liposukcja-takze-dla-mezczyzn

Liposukcja u mężczyzn przestała być już tematem tabu. Średnio jeden na cztery wykonywanych obecnie zabiegów odsysania tkanki tłuszczowej jest robiony u mężczyzn. Liczba operacji plastycznych przez Panów gwałtownie rośnie. Jeszcze w 2008 roku, dojrzali faceci stanowili niespełna 8% klientów klinik chirurgii plastycznej, dziś jest ich już ponad 20%.

Atrakcyjny, sportowy i młodzieńczy wygląd jest dla każdego mężczyzny pożądany, nawet jeśli oficjalnie się do tego nie przyznaje. Mężczyźni po 40-stce są często gośćmi siłowni, klubów fitness (liczne kluby specjalizują pod dojrzałych klientów), dbają o kondycję fizyczną, jednocześnie stać ich na ‘przyspieszenie’ efektów korzystając z pomocy chirurga plastycznego.

Liposukcja jest najczęściej wybieranym zabiegiem przez mężczyzn, zaraz po korekcie małżowin usznych i nosa. Niechcianego tłuszczu możemy pozbyć się nie tylko z brzucha, ale również z podwójnego podbródka, talii czy bioder. Najbardziej popularnym zabiegiem z tej grupy wciąż pozostaje plastyka brzuch, niemniej coraz więcej mężczyzn decyduje się na odsysanie tłuszczu z okolic brodawek piersiowych. Tzw. ginekomastia, czyli ‘kobiece piersi’ to zmora u osób z nadwagą, dlatego plastyka brodawek piersiowych zaczyna być z roku na rok popularniejsza.

Dzięki zabiegowi liposukcji, oprócz nadmiaru tkanki tłuszczowej, pozbędziemy się także kilku zbędnych kilogramów. W Stanach Zjednoczonych, gdzie operacje plastyczne są na porządku dziennym, chirurdzy opracowali nowatorską metodę odsysania tłuszczu do poziomu 80% masy, tak aby skóra przylegała do mięśni. Dzięki temu w niedługim czasie po fałdach tłuszczu możemy mieć ‘kaloryfer’. Niestety ta metoda jest polecana tylko dla osób młodych lub posiadających odpowiednio zbudowane mięśnie brzucha. Inną opcją na uwydatnienie mięśni brzucha są implanty, ale ta metoda jest dużo bardziej ryzykowana i nie gwarantuje pożądanego efektu.

Zabieg liposukcji najczęściej jest przeprowadzany pod częściowym znieczuleniem, oczywiście w odpowiednio dostosowanej klinice. Na czas zabiegu, pacjent oprócz znieczulenia otrzymuje leki relaksacyjne, aby zabieg mógł być przeprowadzony w komfortowych warunkach. Po zabiegu najczęściej pozostajemy dobę w klinice, żeby wykluczyć ewentualne powikłania. Na miejsce poddane zabiegowi zakładany jest specjalny opatrunek uciskowy, działający optymalizująco i ochronnie. Do pełni aktywności fizycznej możemy wrócić po 5-6 tygodniach, natomiast efektem końcowym zaczniemy się cieszyć po około 3 miesiącach, gdy rany zostaną zagojone oraz ustąpi opuchlizna.

Dbałość o wygląd przez mężczyzn w dojrzałym wieku to oczywiście dobry trend w społeczeństwie. Współczesna medycyna oferuje coraz większą gamę zabiegów, niekoniecznie z wykorzystaniem skalpela. Bycie bardziej atrakcyjnym pod względem fizycznym ma ścisły związek z naszym samopoczuciem, co jest niezwykle ważne w okresie tzw. przejścia z dorosłości do dojrzałości. Dlatego jeśli ma to nam pomóc, czemu nie skorzystać…

Borys