ligunin-pytania-do-eksperta

Kobiety, które przechodzą menopauzę, często borykają się z uciążliwymi dolegliwościami. Choć suplementy diety na bazie fitoestrogenów łagodzą objawy menopauzy, panie nie są do nich przekonane, ponieważ obawiają się skutków ubocznych.

Czy mogę stosować Ligunin mimo niedoczynności tarczycy?

Lignany wykazują wielokrotnie słabsze działanie estrogenne niż hormony kobiece, więc w łagodny sposób naśladują ich działanie nie powodując skutków ubocznych. Ponadto wykazano, że siemię lniane zwiększa przemianę materii , która jest znacznie obniżona u osób z niedoczynnością tarczycy.

Od lat cierpię na zespół jelita drażliwego, czy nie przeszkadza to w stosowaniu preparatów z lnem?

Zespół jelita drażliwego może przyjmować postacie: biegunkowa, zaparciowa jak i mieszana. Przyjmowanie preparatów na bazie lnu polecane jest osobom cierpiącym na zespół jelita drażliwego w postaci zaparciowej. Nasiona lnu z uwagi na wysoką zawartość włókna pokarmowego w fizjologiczny sposób przyczynią się do uregulowania częstości wypróżnień oraz pobudzą perystaltykę jelit. Podczas stosowania siemienia lnianego należy pamiętać, aby przyjmować odpowiednie ilości niegazowanych płynów.

Czy przed rozpoczęciem przyjmowania preparatów takich jak Ligunin powinnam się skonsultować ponownie z ginekologiem? Nie przyjmuję jeszcze HTZ bo jedynymi objawami menopauzy były jak na razie rzadsze miesiączki, jednak zaczęły się u mnie pojawiać uderzenia gorąca.

W przypadku gdy nie stosuje Pani HTZ nie ma potrzeby konsultacji z lekarzem. Będzie to jednak konieczne, gdy w trakcie przyjmowania preparatu Ligunin rozpocznie Pani również terapię hormonalną.

Tekst sponsorowany