Nowa Ja Zabiegi estetyczne

Laserowe leczenie wypadania włosów

laserowe-leczenie-wypadania-wlosow

Dzięki nieustannemu rozwojowi technologii medycyny estetycznej, co jakiś czas pojawiają się nowe sposoby walki z wypadaniem włosów. Chirurgiczny zabieg przeszczepienia włosów jest bez wątpienia skuteczny, jednak ostatnio coraz większą popularnością cieszy się laserowa stymulacja wzrostu włosa.

Ten niechirurgiczny zabieg zwiększa ukrwienia skóry głowy i cebulek włosów, lecząc nie tylko objaw wypadania, ale również przyczynę słabej kondycji naszych włosów. Jeżeli wynika ona z przerzedzenia włosów związanego z wiekiem, wypadania włosów po przebytej chorobie lub z chorobowego łojotoku skóry głowy- metoda laserowa idealnie jest idealnym rozwiązaniem. Nie tylko ograniczy wypadanie włosów, ale także sprawi, że włosy, które do tej pory były słabe, matowe, suche i cienkie zrewitalizują się.

Zabiegi laserowej stymulacji włosów oparte są na technologii mikrocyrkulacji, która wspomaga metabolizm komórek oraz syntezę białek. Unikalne światło lasera
penetruje głębokie tkanki skóry, dzięki czemu pobudza aktywność cebulek włosów poprzez jej lepsze ukrwienie. Ponadto nie wywołuje podrażnień i ma zdolność regenerowania obumierających komórek włosa, sprawiając, że będzie on grubszy i zdrowy.

Należy również zaznaczyć, że opisywany zabieg jest całkowicie bezbolesny
oraz bezpieczny. Jak wygląda jego przebieg? Zabiegi laserowe na włosy wykonuje się zawsze w seriach, zwykle wykonuje się pięć zabiegów. Częstotliwość ich wykonywania oraz ilość serii jest ustalana w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta z lekarzem medycyny estetycznej. Czerwone światło wytwarzane przez diody laseru ma właściwości lecznicze. Nasza skóra absorbuje fale świetlne w postaci energii świetlnej na poziomie komórek i przeobraża ją w energię chemiczną, która wspomaga proces gojenia tkanek oraz poprawia ich elastyczność. W ten sposób dostarcza tkankom przeciwutleniaczy i opóźnia procesy starzenia, gwarantując skuteczną regenerację. Sam proces leczenia jest prosty, wygodny, nowoczesny i skuteczny.

W przeprowadzonych badaniach skuteczności zabiegów laserowych na włosy, u 87% pacjentów progresja utraty ich zatrzymała się. Natomiast cała grupa badanych zauważyła odbudowę struktury oraz wyraźną poprawę jakości i objętości włosów. Ponadto osoby które odczuwały dyskomfort z powodu stanów zapalnych skóry głowy, zwróciły uwagę na łagodzący wpływa zabiegu na podobne problemy.

Zabieg laserowej stymulacji wzrostu włosa jest odpowiedni dla każdej kobiety bez względu na wiek czy kolor włosów. Przeciwwskazania są rzadkością, ale dla pełnego
bezpieczeństwa pacjentów w każdym profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej powinna zostać przeprowadzana konsultacja z lekarzem.

Anna J

Komentarze (7)

pati25

12 lat temu

Dla ogromnej liczby osób mających problemy z wypadaniem włosów taka wiadomośc jest czymś wspaniałym..Być może dużo osób się zdecyduje

xXROMEOXx

13 lat temu

ja coprawda jestem młodym facetem ale od kilku lat mam problemy z wypadaniem włosów i teraz są bardzo rzadkie. ciekawe czy taki laserowy zabieg jest płatny czy darmowy, i czy jeśli płatny to ile on kosztuje ? ktoś wie może ? pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Emilly27k

13 lat temu

Sama miałabym dylemat nad laserowym zabiegiem wszczepienia włosów.Chociaż tyle teraz mamy nowych technologii i mechanizmów zmian dotyczących włosów.Wszystko też zależy od jakości stosowanego szamponu.Niby są dobre, a jednak słabe.

jkokosza

13 lat temu

Dobry pomysł z tą laserową stymulacją włosa, zabieg nie jest bolesny a komuś komu wypadają lub ma bardzo rzadkie włosy sprawić przyjemność i nadzieję na piękne włosy.Mam szczęście, że moim włosom nic nie brakuje i nie muszę się zastanawiać, czy sobie taki zabieg zrobić czy nie.Ciekawe czy na łysienie też ta metoda przyniosłaby efekty?

picola

13 lat temu

Chyba znalazłam coś dla siebie, mam cienkie włosy i od dłuższego czasu myślała o jakimś zabiegu, który trochę by je wzmocnił i sprawił, że włosy będą mniej wypadać. Dziękuję za ten artykuł, po konsultacji z dermatologiem pewnie skorzystam

kasia_brzeg

13 lat temu

A ja uważam, że taki zabieg laserowy jest dobrym pomysłem i przekonuje mnie to. Jednak niestety będzie niedostępny dla większości ludzi, ponieważ cena pewnie będzie wysoka.

Emilly27k

13 lat temu

Moim zdaniem jest teraz taki czas ,że coraz częściej wypadają włosy.Czy laserowy zabieg pomoże, tego nie wiem.Wszystko zależy od naszej genetyki i od sposobu działania na nią.Nie da się stwierdzić z jakich powodów włosy człowiekowi wypadają.Nawrót choroby wypadania włosów zawsze może wrócić, nigdy nie ma w życiu nic pewnego.

Zostaw komentarz