchu na świeżym powietrzu i będzie Ok.

Zostaw komentarz