Dbaj o ciało Uroda

Rodzaje i typy implantów piersiowych

Rodzaje i typy implantów piersiowych

Powiększanie biustu implantami to coraz chętniej stosowana metoda, pozwalająca uzyskać najbardziej pożądane przez kobietę efekty wizualne. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów implantów piersi a ich dobór zależny jest od kilku czynników. Oczywiście ostateczną decyzję dotyczącą typu implantu podejmuje specjalista w porozumieniu z pacjentem, jednak warto przyjrzeć się temu bliżej i poznać ich rodzaje, zanim jeszcze zdecydujesz się na operacyjne powiększenie piersi implantami.

Implanty piersiowe – czym są?

Implant piersiowy to proteza medycznego pochodzenia, która stosowana jest w celu powiększenia bądź usunięcia dysproporcji kobiecych piersi ze względów kosmetycznych, odtworzenia piersi u kobiet po jej usunięciu, zmiany płci. Pierwsze implanty wypełnione silikonowym żelem zaczęto stosować w 1962 roku w Stanach Zjednoczonych, co uznaje się za ich początek. Wspomnieliśmy już, że jest ich kilka rodzajów i typów, mimo to mają także i cechy wspólne. Każdy implant piersiowy zbudowany jest bowiem z zewnętrznej torebki, czyli silikonowego pokrycia, dzięki któremu jest on wytrzymały, sprężysty i plastyczny. Ponadto składa się na niego także warstwa wewnętrzna, która zapewnia ochronę przed rozerwaniem a także przenikaniem substancji wypełniającej do organizmu pacjentki. Pozostałe parametry implantów są już zróżnicowane- różnią się między sobą wypełnieniem, kształtem, profilem czy wielkością.

Rodzaje implantów piersiowych

Rodzaje implantów piersi

Najczęściej implanty piersiowe dzieli się:

 1. Ze względu na rodzaj wypełnienia, którym może być:
 • silikon spoisty- jest najpopularniejszym rodzajem wypełnienia, ze względu na to, że najlepiej imituje strukturę ludzkiego ciała. Żel silikonowy umożliwia zachowanie właściwego kształtu implantu oraz obniża ryzyko przenikania substancji przez torebkę;
 • roztwór soli fizjologicznej- niewątpliwie największą zaletą implantu z tym wypełnieniem jest to, że wymaga niewielkiego cięcia chirurgicznego gdyż najpierw wkładana jest wyłącznie torebka, a dopiero później uzupełnia się ją w roztwór;
 • wypełnienie mieszane- czyli ekspandery Bakera, będące połączeniem obu powyższych metod- najpierw przez niewielkie nacięcie wprowadza się implant wypełniony częściowo żelem, a następnie dopełnia się go roztworem soli fizjologicznej.
 1. Ze względu na rodzaj powierzchni:
 • implanty gładkie;
 • implanty teksturowane- mające chropowatą powierzchnię, która zapobiega przemieszczaniu;
 • implanty B-lite- są niezwykle cienkie, dzięki silikonowemu wypełnieniu połączonemu z mikrosferami z powietrzem.
 1. Ze względu na kształt podstawy:
 • implanty anatomiczne w kształcie kropli- przypominają piersi naturalne;
 • implanty okrągłe- dające efekt pełnego dekoltu i okrągłego biustu.
 1. Ze względu na profil (jak daleko pierś zostanie wypchnięta do przodu):
 • implanty o profilu niskim- przeznaczone dla kobiet o szerokiej klatce, które nie chcą mieć zbyt dużego powiększenia;
 • implanty o profilu średnim;
 • implanty o profilu wysokim- dla kobiet o wąskich klatkach piersiowych, które oczekują znacznego powiększenia.

Które implanty są najlepsze – jakie wybrać?

Wybór odpowiednich implantów to jeden z kluczowych elementów w drodze do wymarzonego efektu. Oczywiście kobieta powinna wiedzieć jak najwięcej na ich temat i mieć swój typ, jednak ostateczna decyzja co do rodzaju zastosowanych implantów, podejmowana jest wraz z lekarzem specjalistą. Dlatego na przykład w popularnej Klinice Dr Szczyta, gdzie wykonuje się najwięcej tego typu zabiegów, podczas konsultacji lekarz zbiera wszelkie możliwe dane oraz parametry, by móc dobrać najlepszy dla danej pacjentki produkt i zyskać upragniony wygląd piersi. Ważna jest więc zarówno budowa anatomiczna pacjentki, jak i jej styl życia, zdrowie, ale także i jej indywidualne oczekiwania. Ustalany jest także rozmiar implantów oraz pozostałe kwestie przygotowawcze do operacyjnego powiększania piersi. Najlepiej więc przedstawić specjaliście swoje sugestie i powierzyć jemu wybór odpowiedniego dla nas rozwiązania.

Zbyt mały czy niesymetryczny biust lub całkowity brak piersi nie jest obecnie żadnym problemem, gdyż w grę wchodzi rozwiązanie w postaci implantów piersi. Należy jednak pamiętać, że jest to spora ingerencja w ciało człowieka i wymaga zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa. Decydując się na zabieg, warto wykonać go w renomowanych i sprawdzonych miejscach, by móc cieszyć się upragnionym efektem bez żadnego narażenia dla zdrowia i życia.

Źródło: https://www.drszczyt.pl/zabiegi/chirurgia-plastyczna-piersi/powiekszanie-piersi-implantami

 

Komentarze (4)

Rosia58

4 miesiące temu

Niektóre panie muszą skorzystać z implantów, np. po mastektomii, dobrze wiedzieć, jakie rodzaje są najlepsze:)

Zostaw komentarz