letnie-stylizacje-podczas-urlopu

Urlop w trakcie lata to doskonała okazja, by zadbać o swój wygląd w sposób szczególny. Zanim w pośpiechu spakujemy swoją walizkę, warto wcześniej dokładnie przemyśleć jej zawartość. Zachęcam, aby wakacyjny wyjazd potraktować jako okazję do modowych eksperymentów.

Pakujemy walizkę

Przejdźmy do konkretów. Twoja szafa stoi przed Tobą otworem, a Ty musisz wybrać tylko to, co przez najbliższy tydzień albo dwa będzie stanowiło o Twoim wyczuciu stylu i zagwarantuje efektowne stylizacje przy minimalnym nakładzie wysiłku.

Bogini na plaży

Założę się, że pierwszą rzeczą, która trafia na dno walizki jest wyczekiwany z utęsknieniem strój kąpielowy. Podobno opalać się można w czymkolwiek (w końcu to wakacje), jednak jestem zdania, że w chwili, gdy jesteśmy odziane w to minimum garderoby, lepiej mieć pewność, że i ona jest dla nas tą najwłaściwszą. Tu mała podpowiedź: przy większym brzuszku lub dla tych, które niechętnie eksponują swoje kształty, sprawdzi się bardzo modne w tym sezonie monokini. Strój z ozdobnie wykończoną górą i usztywnianymi miseczkami powiększy optycznie biust, a dół o prostym fasonie klasycznych fig, to dobry wybór dla sylwetki o bardziej rozbudowanych biodrach. Koniecznie zabierz ze sobą
plażowe dodatki: pareo, słomkowy kapelusz z większym rondem, duże okulary przeciwsłoneczne sprawią, że na plaży poczujesz się jak bogini.

Elegancka turystka

Wakacyjny wyjazd niekoniecznie ogranicza się jedynie do wylegiwania na plaży. Co sprawdzi się najlepiej, gdy swoje wakacje chcemy spędzić aktywnie? Legginsy + znoszony t-shirt na tle pięknej, zabytkowej architektury, to mało stylowy wybór – tym bardziej, że często zostaje uwieczniony na naszych pamiątkowych zdjęciach z wyjazdu. Zwiedzać można również w wielkim stylu, nie tracąc przy tym poczucia komfortu, który w te upalne dni niejednokrotnie determinuje nasz sposób ubierania. Moja propozycja to szorty. Takie z lekko podwyższonym stanem i wywiniętą nogawką sięgającą połowy uda, prezentują się znacznie szykowniej niż czarne getry. Zabudowany t-shirt zastąp topem na szerszych ramiączkach, w kolorze odpowiednim do Twojego typu urody i dekoltem U lub V (optycznie wysmukli sylwetkę).
Całość urozmaici ciekawy pasek i dosyć pojemna torebka, którą łatwo przerzucisz ukośnie przez ramię. Wygodne sandałki na płaskiej podeszwie również mogą uczynić naszą stylizację ciekawą, pod warunkiem, że przyciągną uwagę ozdobnym wykończeniem lub intensywnym kolorem. Sportowym japonkom w mieście mówimy stanowcze nie!

PROGRESSteron prowadzi zajęcia “Spotkanie z Osobistą Stylistką”.

Dorota Florek